Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak a magyar fiatalok ilyenek...

Csak a magyar fiatalok ilyenek, vagy ez mindenhol így van?

Figyelt kérdés

"A fiatalok passzívak, szervezetekbe alig lépnek be, a politika nem nagyon érdekli őket, a véleménynyilvánítástól tartózkodnak. Székely Levente szerint "a politikai értékválasztásukat a semlegességre törekvés és a kimaradás" jellemzi. A közéleti-politikai témákkal kapcsolatos kérdésekre minden korábbinál kevesebben válaszoltak: részben azért, mert nem tudtak válaszolni a kérdésekre, részben azért, mert annyira bizalmatlanok, hogy nem akartak. Kétharmaduk egyszerűen nem válaszolt arra a kérdésre, hogy melyik pártra szavazna, csak 30 százalékuk mondta azt, hogy a következő választáson részt akar venni, és csak 19 százalékuk tekinthető biztos szavazónak. Abban is biztosak a fiatalok, hogy tesznek rájuk a politikusok: 78 százalékuk szerint a politikusokat szinte egyáltalán nem érdekli a fiatalok véleménye."


[link]


2013. szept. 18. 17:58
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Most őszintén, van olyan európai ország ahol a fiatalok (főleg egyetemisták) legalább annyira foglalkoznak a politikával mint a nyugdíjasok?) Mert szerintem ez a felmérés minden országra igaz lehet.


Mit gondoltok erről? Melyik ország az ahol a fiatalság annyira foglalkozik a politikával mint egy nyugdíjas?

Nem konkrétan tüntetésekre értem, hanem úgy spontán - pl. hazamegy az egyetemről egy 20 éve német, vagy francia diáklány és elkezdi böngészni a politikai híreket az interneten. Ez mennyire életszerű?

Vagy tényleg csak a magyar fiatalok passzívak ilyen téren?

2013. szept. 18. 18:01
 2/16 Ozmium42 ***** válasza:
26%

Üdv.


Hát én pont a kisebbségbe tartozok ezek szerint. Minden nap olvasok politikai híreket, és foglalkozok a témával. Pár éve kampánysegítő voltam, és egy Jobbik IT alapszervezet alapításában is részt vettem.


A kutatás eredményét reálisnak tartom. A jelenlegi közjogi rendszer a korrupció és a visszaélések melegágya, a törtetők, szélhámosok, pszichopaták kedvelt terepe, egy átlag ember gyomra felfordul az ilyesmitől, ha nem is tudatosan, elvi szinten (mint én), de ösztönösen kerüli az ilyesmiben való részvételt.


Reális meglátás, hogy fentiek kizárólag magukkal törődnek, és ha hallgatnak valakire, csak érdekből, vagy számításból, esetleg fenyegetés miatt teszik. Tündérmese, hogy "a szavazókat", vagy "az eszmét", vagy "a népet", vagy "a nemzetet", vagy akár csak valami közösségi érdeket képviselnek.


Mégis vannak, akik rájuk bízzák az ország vezetését.

2013. szept. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom, de a Kádár-nosztalgia más ország fiataljaira biztos nem jellemző.
2013. szept. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
14%
Fiatalok meg a kádár nosztalgia? Hol élsz te? Nyuggerek ábrándoznak állandóan róla, nem a bulizós fiatal.
2013. szept. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
A linkelt cikk írja, nem én találtam ki.
2013. szept. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

De téged ez miért érdekel, mi vagy te valami aktivista?

Miért alapgondolat az hogy a politikával foglalkozni kell?

Honnan jön ez a gondolat, miből/honnan ered?

Valahogy úgy hangzik a kérdésed, mint hogy bezzeg az én időmben.. Te úgy gondolod, hogy te csináltad jól?


Mi lesz akkor ha a fiatalok aktivizálják magukat, szebb lesz a világ? Kinek a világa lesz szebb? A tiéd? Az enyém? Vagy a fiataloké?


A politikusok szimpla celebek, ő ezt mondta, ő azt irta, erre az válaszolta ezt és most a másik jól visszavágott, ez leejtette a mobiltelefonját és igy tovább végestelen végig. Mint egy Győzike show, mindezt csak azért hogy a te érdeklödésed szinten legyen tartva és ha majd NEKIK kell akkor te fuss és szavazz vagy plakátozz vagy tüntess vagy amit akarnak épp.


Nem inkább a gyerekeddel kellene fociznod vasárnap délelőttönként, ahelyett hogy plakátokkal nagygyűlésekre jársz?


Egyetlen helyes döntés van, ha nem mész el szavazni. Sehova és senkire.

2013. szept. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
r3d4me, azért van abban némi ellentmondás, hogy a felmérés szerint a fiatalok elégedetlenek szinte mindennel, ellenben sem tervük, sem szándékuk, sem kedvük nincs a változtatásra.
2013. szept. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféle ellentmondás nincs ebben, ez mindösszesen csak annyit jelent, hogy ezek közül - akik közül jelenleg lehet - nem választanak, egyszerüen azért mert nincs értelme.
2013. szept. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Emberek, elkanyarodtatok a kérdésemtől. A kérdés az, hogy a politikai apátia a fiatalok körében CSAK nálunk van, vagy a fiatalság nagy része mindenhol nemtörődöm a politikát illetően? Főleg az egyetemisták és tőlünk nyugatabbra...

Van általánosságban különbség ilyen téren a magyar fiatalok és egy német/francia/angol... között?

2013. szept. 18. 18:45
 10/16 anonim ***** válasza:

Japánban így van:

[link]


Amúgy gondolom országonként eltérő, ahol keményebben volt a válság, ott biztos szintén elég kiábrándultak a fiatalok, máshol meg nem.

2013. szept. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!