Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi okozhatta a Fidesz szavazói...

Mi okozhatta a Fidesz szavazóinak vitaképtelenségét és beszűkült világnézetét?

Figyelt kérdés
2013. szept. 8. 20:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

@Haggard

A jobbikosokra is kiírta valaki a kérdést, nem csak a fideszesekre.

Azért a balosoknál találod a legtöbb ilyet, mert velük vitatkozol sokat. Én sok jobbikossal vitatkozok, és bár ismerek közülük nem egy nagyon okos embert is, már túl sokszor végig kellett hallgatnom a zsidó "faj" alsóbbrendűségéről szóló szónoklatot. Vagy a trianoni összeesküvésről szóló szónoklatot, amiből csak úgy süt a sötétség. Vagy a cigányok kiirtásának (neten nekik szigorúan kiÍÍÍÍÍÍrtás) tervét. Ezeket egy jobboldalinak gondolom kevesebbszer nyomják le.

2013. szept. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"Nem tettem ilyet. Vannak buta, kevésbé buta, okos, okosabb, nagyon okos stb emberek. De az emberek nagyobbik része egyszerűen a legalsó kategória. Ezzel lehet egyet nem érteni, de én így gondolom. És így a jobbikosoknak is van butábbik része. Bizony. Ez nem azt jelenti, hogy mind buták, csak hogy vannak köztük. Ezt igazán nem tagadhatod.


Ok.

ha valóban így értetted akkor semmi gond.

csak tudod a butábbik az egy fokozat aminek a kiinduló pontja nem az okos, hanem a buta. Az az, ha butábbikat írsz azzal azt a benyomást kelted hogy a sok buta között a butábbak.


Nyilván minden politikai formáció keretein belül vannak jobb és kevésbé értékelhetőbb szellemi képességűek.

Engem soha nem láttál még zsidózni meg cigányozni.

Ha valamely írásomba említem is őket azt provokatív értelembe hanem valamilyen megoldás vagy eset aspektusából teszem. És hidd el hogy MSZP st is hallottam már piszkos zsidózni. De ha végig nézed az oldalon szereplő kommenteket nagyon sok olyat találsz hogy az ATV t szinte 100% ban tükröző jelzőket aggatnak. És az külön bosszantó amikor olyan esetek kapcsán ahol szimplán hazudik a média.

2013. szept. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%
Hogyhogy mi? Hát az hogy Fidesz szavazó. Az ilyen emberek alapból ennyire sötétek. Vagy eleve nem látták át mire szavaznak, vagy fel sem fogják mi történik körülöttük és még most is azt hiszik, hogy minden jó irányban halad.
2013. szept. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 gabrielwright ***** válasza:
100%
Szerény véleményem szerint, a politikai közbeszédben -tisztelet a kivételnek - rendre elfelejtjük kitenni a szerintem szót. Ez utalhatna arra, hogy bár nem értek egyet a véleményeddel, azért nem gondolom, hogy az f_szság, valamint jelzi, hogy az enyém sem szentírás. Amíg ez nem megy, addig csak okádás lesz itt, semmi más.
2013. szept. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Egyszerű: az ő pártjuk van épp hatalomban, és tádá még mindig nem vagyunk Ausztria színvonalán.


Bárki lesz a következő ciklusban hatalomban, a legfanatikusabb ködagyúak kivévelével a párt hívei hirtelen elhallgatnak majd, mint a sír. (Beleértve a Jobbikot is, ha netán valaha ők nyernek. Lehet le-antimagyar-pontozni.)

2013. szept. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A kerdés nem is igazán kérdés, hanem azon való kesergés hogy a Fidesz van hatalmon és, úgy tűnik, ott is marad.


Azon meg valóban nem érdemes vitázni, hogy azok kerüljenek vissza a húsos fazék mellé, akik lenullázták az országot.

