Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg be fogják vezetni,...

Tényleg be fogják vezetni, hogy az orvosok nem mehetnek külföldre dolgozni, csak ha kifizetik a 12X 1 milliós tandíjat?

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok esve, mert jövőre felvételiznék orvosira (5 éves korom óta az akarok lenni), viszont világ életemben külföldre vágytam, el akarom hagyni az országot amilyen hamar csak lehet, akkor is mennék, ha nem orvos lennénk. Most mit csináljak? Meg lehet ezt egyáltalán csinálni az orvosokkal? Szerintem ez jogellenes és az EU-nak is lesz 1-2 szava hozzá! Nem lesz valamilyen demonstráció ellene?
2011. szept. 18. 17:53
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
nem sz@rom a pénzt, de köszönöm megoldom egyedül
2011. szept. 18. 21:24
 12/18 anonim ***** válasza:
22%

Én ebből az okból megyek fizetősre, igaz szerencsére nekem csak 150 ezer a félév, ezt meg tudom/tudja oldani a családom. De sajnálom nem csak az orvosnak, hanem mérnöknek, vagy egyéb drágább szakon tanulókat. Én pont ezért megyek fizetősre, hogy ne tudjanak pofázni nekem, hogy hát ha kifizettük, akkor maradj is itt. Mert a szüleim már szerintem elég adót toltak be, bőven fedezi az én oktatásom.


Vigasztaljon az a tudat, hogy most habár nagyon felvágósan hangoztatják, hogy "hát ha már én fizetlek, akkor maradj itt és adj vissza valamit, akár minimálbérért", ezek az emberek, meg még úgy az egész rendszer nagyon-nagyon meg fogja szívni ezt az egészet, aztán akkor már hiába a sírás, és hiába Fidesz-MSZP-Jobbik-LMP, vagy akár a Jóisten pártja, már nem rakja helyre a dolgokat.


Ekkorra remélhetőleg már külföldi állampolgársággal rendelkezem majd, külföldre adózom, és külföldi fizetést kapok. Ide majd csak látogatni járok haza.

2011. szept. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%

"el akarom hagyni az országot amilyen hamar csak lehet"

Eleve odakint tanulj akkor.

2011. szept. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
73%

Gondold el, hogy te vagy a munkaadó és kifizeted a munkavállalónak egy képzését, majd a képzés után az alkalmazottad faképnél hagy, mert szerinte kevés fizetés(holott a képzés előtt is tudta mekkora bért kap majd) adsz. Kinek van joga felháborodni?

Amúgy hozzáteszem, hogy az orvosok fizetése nevetségesen kevés, de a te szemszögedből vagy így is elvállalod a munkát, vagy keresel más szakmát(mint ahogyan a való életben is.) Számunkra ugyanúgy nem lesz orvos, de cserébe nem költünk évi milliárdokat a képzésükre.

2011. szept. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
65%
Be, és milyen jól teszik..
2011. szept. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Most miért kell bunkónak lenni? Külföldi tanulmányi ösztöndíjról még nem hallottál sose?

Minek van interneted, ha nem kutatod fel a lehetőségeket?

Az ember segíteni akar, erre ilyen lekezelő vagy.

2011. szept. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem az a kérdés, hogy ennyibe kerül-e majd, hanem hogy hogy hajtják be :) A sok okostól meg megkérdezném, hogy mégis hogy gondolják, hogy külföldön ösztöndíjat kap magyarként, úgy hogy egyelőre még itt tanul? Amúgy Németországban nincs tandíj asszem a jövő évtől, Ausztriában meg ha jól tudom nem is volt. Angliában tanulni drága. Nem olyan nagy kunszt külföldön összeszedni havonta azt a pár száz eurót, amiből aztán megélsz. Ráadásul ha diákszálláson laksz, csomó költséget megspórolsz. Harmadrészt amit tudok javasolni, hogy itt tanulsz, elmész, és a kinti fizetésedből visszatörleszted. Amúgy szertintem is jogellenes, de szerintem a regisztrációs adó is az, arra mégsem mondta az Európai Unió Bírósága, hogy az. Itt nem jogról van szó, hanem politikáról. Ráadásul mire az ügyet Luxembourgban elbíráláják, addigra lediplomázol.
2011. nov. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Igen és teljesen igazuk van!!!
2011. nov. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!