Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az E. ON nemrég elküldött 50...

Az E. ON nemrég elküldött 50 embert, persze erre a baloldali sajtó egyből ráugrott. Nem unalmas már ez?

Figyelt kérdés

Végre a kormányunk sikeresen megállította azt, hogy az energiaszolgáltatók kizsebelhessék az embereket, utána pedig a "kedvezőtlen piaci helyzet" miatt kirúgnak 50 embert. A baloldal pedig egyoldalúan a rezsicsökkentéssel és a Fidesszel hozta össze a dolgot, mintha ők tehetnének erről az egészről.

Gondoljunk bele, a rezsicsökkentéssel több millió magyar ember járt jól, a baloldal persze ezt elhallgatja és csak az 50 kirúgott dolgozóról beszél. Én is sajnálom azt az ötven embert, de még jobban azt, ha milliók mennének tönkre anyagilag a haszonleső energiaszolgáltatók miatt. Arra az ötven emberre is tojnak, akik dolgoztak náluk, nehogy kevesebb legyen az igazgatóság fizetése, inkább kirúgják őket. Úgy mint a bankok, hiába nyereségesek, ha akár 0,1 százalékkal kevesebb bevételük van a megszokottnál, akkor nem törődnek bele, hanem leverik a szegény embereken.



2013. szept. 22. 12:14
1 2
 1/17 tetro ***** válasza:
93%
Az energiaszolgáltatók annyira kizsebelik a magyarországi lakosokat, hogy ez néhány százalékos rezsicsökkentés elbocsátási hullámot eredményez, és konkrétan az EON a kivonulását tervezi. Ha itt valaki valaminek felült, akkor az te vagy, amikor arról beszélsz, hogy az energiaszolgáltatók kizsebelnek...
2013. szept. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem mindenképpen kirúgták volna őket.

Nem a rezsicsökkentés volt az indukátor.

Egy multinak teljesen mindegy milyen haszna van. Az az ha extra extra extra és nincs szüksége 1 emberre akkor egyszerűen kirúgja. A mai világgazdasági helyzet viszont valóban indokolja a leépítéseket, hiszen előre láthatóan nem lesz olyan növekedés ami az ezelőtt 6-8 éves szinten tartaná az energia igényt. Szerintem ha nem csökkent volna a rezsi, akkor ezt az 50 embert ugyan úgy kirúgják, hiszen nincs szükség a munkájukra. (persze jó lenne tudni hogy melyik szegmensből lettek kirúgva)

2013. szept. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

12:23, teljes mértékben egyetértek! Ígyis-úgyis kirúgták volna őket, csak most a Fidesz és a magyar nép elleni harcban jó ürügyet lehet belőle csinálni.


Kivonul az E.ON? Ez a multik fegyvere a dolgozó és dolgozni akaró emberek ellen. Ha valaki olyan döntést hoz, ami a multiknak kedvezőtlen egy kicsit is, akkor fenyegetőznek, leépítenek és akár végleg ki is vonulnak. Ahonnan már nem tudnak eleget lopni, onnan elmennek. Én azt mondom, menjenek is, elég volt belőlük, megérdemlik!


Az állam úgyse fogja hagyni, hogy áram nélkül maradjanak az emberek, ettől pedig nem kell félni.

2013. szept. 22. 12:32
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
2013. szept. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Az állam úgyse fogja hagyni, hogy áram nélkül maradjanak az emberek, ettől pedig nem kell félni."


Jah, ahogy az embereket sem hagyja az út szélén...

Ennyire nem kéne vakon hinni a fideszben, mert ez ami inkább már szánalmas.

2013. szept. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A szánalmas az, hogy az MSZP-ben egyáltalán még hisz valaki. Csak úgy felvetek egy kérdést, annyira elégedetlenek szerinted az emberek a mostani kormánnyal, hogy utcára vonulnak tüntetni és összecsapnak a rendőrökkel?

Mondd meg, mikor volt utoljára ilyen és melyik kormány ideje alatt! Nem hiszek vakon a Fideszben, de azt tudom, hogy ők most az egyetlen értelmes választás.

2013. szept. 22. 12:43
 7/17 kovpet ***** válasza:
92%

"A szánalmas az, hogy az MSZP-ben egyáltalán még hisz valaki."


Rajtad kívül senki sem hozta fel az MSZP-t ebben a szálban.

2013. szept. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%

"milliók mennének tönkre anyagilag a haszonleső energiaszolgáltatók miatt"


Nekem a rezsicsökkentés mit sem változtatott. Rettentő olcsó minden közműszámlám és a lakbérem is. A Londoni albérletem havi díjából itt egy háromszor akkora lakást tartok fenn rezsivel, lakbérrel, sőt étkezési és utazási költséggel együtt.

2013. szept. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Örülök neki, hogy elégedett vagy a kormánnyal. Én se gondolom másképp!
2013. szept. 22. 12:54
 10/17 anonim ***** válasza:
27%

Az eon már a németeknél is a kivonulást tervezi!

Ennek nagyon egyszerű oka van, a nyugati piacon már nem lehet olyan profitokat összeszedni, mint a fejlődő országokban ...

Még is mikor lehet több pénzt keresni? ha valahol ki kell építeni egy új hálózatot vagy akkor ha a meglévőt kell fenntartani ...

A meglévő fenntartásához a szolgáltató garantálja a vezetékek a cseréjét még a kiépítésnél a fogyasztóval vagy az állammal fizetik meg a kiépítést költségeit. Lásd utóbbi évek szennyvízcsatornázását ... )

Eon csak meg a profit után és az energia ott fizet a legtöbbet, ahol azt kitermelik szóval tényleg sok oka van annak, hogy kivonul a régióból..

2013. szept. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!