10 év múlva az aktív fiatalok hány % megy külföldre dolgozni?
Én 19 éves vagyok, 2012 januárjában végzek az egyetemen
Teljesen igazad van, ifjú barátom.
Én idősebb vagyok, de sokat dolgoztam Eu-ban és az USA ban is, de nagyon bánom hogy nem maradtam kinn, és nem ott rendezkedtem be. Sajnos hittem a csodába, és csak most jöttem rá, hogy Andesen meghalt.
Most tárgyalok egy Dán magasépítővel, és megyek a fekákat csöszögetni Brazilliába ha minden jól megy már márciusban. A különélési pénzem ( amiért elhagyom a kontinens) több mint amit itt ajánlottak fel fizunak, az árak meg alacsonyabbak mint itt.
Tudod mi lesz itt? „crap in the pancake” Scheisze im Pfannkuchen” (sz- magyar billentyű!!!)
az osszes,ha van eszuk...
en 10 eve az usa-ba elek,mar van itt 2 hazam.pedig csak takaritunk a felesegemmel.
a lehető legtöbb...
akinek van esze és pénze nem magyarországon dolgozik
Voltam 2× is Jacksonville-ben Florida.
Nem egyszerű megszokni, mert teljesen mások a szokások.
Ráadásul csak kapkodtam a fejel, hiszen teljesen kevert a lakosság.
Az Ép ip ban kaptam állást 2001 ben 14$/ó + Bizt napi 50 ből teljesen jól voltam.
Miután tudtam lakást bérelni és lett autóm 60 lett de 80 maradt pedig ettem ittam tankoltam laktam, csajoztam, éltem, „ Florida „
És ½ év alatt összejött 2 mill tisztán.
Jahh USA !!!! A biztosító visszafizetett 300$ Bonuszt amiért nem történt velem baleset!
Én csak azt nem tudom, hogy egy gazdasági és egy jogi diplomával mire fogok kint menni.
19/F
1990 óta divat arról beszélni, hogy mindenki kivándorol, és "az utolsó oltsa el a villanyt". Ehhez képest 1990 óta minden évben bevándorlási többlete volt az országnak. De hát a közvélemény már csak ilyen, a mítoszok kiirthatatlanok.
A kérdésre a válaszom az, hogy a mostani arányok fennmaradására tippelek. (Mostanában évente 0,1-0,5% vándorol ki és túlnyomó többségük rögtön vagy egy-két év múlva visszavándorol).
Tudod 2004 ban lettünk Eu s tagállamok, de még mindig akadnak korlátok.
Persze nem ez az oka hogy nem mentek ki nagyszámban.
Inkább az hogy eddig még volt itthon perspektíva, ami mára teljesen kihunyt.
Az hogy sokan nem tudják értelmezni a folyamatot, megértem, de felhívnám a figyelmedet néhány dologra. A kivándorlás az aktív munkavállalók arányaiban nem tűnik soknak ( 3%)
Viszont ha tüzetesebben megnézzük, hogy honnan is vándoroltak el a legnagyobb számban az már nem ennyire rózsás, egészségügy, informatika, műszaki, ahol a legnagyobb problémáink vannak. A képzett munkavállalók arányát, pontosan a globalizáció csökkentette, hiszen a munkahelyek jöttek hozzájuk. Viszont teljesen megfog változni a helyzet a vállság hatására csökken a globalizáció és nő a protekcionizmus, így a NY-Eu s országoknak szükségük lesz olcsó munkaerőre számtalan más területeken is. Ez egy versenyhelyzetet teremt, és mivel itt nagyon alacsony a bérszínvonal, nem kérdés hogy mi is fog történni.
Nem lesz 20-30% kivándorlás, de a mi aktív dolgozni akaró és arra képes, képzett rétegéből fognak kiválni. Ez azt jelenti hogy így már jelentős lehet a kivándorlás.
De említhetném a generáció váltást, ami egy teljesen más mentalitást jelent a mobilitás tekintetében.
"Persze nem ez az oka hogy nem mentek ki nagyszámban.
Inkább az hogy eddig még volt itthon perspektíva, ami mára teljesen kihunyt."
Te nem itt éltél a közelmúltban, ha komolyan gondolod, hogy itthon most rosszabb a helyzet, mint mondjuk 1993 körül. Ember, te nem emlékszel a 35%-os inflációra, meg a nem konvertibilis forintra, meg a 1,5 millió munkanélkülire?
"Viszont ha tüzetesebben megnézzük, hogy honnan is vándoroltak el a legnagyobb számban az már nem ennyire rózsás, egészségügy, informatika, műszaki, ahol a legnagyobb problémáink vannak."
Ez eddig is így volt, '95-ben sem a vécépucolók mentek Amerikába. Sőt: a mostani kivándorlási hullám (narancsszedés Spanyolországban, zacskóragasztás Angliában, favágás Norvégiában) eltolódást mutat a képzetlen munkaerő felé az agyelszívás felől, ami a 90-es években jellemző volt. Ma is van agyelszívás, persze, amíg fejlettségi különbségek vannak, addig van agyelszívás.
Figyelmedbe ajánlom az összehasonlítást Romániával, Bulgáriával, Bezzegszlovákiával és Lengyelországgal. Mindegyik sokkal súlyosabb kivándorlást szenvedett el a 90-es, kétezres években. Magyarországon - és erről nem sok szó van - mind a szocialista, mind a fideszes kormányok erőteljesen törekedtek a munkaerő itthon tartására. Bizonyos sikerrel. Lettország a lakossága ötödét vesztette el, Bulgária a nyolcadát. Magyarország bevándorlási célország.
"a vállság hatására csökken a globalizáció és nő a protekcionizmus, így a NY-Eu s országoknak szükségük lesz olcsó munkaerőre számtalan más területeken is."
A prot. növekedése pont azt jelenti, hogy védeni kezdik a munkaerőpiacukat és hazazavarják a külföldieket, mint ahogyan az Angliában meg is történt.
"Nem lesz 20-30% kivándorlás, de a mi aktív dolgozni akaró és arra képes, képzett rétegéből fognak kiválni. Ez azt jelenti hogy így már jelentős lehet a kivándorlás."
Ez mind spekuláció. Eddig ez nem történt meg. Egyszer talán megtörténik, egyelőre nem kezdődött el.
"De említhetném a generáció váltást, ami egy teljesen más mentalitást jelent a mobilitás tekintetében."
Ez már jobb érv, de ezt sem tudhatjuk, mert spekulatív.
40-50%
Én is lassan lediplomázok, és én is ki szeretnék menni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!