Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez nem mukodhetne itt is igy?...

Ez nem mukodhetne itt is igy? Miert nincs meg csak gondolatban sem magyarorszagon ez a mukodesi elv?

Figyelt kérdés

Miert van hogy svajcban igy mukodnek a dolgok, itthon meg senki nem is emliti hogy igy kene hogy mukodjon? Vagy magyarorszag polgarsaga keptelen lenne erre a mukodesre?

A svájci félig-közvetlen demokrácia alapelve, hogy a hatalom a néptől származik. Ez azt is jelenti, hogy a nép fenntartja magának a két alapvető jogot, a szavazatit és a választásit. A kormányok, és a törvényhozók feladatát nem a hatalom gyakorlójaként határozza meg, hanem a közügyek működtetőjeként. Ők a közösséget a nép alkalmazottjaiként szolgálják, hogy ezzel is könnyítsék azok minden napi munkáját...Népszavazás útján a szövetségi parlament által hozott bármilyen törvényt meg lehet támadni. A polgárok élhetnek vétójogukkal, beadvány formájában, hogy megakadályozzák a törvény hatályba lépését. Szintén élhetnek jogalkotási és alkotmánymódosítási kezdeményezési jogukkal, beadvány formájában. A törvényalkotók és a kérelmezők képviselői kötelesek megtárgyalni az érvényesen beadott folyamodványt, mely tartalmazza a polgárok szükséges számú aláírását. Eredményes tárgyalás esetén a beadványt beépítik a jogszabályokba. Ha nincs köztük egyetértés a témával kapcsolatban, akkor kötelesek népszavazást kiírni. A népszavazás lebonyolítása előtt az ügyet széles körű társadalmi vitára bocsátják, majd minden szavazópolgárt kellő időben, írásban tájékoztatnak a mellette és az ellene szóló érvekről. A népszavazás mindig érvényes és az eredménye kötelező. Nincsenek felesleges részvételi küszöbök és más hatalmi eszközök, amellyel a népszavazást megakadályozhatnák.- Wikipedia


2013. szept. 15. 04:26
 1/5 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

De, működHETNE.


Csak gondold végig, hogy ez vajon kinek is lenne érdeke?

- Neked, nekem, közembereknek - igen.

- A polgármestereknek, tisztviselőknek, döntéshozóknak - nem.

- Képviselőknek, pártvezetőknek - nem.

- A kormány tagjainak, miniszterelnöknek - nem.

- Egyéb hatalmi ágat vezetőknek, ott dolgozóknak (pl. rendőrség) - nem.

- Jogászoknak, jogalkotóknak - nem.


És azt hiszem, még lehetne sorolni, hogy ki mindenkinek NEM érdeke egy ilyen tipusú demokrácia.


Ja, hogy nekünk jó lenne? Azt ki nem sz@rja le?

2013. szept. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%

Nézd nem ugyan az a kabát, az gombluk sem, így más gombot kell rávarrni. Sajnos mindennek forrása a gazdasági alap, ami lehetővé teszi a társadalom higgadt és racionális az épp aktuális igénynek megfelelő politikai attitűdjét.

Az az innen kell kiindulni, magától a gazdaságtól.

Már 20 éve van egy nem mainstream gazdasági csoport amely kifejti hogy a neokon egy kaptafára húzott gazdasági felfogás nem alkalmazható a perifériákra és a félperifériákra sem. Számtalan módon bebizonyították hogy soha nem lehetséges az a fejlődési pálya ami a centrum esetében szinte automatikusan működött. Az az két okból nem fogja azt az utat járni. Egyrészt mert a megváltozott technológia miatt kiesetek folyamatok a fejlődéséből. Másrészt a centrum-periféria viszony teljesen más mint mikor a centrum a centrummal fejlődött együtt.

Gondoljunk csak arra hogy míg itt szocializmus volt addig nyugaton a társadalmak megszerezték a szerzett jogokat és kialakultak a társadalmi szervezetek. A nyugati társadalmak legaktívabb fejlődési pályája az 50es évek elejétől a nyolcvanak évek közepéig tartott, ami a volt szoc országok esetében teljesen kiesett.

Persze ha visszább megyünk az időben már az iparosodás kialakulásánál tapasztalható a lemaradás, a monopól kapitalizmusnál már élesen és a keleti országok nem is lettek képesek posztindusztriális szakaszba átlépni.

Ideje lenne ezeket a eltéréseket végre a helyén értelmezve kezelni és a perifériáknak a saját útjukat járni az esztelen utánzás kudarcai helyet.

2013. szept. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Nem működhetne, mert akkor bennünket svájcinak kéne hívni.

Nekik van egy környezeti adottságokból eredő alaptulajdonságuk, nekünk is. Ők az ő elveiket vezették le belőle és alkalmazzák, mi is. Náluk az jött ki, nálunk meg ez.

2013. szept. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy amit a kérdező leírt, az PAPÍRON nálunk is 80%-100%-ban így van. Az elv tehát le van írva, csak éppen tesz rá mindenki nagy ívben, és nem csak a politikusok.
2013. szept. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz az egész országnak meg kéne változnia, mert sajnos a magyar ember nem olyan, akinek az az érdeke, hogy a népének jó legyen.
2013. szept. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!