Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rosszabbul élsz, mint négy...

Rosszabbul élsz, mint négy éve (2013. szeptember)?

Figyelt kérdés
Szerinted ki/mi tehet róla? A kormány vagy a gazdasági világválság? Az hogy lehet, hogy a környező EU-tagállamok közül többen még a válság idején is képesek fejlődni?
2013. szept. 21. 09:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én 4 éve még tanuló voltam, tavaly végeztem, és lehetetlen dél alföldön ipari munkát találni. Felsőfokú okj-m van, és nem tudok elköltözni, mert elvinné az összes fizetésem az albérlet.


Rosszabbul élek. És erről a kormány tehet a szemét Pest központúság miatt, meg a cégek, hogy nem képesek Pesten meg Dunántúlon kívül máshova menni. Rengeteg munkanélküli szeretne erre is dolgozni, és nekik még családjuk miatt se érdemes elmenni innen.

2013. szept. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

*emelt okj


És nem csak ez a kormány, megjegyzem. Előző is. (JA WAIT, NINCS IS TÖBB...............mert gyávák vagytok megszavazni)

2013. szept. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha Magyarországnak stabilabb lett volna az államháztartása nem Szlovákiába vándorolt volna el a működő tőke, hanem onnan jött volna ide. 2002-2008.


Jelenleg már viszont válság van, esőben bizony nem könnyű a ruhát sem szárítani...

2013. szept. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem, hogy igen, rosszabbul élek. Persze ezt közösen sikerült elérnie a Fidesznek és az MSZP-nek, tehát konkrétan mindenkit hibáztatok.


Manapság már nagyon meg kell néznem, hogy mit eszek és mit vásárolok... nagyon oda kell figyelnem a költekezésre. Egészségügyi ellátás is a tapasztalatim szerint rosszabb lett, mint az négy éve volt. Az oktatásról pedig ne is beszéljünk inkább.


Építőipar továbbra is haldoklik, úgyhogy munkát sem lesz könnyű találnom itthon, ha végzek. Ezért inkább megpróbálok nyugatra vándorolni, hátha ott sikerül valami állást szerezni.

2013. szept. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Dick Esmen ***** válasza:
Én rosszabbul élek.
2013. szept. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 kiflitolvaj ***** válasza:
En speciel ugyanugy elek, csak mar mashol. Mivel a szerencsejatek iparban dolgoztam Magyarorszagon, igy elmondhatom, hogy csak es kizarolag a kormanynak koszonhetem, hogy megszunt az allasom. Fel evet raszantam, hogy talaljak otthon valami normalis munkat, de nevetseges fizetesert ertelemszeruen nem sok kedvem volt dolgozni, ugyhogy kulfoldre koltoztem. Itt egy kicsit keresek tobbet, mint regen otthon, ami kb. az itteni atlagnak felel meg. Itt is 14-15 napot dolgozom havonta, ahogy otthon is tettem, igy marad idom elni is a munka mellett. Ez utobbi mindig is elsodleges szempont volt szamomra. Sok ismerosom dolgozott a szerencsejatek iparban es szinte kivetel nelkul kulfoldre koltoztek, egy baratom maradt, aki egy szomszed orszagban dolgozik es gyakorlatilag otthon el, de adot mar a masik orszagban fizet..Szoval en lenyegeben ugyanugy elek, ugyanannyit dolgozom, de itt azert az emberek sokkal kiegyensulyozottabbak es vidamabbak, mint otthon, ami talan egy kicsit kompenzalni tudja a honvagyam. Dolgozni viszont nem szeretnek tobbet Magyarorszagon. Soha.
2013. szept. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az a poén, hogy anyagilag ugyanúgy élek, de relatíve mégis rosszabbul.


4 éve még egyetemista voltam, és ugyanannyi pénzem volt, mint most, hogy diplomásként egy szánalmas fizetésért dolgozok, és még örülhetek, hogy van munkám.


Szóval mindent összevetve én rosszabbul élek, mint négy éve.

2013. szept. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem, jobban sem, a fidex előtt sem éltünk jobban mint most.
2013. szept. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!