Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem szükíti be a magyarok...

Gelazso kérdése:

Nem szükíti be a magyarok horizontját, hogy ennyire eröltetik a haza szeretetet a közmédiákban? ("Magyarország szeretlek", nemzeti ez, nemzeti az) A külföldiektöl sokat lehet tanulni.

Figyelt kérdés

"A nép" ettöl hajlandóbb a nacionalizmus negativ irányába elmozdulni?



(15-20 országban jártam és rengeteg tudással gazdagodtam.Csodálatos emberekkel ismerkedtem meg)


2013. szept. 28. 09:08
1 2
 11/17 Dick Esmen ***** válasza:
62%
Egyáltalán nem.
2013. szept. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

a 15-20 ország mellett most külföldön élek és nem mint turista.csak szomorúan látom hogy erre nevelni próbálják a magyarokat. kicsit agymosásnak tünik.

a magyar tudatról semmit nem tudnak a nacionalisták,azoknak csak ellenség kép kell, meg bünbak az ország saját hülyesége miatt.( na jöhet felém a sár dobálás)(

az elkorcsosulásról meg annyit hogy a fajok keveredése inkább gazdagít az állatvilágban is és nem az "inzucht" vezet szebb világ felé.

2013. szept. 28. 17:18
 13/17 anonim ***** válasza:
53%

Nem látják sokan a lényeget.

9 éve kint élek Norvégiában, munkám miatt sokat utazok Amerikába.


Ha Amerikában vagy Norvégiában azt mondom, hogy "Nemzet", akkor az emberek minden norvég vagy amerikai állampolgárt értenek ezalatt.

Ha Magyarországon mondom azt, hogy nemzet, akkor a náci Jobbikosokat és a Fidesznek a Nemzeties, úgymond "lumpen" részét értik ezalatt.


Nem a nemzettel meg a nacionalizmussal van a baj, hanem a definíció értelmezésével.

2013. szept. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Attól hogy a valaki azt kiabálja "Magyarország szeretlek", attól még nem fogja a más valaki szeretni az országát.
2013. okt. 9. 22:55
 15/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, mint mondtam, nacionalista vagy, mert a magyarokra vonatkoztatva tetted fel a kérdést, és ezzel megerősítettél ebben a meggyőződésemben:


"az elkorcsosulásról meg annyit hogy a fajok keveredése inkább gazdagít az állatvilágban is és nem az "inzucht""


Emberfajokról nacionalisták beszélnek. Hiába mondod, hogy gazdagít a fajok keveredése, ezzel is igazolod, hogy nem tudsz másban gondolkodni.


Akkor lesz igazán vége a nacionalizmus (szerintem is) kártékony korszakának, ha ilyen kérdéseket sem tesznek fel...

2013. okt. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Balta apó válasza:

1. A közmédiának többek között a hazai kultúra és hagyományok ápolása a feladata.

2. A többi csatornán (sőt, időnként a közmédiában is) épp elég agymosó külföldi szenny megy. Nem baj, ha egy kicsit erőltetik a hazaszeretetet is. (Pl. amikor facebookon kiírja valaki, hogy "Ma van Halloween!", akkor az illetőt kedvem lenne a nyakánál fogva megrázni, és azt mondani neki, hogy "Öcsém, de te magyar vagy! Te nem ünnepled a Halloweent!" Ez a Halloween-hülyeség egyértelműen a túl sok amerikai film miatt terjedt el itthon.)

3. Ha nem tetszik, ne nézd. Szerintem egyébként a Magyarország, szeretlek! az utóbbi évek egyik legjobb közszolgálati műsora :) A másik meg a Balatoni nyár. Én speciel örülök, hogy az utóbbi időben megjelentek a nézhető műsorok a királyi tv-n. De ezzel már OFF-ba hajlok.

2013. okt. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem szűkíti be, sőt! Sok-sok év gyűlölködés és magyarellenesség után nagyon is helye van annak, hogy a fejekben helyretegyék a magyarok és Magyarország helyét. A kommunizmusban annyi de annyi ostobaságot "tanítottak", történelemkönyveket hamisítottak, ideje nyíltan beszélni nem csak más népek tragédiájáról, hanem a magyarok hányattatott sorsáról is nap mint nap.
2013. okt. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!