Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem értem. Mért siránkoznak a...

Nem értem. Mért siránkoznak a politikusok, hogy kevés gyerek születik?

Figyelt kérdés

Ugye azzal magyaráznak mindent, ha nincs gyerek, nincs elég nyugdíj az öregek kifizetésére.

Ám mégis ott tartunk, hogy ma a nagyszülőknek kell a fiatalokat segíteni, mert azok nem tudnak talpon maradni.

Akkor most mi van és mi nincs?


2009. nov. 6. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

"Ugye azzal magyaráznak mindent, ha nincs gyerek, nincs elég nyugdíj az öregek kifizetésére."


Így van, hiszen a nyugdíjakat az aktívak termelik ki. Ha a nyugdíjkorhatár változatlan, akkor az elöregedő társadalomban nem lehet fenntartani a nyugdíjak szintjén.


"Ám mégis ott tartunk, hogy ma a nagyszülőknek kell a fiatalokat segíteni, mert azok nem tudnak talpon maradni."


Ez azért van, mert a nyugdíjak viszonylag magasak (nem vicc, aki nem hiszi, az nézzen utána, mi volt a nyugdíj funkciója régen, ill. más társadalmakban) és ezért a nyugdíjasok védettek a szegénységgel szemben (körükben fele annyi a szegény, mint az átlagnépességben), míg a fiatalok körében kétszeresen felülreprezentáltak a szegények.


Ez természetes, hogy így alakul, hiszen a jelenlegi kormány törzsszavazó-bázisát jelentik a nyugdíjasok. Pl. 2002 és 2008 között átlagosan évi 4%-ot emelkedett a nyugdíjak reálértéke hálából lojalitásukért. Nem hiszem, hogy a fiatal házaspárok vagy pályakezdők életszínvonala hasonlóan példátlanul meredeken növekedett ugyanebben az időszakban.


De ez hosszú távon nemcsak a baloldalra jellemző, hanem az egész modern demokráciára, pl. Nyugat-Európában, hiszen a fejlett országokban a nyugdíjasok a legnagyobb homogén, egyérdekű érdekcsoport, vagyis ők a képesek leginkább a politikai érdekérvényesítésre. Ezért egy fejlett demokrácia sok szempontból nyugdíjasdiktatúra. Ennek hátránya az, hogy nincs tekintettel a fiatalabbak (aktív, dolgozó felnőttek és pályakezdő fiatalok) érdekeire.


"Akkor most mi van és mi nincs?" Sok-sok demagóg szöveg van, mögöttük pedig egy megismerhető valóság.

2009. nov. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
59%

A 9.15-nek igaza van, röviden ez nem annyira demokrácia, hanem inkább gerontokrácia, azaz idősek uralma. Ha nem lesz elég fiatal "rabszolga", márpedig nem lesz, akkor ez nem megy tovább.

Most persze lehet ellenpéldálózni a kisnyugdíjas nénikével, stb. de akkor ne feledkezzünk meg az akasztófaérett politikusok, nyaloncok, spiclik maxi nyugdíjáról sem.

2009. nov. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom,hogy honnan veszi az előttem szóló az adatait.A nyugdíjasoknak alacsonyabb a nyugdíja,mint az átlagkeresetek.És az sem igaz,hogy 4 százalékot nőtt a jövedelmük.Ez csak a statisztikák szerint van így.Vannak persze kiemelkedő nyugdíjak,ami megdobja az átlagot,de akiket én ismerek, általában 40-70.000.- Ft nyugdíjat kapnak 35-40 év munkaviszony után.Igaz,hogy emelkedtek a nyugdíjak,de ettől jobban emelkedtek az árak.A nyugdíjasok élelemre,rezsire költik a pénzüket,nem vesznek Plazma TV-t ( ha elromlik a TV,akkor semmilyet nem tudnak venni),nem költenek kozmetikusra stb.Aki ezt megteheti,az a kevés,magas nyugdíjat élvező.De nem ez az átlag.És azért azt sem kellene elfelejteni,hogy végig dolgozták az életüket,felnevelték a gyerekeiket,fizették a járulékokat stb.Az pedig,hogy emelik a nyugdíjkorhatárt mindenütt tendencia.Egy rosszul felfogott rendszer.A nyugdíjas dolgozzon akkor is,ha beteg,mert nincs elég járulékot fizető fiatal.Ésszerűbb lenne időben nyugdíjba menni,és a fiataloknak munkát adni.Lehet,hogy néhány évig pótolni kellene a nyugdíjalapot,de később helyreállna a rend.
2009. nov. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
85%
Szerintem egyszerűen maximalizálni kellene a nyugdíjakat.Így nem lelehetne az, hogy aki életében is esetleg érdemtelenül magas jövedelmeket kapott(mondjuk néhány politikus), az nyugdíjként is több százezereket kapjon.Elvégre "munkás" életében már megetermtette úgyis a vagyonát a pár milliós fizuból, ne az állam tartsa el a minimálbérért 12 órákat güriző emberek pénzéből.
2009. nov. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

9.33

Az lehet, hogy az átlagkereset alatt van az átlag nyugdíj, de egy nyugdíjas nem nevel gyereket, nem költ annyit ruhára, satöbbire. SOKKAL kevesebb jövedelmeből is megél olyan szinten, mint egy fiatal, vagy középkorú.

