Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A bal vagy lib szavazók miért...

A bal vagy lib szavazók miért nem szavaznak az LMP re? Miért inkább a balib oldalt választja?

Figyelt kérdés
Az LMP nem adta el magát és ez nagyon is becsülendő.

2013. szept. 25. 10:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
65%

"Ha új pártot választ az ember, legalább azt fel lehet hozni a mentségére, hogy még nem ismertük."

Ha valaki ismeretlen, akkor az metség? Pontosabban feljogosít bárkit, hogy az életünkről döntsön? :)

Akkor alakítok egy pártot, és szavazzatok rám. :D


Nekem akkor inkább szimpatikusabb, ha valaki elismeri a hibáit és tanul belőlük, mint aki véres szájjal kapaszkodik a hatalomba, és még mindig hülyére vesz minket.

2013. szept. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

"Kedves kacx, te most jobb- vagy baloldalinak tartod magad?"


Ha van ilyen meghatározás akkor a centrumhoz tartozom, amolyan 3. utas politikát vallva.

Vallom hogy a tőkére szükség van és csak vele szimbiózisban, DE CSAK IS SZIMBIÓZISBAN fejlődhet a társadalom és benne az individuum.

Nézeteim szerint a tőkés rendszernél jobb és működőképesebb még soha nem volt és nem is lehetséges, de az egyensúlyt is fontosnak tartom. Azt az egyensúlyt ami a tőke és munka a társadalom és az egyén a szabadpiac és az állami kooperáció között alakulhat csak ki.

Az egyensúly nem fenntartható ha valamely szereplő kiesik a láncból vagy az érdekérvényesítő képessége nagyot csorbul. Úgy tartom hogy bár a gazdaság alapja a tőke még is szabályozni kell a tevékenységét és a tőke konglomerátumokat mint partnert szabad csak elfogadni és nem mint az állam felett álló gazdasági szereplőt teli kiváltságokkal. Szükségesnek tartom a kooperatív és aktív állam működését, természetesen a kialakított transzparenciák és civil kontrol mellet és ellenőrzése alatt.



"Mert álllandóan az ún "kiárusító nagytőke" ellen írogatsz, ami nagyon is komcsi érzelmekre utal.


Mitől lenne komcsi?

Én nem vagyok a nagytőke ellen, csak egyszerűen a mai ellensúlyok nélküli működésének a társadalom romboló hatásmechanizmusait jól látom. Nem a nagytőkével van bajom hanem a teljhatalmával és a szabályozatlan működésével amivel több kárt csinál mint értéket teremt egy társadalom számára. És egy halódó társadalom csak is nyomorgó individuumokat termelhet ki.

A nyomor még soha nem teremtett sem demokráciát sem értéket jelentő nem túldiszponált liberális értékeket.

2013. szept. 25. 12:37
 13/23 anonim ***** válasza:

"Nem a nagytőkével van bajom hanem a teljhatalmával és a szabályozatlan működésével amivel több kárt csinál mint értéket teremt egy társadalom számára."


Ez igaz, de DK, MSZP, stb. éppen hogy szociálisabban fogja fel a problámát, és nem vadkapitalizmust akar. (Egyébként olyat senki nem akar, mert akkor jöhet az ipari forradalom kizsákmányoló rendszere, burzsoázia, nagytőke, stb.)

A lényeg, hogy nem csak a két véglet létezik, márpedig a választók hajlamosak a két véglet között ugrálni.

2013. szept. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%

kedves kacx!


mert nem egy pártra szavazok, hanem saját magamra, a saját magam, a családom, és a hazám érdekében szavazok


nekem teljesen mindegy, hogy mindegy, hogy minek vallja magát egy párt, én vagyok a lényeg, ez nem egy focimeccs, ez az életem


most nem egy szokványos választás lesz


2014-ben egy szimpla igen-nem dolgot tudunk csak eldönteni


maradjon Orbán vagy menjen?


az egyetlen váltóképes erő az ellenzéki összefogás. Miért? szimplán nekik van elegendő támogatásuk


az ellenzék (mind az mszp, mind a jobbik, mind az lmp) teljesen béna és hatástalan a parlamentebn, mintha ott sem lennének


ezért az egyetlen változtatási lehetőség, hogy Orbánnak buknia kell


aki az ellenzéki összefogásra szavaz, az változást akar


aki nem rájuk vagy egyáltalán nem is szavaz, az Orbán Viktort tartja hatalmon


Tetszik-e vagy sem, ezt a helyzetet dobta a gép.

2013. szept. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Tetszik-e vagy sem, ezt a helyzetet dobta a gép.



Ok, akkor inkább maradjon Orbán.

2013. szept. 25. 14:24
 16/23 anonim ***** válasza:
4%

"Ok, akkor inkább maradjon Orbán."

