Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van hitelessége olyan politika...

Van hitelessége olyan politikai vezetőknek bármilyen erkölcsi kérdésben állást foglalni, akik köztudottan az állami tulajdon ellopásából milliárdosodtak/milliárdosodnak?

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nyilván nem lehetne.

De akkor csak nagyon kevesen foglalhatnak állást a magyar parlamentben. Persze még vagy 10-15 év és kihalnak, csak túl nagy árat fizettünk közben. Egyszerűbb lett volna már az első gyanús mozdulatuknál likvidálni őket.

De hát "tetszettek volna forradalmat csinálni"!

2013. szept. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nincs általános válasz. Sokféle erkölcsi kérdés van. Sokféle lopás van. Ritkán, de előfordul, hogy egyiknek a másikhoz nincs köze. Gyakrabban fordul elő, hogy akik egyáltalán állás foglalnak, mind olyanok, akik ezt - morális okokból - nem tehetnék.

Ekkor bajban leszünk, mert állást azért kéne foglalni. Marad az a változat, hogy sorrendet állítunk, és rossz szájízzel ugyan, nagyon nem szívesen, de mégis válaszunk a rendelkezésre álló anyagból.

Vagy új helyzetet, új rendet teremtünk. Ezt többnyire nehezebb.

2013. szept. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kack, rossz válasz. Tetszetős (volt a néhai miniszterelnöktől is), de nem igaz. A forradalom után is emberi, működési, szakértői folytonosság van. Meg jó sok vér és gyűlölet, ami még nehezebbé teszi a helyzetet.

Nem ölhetsz meg minden "gyanúsat", ráadásul, ha magad döntesz, hasonlóvá válsz, vagyis pont az, amit elkerülni vélsz. Nem tehetsz ki mindenkit, mert nem lesz aki, elvégzi a munkát (a kormányzót, hatóságit és a többi kényeset). A munkához szakértelem, ahhoz tanulás és gyakorlat kell.

Mit gondolsz, min bukott meg (többek között) a szocializmus? Azon, hogy mindenkit kidobott. De a jóindulatú, nagyon lelkes (jó értelemben) dilettáns nem tud irányítani. Elhiszem, hogy akar, de nem képes. Az el nem üldözött (de még az elüldözött is) nemkívánatosok pedig tudták, hogy kell aknamunkát folytatni. Tették is. Volt is kénytelen a hatalom diktatúrába fordulni (nemcsak saját érdekéből, kényszerből is). Ezt 1989 után is el lehetett volna játszani. Hasonló eredménnyel.

Meg kellene végre érteni, hogy akit gyűlölnek, félreállítanak, az attól még gondolkodó ember és sokkal nagyobb az indíttatása a cselekvésre. A félreállító ellen. Ettől hatékonyabb a megegyezéses együttműködés. Mert képzeld, bármilyen hihetetlen, a gyűlölet és megalázás elhagyásával a másik fél is képes erre.

Persze aki önkényuralmat akar, nem vitás, annak haszontalan ez az érv.

2013. szept. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Köztudottan, vagy bizonyítottan? A bizonyítottan lopóknak nyilván nincs. Te honnan tudod, hogy ki miből gazdagodott?
2013. szept. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Andizsuzsi: A vagyonbevallás szerintem elég nyilvánvaló alap. +amúgy is, sejthető hogy százmilliárdokat tisztességes úton nem lehet a semmiből teremteni röpke 20 év alatt.
2013. szept. 18. 10:40
 6/11 A kérdező kommentje:

A Hír TV-n láttam egy műsort; Célpont, ott gyalázták a "komcsi téesz elnököt" hogy a spontán privatizáció alatt mennyit lopott, hogy zsebre tette a TSZ-t.


Orbán családnak hogy lettek bányái?



Nagyon meg vagyunk vezetve mindkét oldalról.

2013. szept. 18. 10:46
 7/11 anonim ***** válasza:

"Kack, rossz válasz."



Na ne!!

Nem megölni kellett volna hanem elmozdítani a hatalomból!

Miként? Lakitelken stb stb nem lepaktálni velük.

Te azt állítod hogy nem lett volna vezető garnitúra?

Én meg azt állítom hogy így sem volt.

Ugyanis attól hogy volt gyakorlatuk a vezetésben de azt nem a lehetőségek az átalakulás a társadalmi fejlődés a gazdasági kibontakozás kidomborítására használták hanem a saját meggazdagodásukra az megvalósult tény.

Az az, ha egy fokkal diletánsabb de fejlődőképes politikai elit nőtt volna fel, szerintem sokkal kevesebb veszteséggel úszhattuk volna meg.

Az igazságszolgáltatás meg nem az indulatokról szól.

Ha valaki egy rendszer kiszolgálója volt, annak egy olyan rendszerbe ami pontosan a rendszer hibái miatt alakult át valahogy nem kellene helyet adni főleg nem beleszólást.

Persze ez teljesen magyar mentalitás hiszen csak itt létezik a felfelé buktatás intézménye. Már már sajátosságnak nevezném a politika árnyékában megbújó gazdasági összefonódásnak a megjelenítődését. Az az ha az olvtrárs bukik akkor sokszor felfelé buktatják.

Mert ugye az összefonódás mértéke hihetetlen és lehetetlen sokakat egyszerűen eltávolítani ha ostoba.

Hiszen ő tudja hogy én tudom, de én is tudom hogy ő tudja hogy az a vezető is tudja. Az az a lehető legrosszabb fejlődött ki abból hogy nem lettek szélnek eresztve.

Hiszen mivel mindenki tud mindenkiről a mutyik és a lopások tekintetében így búra alá került a tolvaj elit.

Nem tűrhetnek meg rést a pajzson mert az = a láncreakcióval. Az az nem is számíthatunk másra mint a más más oldalon álló de teljesen összefonódott érdekű bűnszervezetté alakult elit fosztogatására. Nincs semmi ami ezt kiprovokálhatná mert mindenki ludas. Már nincs privatizáció de van az állami pénzeken csüngés művészete. Mert sajnos ez nálunk művészi fokra van emelve, és így semmi másra nem jut csak befogni a társadalom száját egy csekély lazítással amit aztán majd egy kis restrikcióval ismét beszednek. Ugyanis minden fejlődés csírájának a tőkéjét elszívja a korrupt elit.

2013. szept. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Úgy könnyű sikeres vállalkozónak lenni, hogy kiosztogatjuk az állami-EU-s támogatásokat havernak. Megrendelések a közbeszerzésből, az, hogy maga a cég honnan van, már úgysem emlékszik senki.


Állami vállalatok gyárastul, szerszámostul, gépestül, telephelyestül, állami ingatlanok elkótyavetyélése..

2013. szept. 18. 11:04
 9/11 Ozmium42 ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy egy demokráciában nem "vezetni" kellene a politikát, hanem képviselni. Egy olyan vezető azonban, aki eleve (definitíve) az által jut hatalomhoz, hogy hány ember elvárásainak tud megfelelőt ígérni, soha nem léphet fel nevelő célzattal. Persze, ha eleve egy gazemberről van szó, akkor ez hatványozottan igaz. Akkor nem csak politikai vezetőként, de pusztán emberként sem releváns a véleménye.
2013. szept. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Pontosan! Egy tolvaj oktat ki a demokráciáról és a tisztességről. Kész röhej!
2013. szept. 18. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!