Akkor akiket te ismersz, ők a ritkábbak, én 100-120.000 Ft-os nyugdíjakat ismerek az én környékemen. Családok élnek ennyi pénzből...

Ha a nyugdíj infláció FELETT emelkedik, akkor az azt jelenti, hogy az áraknál jobban, tehát nem jó,a mit írsz az árak és nyugdíjak emelkedéséről.

Ha én jól udom anyugdíjasok nem fizettek járulékokat, mert akkor még nem voltak... De lehet, hogy rosszul tudom...

Mifelénk aki nyugdíjas, az marad tovább dolgozni, esze ágában sincs elmenni nyugdíjba és a cég nem küldheti el őket, ha ők önként el nem mennek. Így szól ma a törvény. Akkor te miről beszélsz??? A bére mellett kapja a nyugdíját is. És a fiataloknak nincs munkalehetőség.

2009. nov. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
29%
Én úgy tudom régen is fizettek járulékokat. Max nyilván nem így hívták mint most. És én sem ismerek sok magas nyugdíjú embert, kisnyugdíjast annál inkább.És a nyugdíj melletti munkavégzés szabályai szigorodtak az elmúlt években, ha többet keres mint a minimálbér nyugdíj mellett, elveszik a nyugdíját.És olyan nincs, hogy ha valaki betöltötte a korhatárt akkor nem lehet elküldeni nyugdíjba. Max nem akarják elküldeni, de olyan nincs, hogy nem lehet ha ő nem akarja.Legalábbis tudtommal.
2009. nov. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Érdekes,hogy mennyi nyugdíjat írsz hisz nálunk az anyósom (aki egész életében dolgozott mint nővérke)kb: 56 ezer forint nyugdíjat kap.A apám egész életében 3 műszakban dolgozott 98 ezer forint nyugdíjat kap..A volt férjem anyja Tsz-ben dolgozott,majd nyugdíjig közértben ő is alig kapja meg az 55 ezer forint nyugdíját...Az sem igaz,hogy nekik már nincs gyerek,mert hisz rengeteg pénzt adnak a unokák besegítésére...Nem beszélve arról,hogy nekik is drága a villanyszámla,fűtés,lakbér...
2009. nov. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Nem tudom,hogy honnan veszi az előttem szóló az adatait.A nyugdíjasoknak alacsonyabb a nyugdíja,mint az átlagkeresetek."


Ami azonban NEM mond ellent annak, amit én állítottam. Én azt állítottam, hogy a nyugdíjasok között kevesebb a szegény. És ez két okból igaz annak ellenére, hogy az átlagnyugdíj az átlagkereset alatt van.


(1) A fiatal szegényeknek gyerekük van, lakáshitelük van stb.

(2) A jövedelemeloszlás görbéje laposabb, mint a nyugdíjaké

(3) A munkanélküliség is érinti a nyugdíjaskor előttieket.


Súlyos félreértésekhez vezet, ha valaki csak a számtani átlagértékeket veti össze és nem figyel oda az eltérő eloszlásokra.



"És az sem igaz,hogy 4 százalékot nőtt a jövedelmük.Ez csak a statisztikák szerint van így."


Csakhogy a teljes nyugdíjtömeg az érdekes, nem az, hogy konkrétan Irma néni közte van-e azoknak, akiknek emelkedett a nyugdíja. Ugyanis a teljes nyugdíjtömeg az, ami az aktív társadalomra teherként nehezedik.

2009. nov. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem a lényeg az lenne hogy a fiatalok legállis melóhoz jussanak ha csak 5 millioan vagyunk akkor csak annyinak de legyen munkájuk. Ismerek olyan nyugdijast aki 80000 FT-ot kap és nyavajog hogy minden milyen drága mikor csak saját magára és 25 nm-es lakásra költ. Vann aki ennyiből nevel 2 gyereket.
2009. nov. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8%

Ha kevés gyerek születik, a magyarság kihal. Van más nép is ebben az országban, akik fele annyi jövedelem mellett négyszer akkora szaporulatot produkálnak. Ez egyenlő egy honfoglalással.

Akinek ez fel sem tűnik, sőt nem is látja, hol a probléma, megérett arra, hogy egy kihalt nép tagja legyen, hontalanul, más országban.

2009. nov. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!