Orbán propagandája már vagy tíz éve erre játszik, a választást is így nyerték meg, és úgy látszik erre építik a következő választást is. Sajnos eredménnyel. Ilyen a magyar, inkább legyint, mint hogy változtasson. Ezt dobta a gép. :))

2013. szept. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
4%

Egyszerű a válasz, az LMP senkit nem képvisel gyakorlatilag.


Az LMP pusztán csak az értelmiség azon részéhez szól, amit még nem vettek meg és nem állt még sehova se. Máshoz nem, a PM-es szétválás óta nem is hallottak róluk a szavazópolgárok, ők nem mocskolnak, őket sem lehet mivel támadni, de se a botránypolitizáláshoz sincs kedvük, komoly kampányra meg nincsen pénzük. Egyszerűen elsorvadnak, mint minden értelmes kezdeményezés szűk hazánkban, érdeklődés hiányában. Az igencsak szűk értelmiségi réteg egy részének támogatása, egyenlőre még a parlamentbe jutáshoz se elég.


Az LMP az ékes példája annak, hogy a szavazópolgárok álmainak netovábbja a "csöndes kampány" teljesen életképtelen a hazai (vagy egyáltalán bármilyen) politikai versengésben. Egyszerűen az ember a legrosszabb rémálmaiba is szívesebben menekül, mintsem a vaksötétbe fusson bele. Ezen nem változtat a szakembergárda sem a 230 oldalas választási program, mert az embereknek többsége tojik egyszerűen ezekre magasról.

2013. szept. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

A legtöbb kérdésben baloldali liberális vagyok, és az LMP-re szeretnék szavazni.


A legtöbben azért nem teszik, merthogy 'az LMP úgyis esélytelen', és nem értik, hogy az a párt nyer úgyis, akire sokan szavaznak... Ha az LMPre szavazna mindenki, az LMP nyerne... Önbeteljesítő jóslat.


Meg Besenyő Pista bácsi térfogatnövelő szere jut eszembe mindig az 'ellenzéki összefogásról' : nem finom, de legalább sok. Magyarul azért szavaznak oda, mert bár leszerepelt alkalmatlan banda, de legalább sokan szavaznak oda mások is.


Az külön vicces, mikor az LMP szemére vetik, hogy elássa magát az elveihez való makacs ragaszkodással... Két észrevétel:


1. Egy pártot elásni mi tudunk, ő saját magát nem...

2. Tehát fontosabb nekik az őket megválasztók vélemény és a becsület a hatalomnál? Nem tudtam, hogy ez baj, én meg vagyok véve...

2013. szept. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"A legtöbb kérdésben baloldali liberális vagyok, és az LMP-re szeretnék szavazni."

Tiszteletben tartom a döntésed, de ezzel Orbánt segíted, remélem tudod.

2013. szept. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

kedves 18-as!


neked teljesen igazad van


azért szeretnék két észrevételt tenni


1. a pártokra szavazás csak egy eszköz, valójában te arra szavazol, hogy ki tudja legjobban képviselni illetve érvényesíteni az érdekeidet


az összes párt ugyanazt a társadalmat képviseli, nincs olyan aki azt mondaná, hogy én csak a Dunán innenieket képviselem, mind a fidesz, a jobbik, az mszp, és az lmp is az összes magyart szeretné képviselni


a módban van különbség, a célban nincs


nekem, mint szavazónak az a célom, hogy engem a saját elvárásaimnak megfelelően és hatékonyan képviseljenek


az LMP totál nem hatékony, nem tud az lenni


lehet, hogy igaza van, de egyszerűen egy 1%-os zsebpárt, politikailag tökéletesen súlytalan társaság, sajnos ez a tény


az LMP-nek volt 4 éve, hogy szépen fejlődjön, nem sikerült, az én városomban egyáltalán nincs LMP, pedig megyeszékhelyen lakom


szóval én szavazhatok rájuk, de semmi potenciál nincs bennük, a kapanyél nem fog elsülni


2. aki valamilyen ellenzéki pártra szavazna, akkor talán nem vagyok logikátlan, hogy kormányváltást szeretne


most, olyan helyzet van, hogy sajnos nincs lehetőségünk arról dönteni, hogy milyen pártot szeretnénk bejuttatni, csak, hogy maradjon Orbán vagy menjen


nem is választás lesz ez, hanem egy népszavazás


jelenleg kormányváltásra csak az ellenzéki összefogással van esély, és az LMP-nek volt arra lehetősége, hogy ebben valamilyen formában részt vegyen, nem tette, gyakorlatilag megfontolás nélkül visszautasította


ellehetnek ők egy politikai elefántcsonttoronyban, de amit tesznek nem életszerű, és az idő már most nem őket igazolja

2013. szept. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!