Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg be fogják vezetni,...

Tényleg be fogják vezetni, hogy az orvosok nem mehetnek külföldre dolgozni, csak ha kifizetik a 12X 1 milliós tandíjat?

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok esve, mert jövőre felvételiznék orvosira (5 éves korom óta az akarok lenni), viszont világ életemben külföldre vágytam, el akarom hagyni az országot amilyen hamar csak lehet, akkor is mennék, ha nem orvos lennénk. Most mit csináljak? Meg lehet ezt egyáltalán csinálni az orvosokkal? Szerintem ez jogellenes és az EU-nak is lesz 1-2 szava hozzá! Nem lesz valamilyen demonstráció ellene?
2011. szept. 18. 17:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Én az igazat megvallva teljesen megértem a problémádat, csak:


Az állam (és az emberek...) kifizetnek neked egy vagyont azért, hogy te orvos legyél, aztán szépen itt hagyjál minket. Ez szerinted miért korrekt?


Miért nem felvételizel egy külföldi egyetem orvosi szakára, mondjuk ott, ahol dolgozni akarsz? Máris meg van oldva a problémád, és nem nekem kell azt fizetni, hogy te külföldön jól fogsz élni az általam kifizetett szakmából, aztán én meg meghalhatok, mert nem lesz itt egy orvos sem, aki megoperáljon, dacára, hogy az én pénzemből is tanultál...

2011. szept. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%
Itthon is kell orvos! Tehát nem.
2011. szept. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Jelentkezz önköltséges képzésre. Akkor oda mész később, ahova akarsz. Vagy ahogy az előző írta, végezd külföldön az egyetemet.
2011. szept. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
az a gond, hogy amíg az orvos 6+5 éveket tanul és kiszúrják a szemét 93 ezer pénzzel addig nem kell csodálkozni, hogy mind elmegy. És mondom, hogy én akkor is elmennék, ha félmilliót kapnék, mert nem szeretek itt élni. Nem megyek külföldi egyetemre, mert sajnos az anyagiak ezt nem teszik lehetővé illetve a szüleim sem támogatják
2011. szept. 18. 18:03
 5/18 anonim ***** válasza:
72%

Ha külföldre mész, akkor ne sajnáld kifizetni. Továbbá megértem, hogy kevés a fizetés, de orvosnak menni nem csupán egy munka, hanem egy hivatás. Az ember azért megy orvosnak, hogy gyógyítson, nem pedig a pénzért. Ennek ellenére nem kéne ilyen keveset kapniuk. Viszont nekik még mindig ott van a hálapénz. Mindenkinek nehéz ebben az országban, nem csak nekik.

Aki pedig alapból külföldre akar menni, az vagy fizessen, vagy tanuljon kint. És legutolsó sorban háborogjon.

2011. szept. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

"És mondom, hogy én akkor is elmennék, ha félmilliót kapnék, mert nem szeretek itt élni"


Akkor bizony tessék kifizetni a képzésed költségeit, ne a mi pénzünkből éljél jól!

2011. szept. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
ez szép meg jó meg minden amit te itt most leírtál, de én egyrészt nem a hálapénzekből akarok megélni, főleg mivel elsősorban olyan pályát választanék, ahol nincs is túl sok hálapénz, másrészt én nem tudom ,hogy 93ezer pénzből mikor tudom függetleníteni magam, nem számíthatok a szüleim segítségére. De az OFFolást azt légyszíves fejezzétek be és csak a kérdésre válaszoljatok, köszönöm
2011. szept. 18. 18:21
 8/18 anonim ***** válasza:
A kérdésre a válasz: valószínűleg be fogják vezetni.
2011. szept. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
köszönöm :) igen én is így hallottam ,de azon gondolkodom, hogy ez korlátozna a mozgásszabadságunkban nem? Egyébként nem menne el annyi orvos, ha kicsit helyretennék az egészségügyet, mert az emberek nagy része a jobb megélhetés miatt hagyja el az országot ,nem azért amiért én, mert csak el akar menni.
2011. szept. 18. 18:46
 10/18 anonim ***** válasza:
49%
Tanuljál a legjobbnál is jobban, és jelentkezz már eleve kinti sulira, vagy itthon fizetősre.
2011. szept. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!