Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jogosult Izrael?

Jogosult Izrael?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy valamit rosszul értelmeztem,de mintha a zsidók népét a megváltó fogja elvezetni az igéret földjére.Jézust nem fogadták el megváltónak.Akkor hogyhogy van nekik országuk?
2013. szept. 25. 23:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
5%
A negyvenes években kaptak egyet, hogy befogják a szájukat.
2013. szept. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Ozmium42 ***** válasza:
79%
Mózes vezette el őket az Ígéret Földjére, és mivel az Újszövetséget nem fogadják el, ami a bukásukat taglalja, így az ő szemszögükből őseik jogos tulajdonát vették vissza.
2013. szept. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Mózes egyenlő Jahvéval?
2013. szept. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Nem,Mózes nem egyenlő Jahve-val.
2013. szept. 26. 00:09
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet,hogy valamit rosszul értelmeztem,de mintha a zsidók népét a megváltó fogja elvezetni az igéret földjére.Jézust nem fogadták el megváltónak."


Eddig még értem a logikát, részben logikus, bár szerintem nem jól értelmezted. Jézust meg miért kellett volna elfogadniuk megváltónak? Volt, aki elfogadta, ők a keresztények. Az hogy ki mit fogad el, vagy támogat, szerintem vallás kérdése, nem lehet kötelezővé tenni.


"Akkor hogyhogy van nekik országuk?"

Itt vesztettem el a fonalat. Egyáltalán nem látok összefüggést a két rész között. Önállóan értelmezve ezt a mondatot, elég részletes kifejtés van itt: [link]


"Jogosult Izrael?"

Mire?

2013. szept. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Nekem úgy értelmezték,hogy majd a megváltójuk viszi el őket az Ő földjükre.Egy megváltó(Jézus) kampec.Másik proféta(Mohamed?na,ezt tudjuk).Volt még egy-két megváltó.
2013. szept. 26. 00:16
 7/30 A kérdező kommentje:
Ozmium,elsö blikkre,mintha otthon lennél a kérdésben.Segítenél,bővebben?Előre is köszönöm!
2013. szept. 26. 00:23
 8/30 anonim ***** válasza:
83%

"Volt még egy-két megváltó."


Volt még sok megváltó. Jézus idejében százával végezték ki állítólag őket a rómaiak. (Ez a boszorkányüldözésekkel analogizál)


Amúgy azt, hogy megváltó, azt bárki mondhatja magáról. Miért éppen Jézust kellett volna mindenkinek megváltóként elfogadni? Mint írtam, azokat a zsidókat, akik Jézust megváltónak tekintették, nevezzük ma keresztényeknek. Nem kell mindenkinek ugyanúgy gondolkozni. Vagy ez bűn?

2013. szept. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös!A szétválással kapcsolatban,pont a lényeget nem érinted.Innentől van zsidó és keresztény vallásilag,társadalmilag.
2013. szept. 26. 00:26
 10/30 Icecofee válasza:
34%
Izrael egy csinált ország, akik nem jogosultak a földre. Se történelmileg, politikailag, és vallásilag. Szép is lenne. Ugyanennyi erővel az indián törzseknek is vissza lehetne adni saját földjüket. (jogosan)
2013. szept. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!