Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak a magyar fiatalok ilyenek...

Csak a magyar fiatalok ilyenek, vagy ez mindenhol így van?

Figyelt kérdés

"A fiatalok passzívak, szervezetekbe alig lépnek be, a politika nem nagyon érdekli őket, a véleménynyilvánítástól tartózkodnak. Székely Levente szerint "a politikai értékválasztásukat a semlegességre törekvés és a kimaradás" jellemzi. A közéleti-politikai témákkal kapcsolatos kérdésekre minden korábbinál kevesebben válaszoltak: részben azért, mert nem tudtak válaszolni a kérdésekre, részben azért, mert annyira bizalmatlanok, hogy nem akartak. Kétharmaduk egyszerűen nem válaszolt arra a kérdésre, hogy melyik pártra szavazna, csak 30 százalékuk mondta azt, hogy a következő választáson részt akar venni, és csak 19 százalékuk tekinthető biztos szavazónak. Abban is biztosak a fiatalok, hogy tesznek rájuk a politikusok: 78 százalékuk szerint a politikusokat szinte egyáltalán nem érdekli a fiatalok véleménye."


[link]


2013. szept. 18. 17:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Szerintem a logikus inkább az lenne, hogy ahol jólét van ott kevésbé politizálnak. Szerintem a skandináv, vagy a svájci fiatalok nem nagyon foglalkoznak vele.
2013. szept. 18. 18:56
 12/16 anonim ***** válasza:

Az lehet hogy a svájciak nem politizálnak, de mikor elmeséltem nekik a Hunvald ügyet azt egész egyszerüen nem hitték el. Azt mondták ilyen nincs, ez hazugság. Nem voltak képesek felfogni, hogy ezt meg lehet csinálni.

Mert itt Svájcban nem lehet, úgy feljelentenek mint a szél az első rossz lépésednél, még egy fiatal is. Nem hagyják hogy okoskodj, ne félj itt a Hunvald és hasonszőrű embereknek eszébe sem jutna okoskodni, ezt meg se tudnák csinálni amit nálunk megcsinálnak (pártszíntől függetlenül) nap, mint nap.

Még a saját szomszédját is feljelenti ha valamit nem úgy csinál ahogy kéne, nemhogy egy tök idegen embert valamely pártból. Fiatalok is, tisztában vannak vele hogy ez nekik jár és ami nekik jár azt ki is követelik.

Nekem anno ez nem tetszett annyira, de rá kellett jönnöm, hogy nekik van igazuk.

2013. szept. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én 14 vagyok.


"A fiatalok passzívak, szervezetekbe alig lépnek be, a politika nem nagyon érdekli őket, a véleménynyilvánítástól tartózkodnak."


Beléptem volna 12 évesen de hál Istennek nem tettem mert nem lenne rá időm, a politikával 11 éves korom óta foglalkozom, úgy ahogy. És a vélemény nyilvánítás pedig azért nem megy nálunk mert korunk miatt minden b-lf-sz lenéző..


"Székely Levente szerint "a politikai értékválasztásukat a semlegességre törekvés és a kimaradás" jellemzi."


Nem hiszem értékválasztás már általánosban kialakul..(tapasztalatom szerint)


"A közéleti-politikai témákkal kapcsolatos kérdésekre minden korábbinál kevesebben válaszoltak: részben azért, mert nem tudtak válaszolni a kérdésekre, részben azért, mert annyira bizalmatlanok, hogy nem akartak."


Szerintem inkább teljesen logikus titok tartás miatt nem a többség aki nem tud az ilyenre az részben vissza maradot..


"Kétharmaduk egyszerűen nem válaszolt arra a kérdésre, hogy melyik pártra szavazna, csak 30 százalékuk mondta azt, hogy a következő választáson részt akar venni, és csak 19 százalékuk tekinthető biztos szavazónak."


Mert mint mondtam nem akarják kikötni mindenkinek az orrára még névtelen se..


"Abban is biztosak a fiatalok, hogy tesznek rájuk a politikusok: 78 százalékuk szerint a politikusokat szinte egyáltalán nem érdekli a fiatalok véleménye."


Ez nagyjából így is van..de azért vannak pártok akik elég rendesen belőlük élnek főként PM, LMP és E 2014 de részben a Jobbik is..

2013. szept. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Csodálkozik bárki, hogy nem mernek véleményt nyilvánítani? Hát ha nem azt mondják amit hallani akar xy (idősebb, vagy épp a saját társai) már megy a lehurrogás, hogy te ebbe ne szólj bele, nem vagy elég tapasztalt, nem értesz hozzá, hasonlók. Hát jó hogy megtartják maguknak a véleményüket, vagy olyannak mondják el, aki velük ért egyet...
2013. szept. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Akkor én is abba a 19%ba tartozok.

Nálunk az a baj hogy a színvonal ott kimerül hogy mikor és hova menjünk széthányni az agyunkat, aztán felrakni fészbúkra. Szerintem ez undorító ember alatti dolog.

Na most ezektől az emberektől ne várj annyi tudatosságot hogy kitekintsen maga köré, és megnézze mitől tartunk itt, mi mozgatja a rendszert, ki mozgatja a rendszert.

Azért nem válaszolnak mert lövésük sincs a témáról, mert nem érdekli őket.

Tudod mennyi egyetemistával beszéltem akik max annyit tudnak hogy Orbán a miniszterelnökünk és nem többet?

Néha félfüllel belehallanak a fősodorba, tehát ami véleményük lehet, azt is a szájukba adják.

Amikor egy frissen végzett magyar tanár azt sem tudja hogy a politika mit tervez velük, mit csinál most velük, mit nevez életpálya modellnek, akkor szerintem nincs több kérdés a fiatalok tudatosságával kapcsolatban.

Ez nagyban betudható a kornak, életkornak, kultúrának.

De szerintem elmondható hogy a többség még nem elég érett hozzá.

2013. szept. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nézd meg a spanyolokat, a görögöket, a portugálokat, az olaszokat, a románokat (!), a bolgárokat (!).
2013. szept. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!