A 8 év ámokfutást bizony legalább 8 év kemény munkának kell hogy kövesse, hogy látszódjon valami eredmény.

Az eladott kórházakat, a szétrothadt infrastruktúrát, a szellemileg, lelkileg és fizikailag leépült embereket nem lehet egyik napról a másikra rendbe rakni.

El kell zárni legalább néhány pénzszivattyút, ami az országból szállítja kifelé a pénzt, magyar kézbe venni azokat az ágazatokat, amiket magyarok is tudnak csinálni, megnyirbálni az energiacégek extraprofitját, hogy a megmaradó pénzt a családok itthon költsék el, meg hasonlók.


Őszintén... Mit kellene vitázni a Soros pénzelte Bajnaival, vagy a levitézlett Gyurcsánnyal? Mesterházy meg csak arra vár, hogy az SZDSZ egyik átfestett utódja megfogja a kezét és megmondja neki hogy éppen merről fúj a passzát szél....


A Jobbikkal pedig nem kell vitázni, hanem csendben áramvonalasítani a programjukat és végrehajtani...

2013. szept. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én a közvetlen környezetemben egyetlen emberről tudom biztosan, hogy ő Fidesz-szavazó. Azt biztosan állíthatom róla, hogy nincs beszűkült világnézete.

A vitaképtelenséghez annyit, hogy tényleg nem lehet politizálni vele. Egyszerűen mindig kitér a téma elől. Aztán rájöttem, hogy valószínűleg a több évtizedes barátságunk többet ér mindkettőnknek annál, semhogy hülye politikusok miatt összevesszünk.

Még mielőtt bárki lándzsát törne felettem: nem vagyok sem fideszes, sem szoci, sem jobbikos, sem liberális. Egyszerűen csak azt tudom, hogy mit nem akarok. Nem akarok inkompetens, mutyizó, csaló, hazug politikusokat, és olyan pártokat, ahol ezek gyülekeznek, mint disznók a dagonyában.

2013. szept. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Még mielőtt bárki lándzsát törne felettem: nem vagyok sem...


Ez egy kényelmes álláspont és sajnos sokan osztják.

Az eredmény pedig az, hogy a "jó", "okos" "etikus" emberek kívül maradnak a politkián és csak a partvonalról morognak, hogy akik benn maradnakk az mind gazember, hülye meg csaló.


A helyzet az, hogy ha harc nélkül engedjük át a terepet azoknak akik majd döntenek felettünk, akkor igazán sok jogunk nem marad többre mint a morgolódás.


Szerintem a politikai palettán van egy csomó árnyalat, amivel egyet lehet érteni. A feladat inkább az, hogy olyan embereket kell a pártokba "delegálni" akik valóban képviselni tudják a környezetüket.


Ha mélyen belegondolunk, akkor az a jófej srác, aki csak a saját dolgával törődik, mert a "politika az mocskos" az nincs nagyon messze a "saját dolgával törődő" politikustól... a különbség annyi hogy a saját dolgával törődő politikusnak helyzeti előnye van.

2013. szept. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk, hogy kimosták az agyukat, és birkává tették őket. Egy birka pedig nem tud vitázni, nincsenek saját gondolatai sem, csak béget a nyájjal, miközben gazdái rendszeresen nyírják, majd levágják...
2013. szept. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 KovA1963 ***** válasza:

Először is a vitaképtelenség pártállástól független objektív ismérveiben kellene megállapodni :-)

Mert az nem az, hogy az a vitaképtelen aki nem érti meg, hogy igazam van :-)


Egyébként biztos sokat tesz hozzá a dolghoz, hogy a szőke Selmeczi kiflicsücske Gabriella a szóvivőjük.

Ennek megfelelően azt sincs érvekkel jól megmagyarázva amit pedig meg lehetne/kellene.

A rossz érvelés/kommunikáció pedig még a jó ügynek/megoldásoknak is többet árt mint az ellenzék.

2013. szept. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!