Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbiknak mi a véleménye...

A Jobbiknak mi a véleménye Putyinról?

Figyelt kérdés
Jobbikosok! Nektek mi a véleményetek Putyinról ?
2013. szept. 9. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy a jobbikos szavazók véleménye nem okvetlenül egyezik a Jobbik hivatalos álláspontjával.
2013. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%

Nem vagyok Jobbikos, bár nacionalista, de nekem jó véleményem van Putyinról.


Most főleg nagyot nőtt a szememben, ahogy kiáll Szíriáért , kiáll egy szövetségeséért.

Ezért lehet jó Oroszország és Putyin szövetségesének lenni, mert kiállnak a szövetségeseikért , ha kell minden követ megmozgatnak.


Az USA , EU hol csinálna ilyet meg mondjuk Magyarországért?Sose.

2013. szept. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Magának a pártnak , szerintem jó véleménye van róla.
2013. szept. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
19:00: kiáll ám... szavakban.
2013. szept. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

"Az USA , EU hol csinálna ilyet meg mondjuk Magyarországért?Sose."


Honnan tudod, hogy nem állnának ki?


De mi legalább abban a helyzetben vagyunk, hogy nem robban fel minden második nap egy ház az utcában és nem akar senki megtámadni minket.

2013. szept. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%

Nem tudom hogy a Jobbiknak mint szervezetnek mi a véleménye, de az enyém ez:


Talán ott tévednek sokan hogy az Orosz helyzetet ráakarják egy sok sok éves plurláris demokráciákban és piacgazdaságokban megszokott kaptafájára húzni.

Nem fog menni. Ahogy a perifériákra sem alkalmazható a neokon gazdasági ideológia vagy a szétcizellált liberális demokrácia. Aminek az alapjai működnek, de számos ponton el kellene térni tőle hogy működhessen.


Az Orosz állapotokat maga a keményvonalas szocializmus alapozta meg és semmi de semmi nem volt Putyin előtt ami kizökkenthette volna. Igen, Putyin egy nyugati demokráciákban használt nyelvezet és felfogás szerint nacionalista diktátor. De!! Egy tisztán oligarchák tartják kezükben az irányítást miközben Borisz Jelcin merev részegen akar kormányozni. Minden nagy ex orosz állami cég és vagyon felett a félresikeredett privatizálás miatt (ahogy nálunk a külföld) az oligarchák diszponálnak és a gazdaság számára a minimális működéshez szükséges béreket sem adókat sem hajlandóak megfizetni, miközben az állam csecsét teljesen indokolatlan szívják.

Ebben a helyzetben sajnos nem működik a plurális demokrácia. Ide biztos és elhajlás nélküli diktatórikus jellem kell az irányításhoz és autoriter berendezkedés a szervezeti formák hatékony működéséhez.


Putyin ezt nagyon nagyon jól csinálta.

Igaz hogy az oroszok még nem Hollywoodi Rudik, de már sokkal jobb és könnyebb az életük. Illetve Putyin is folyamatosan de kimérten demokratizálja a rendszert.


És láss csodát.

Annyira megerősödött az Orosz medve hogy ma már a G20on tisztán befenyítette a hanyatló USA t. Putyin azt mondta Obama-nak hogy ha megtámadják Szíriát az olyan mintha Oroszországot támadnák meg. Ez teljesen egyértelmű és hatalmas erőt képviselő álláspont amit nem lehet félreérteni. És láss csodát! Az USA lefeküdt az ezelőtt 10-15 évvel lábtörlőnek használt és lesajnált Oroszország tekintélye előtt!


Nálunk természetesen nem ennyire kemény a helyzet, de egy erőskezű vezető, aki ha még a demokrácia csorbítása árán is de végezne a múltrendszer csökevényeivel amik húzzák hazánkat és azzal a nyugati szegmenssel akik nem hoznak hanem folyton csak visznek, 10éven belül sokkal de sokkal jobban állhatnánk.

2013. szept. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Honnan tudod, hogy nem állnának ki? "


Az egyik nyugat-európai országban születtem, csak nem régóta vagyok Magyarországon.Az ottani média elég sokszor megmutatta....

Magyarországot sosem szerették az EU-ban, soha nem állnának ki érte.

Mindig is egy másod vagy harmadrangú Eu tagállam marad.

2013. szept. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Mindig is egy másod vagy harmadrangú Eu tagállam marad.



Ahoz hogy ezt érzékelhesd nem kell nyugaton laknod.

Tisztán látszik a hozzáállásokon.

Főleg a rendszerváltás után és még sokáig,úgy jártak ide a nagytőkések hogy egy kis apróért bár mi lehetséges.

Röhögtek a jövőfelélő és a végtelenségig korrupt attitűdön. Szerinted ez milyen nyomot hagyott az országról?

2013. szept. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

" Honnan tudod, hogy nem állnának ki?"


Idáig hányszor álltak ki?


Na ugye?! Idáig is a nagy púnió az ellenségeink pártját fogta inkább!


Ilyen "szövetségesek" mellett ellenségekre nincs is szükségünk, de azért tapsikoljatok még az úniónak!

2013. szept. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Inkább felsoroltátok volna hányszor álltak ki magyaro. mellett, de hát tõletek mit is várjon az ember! :D
2013. szept. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!