Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi okozhatta a Fidesz szavazói...

Mi okozhatta a Fidesz szavazóinak vitaképtelenségét és beszűkült világnézetét?

Figyelt kérdés
2013. szept. 8. 20:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A másik kérdéshez is leírta, hogy ez nem pártállástól ,ideológiai szimpátiától függ ,hanem ez egy olyan átlagos magyar dolog, magyar sajátosság.
2013. szept. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom, Jobbikos vagyok.

Bár szerintem a balibek sokkal vita képtelenebbek.

2013. szept. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
43%

Mi okozhatja a jobbikosok és fideszesek többségének vitaképtelenségét és beszűkült világnézetét?

1) Ha odateszed azt a "többség" szócskát, akkor máris lehet beszélgetni, mert a kérdés nem ítél el egyöntetűen több százezer embert csak úgy. Kérlek használd gyakrabban. Ez ilyen alapvető kultúra dolog.

2) Az, hogy a magyarok túlnyomó többségének nincsen vitakészsége, világnézete pedig végtelenül korlátolt. A többi országról nincs akkora tapasztalatom, hogy ezt állítsam, de megkockáztatom, hogy nem mi vagyunk egyedül ilyenek a földön. Szóval az emberek többsége egy ****. Így bármilyen csoportot is választasz ki, azok nagy része is olyan lesz.

3) Akármennyire is igyekeznek ezt sugallni a jobbikos és fideszes médiumok, az E2014 nem ugyanaz, mint a DK, ami nem ugyanaz, mint az MSZP, ami nem ugyanaz, mint a megszűnt SZDSZ.

4) A jobbikosok butábbik része sokkal agresszívebben és feltűnőbben buta. Aki pedig még mindig hithű fideszes, az... na mindegy. Így a kérdés az, hogy téged miért pont a "baloldali" pártok szavazóinak butasága zavar.

2013. szept. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
LOL a válaszom rossz kérdésre ment.
2013. szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Azért ne általánosíts, légyszi!

A kérdésre amúgy több válasz is lehet. Ha nem is száll egy Fideszes szavazó vitába egy nem Fideszessel - pedig retorikai érzékkel rendelkezik - az valószínűleg azért van, mert nem látja szükségesnek, hiszen nem nekik kell eldönteni a vitát.

Ha nem ez az eset áll fenn, akkor általános igazság, hogy kérdéseket egyszerűbb feltenni, mint válaszolni rá. Sokan fel tudnak tenni olyan kérdést, amire egy fideszes nem tudja a választ, de ugyanez elmondható minden pártról.

2013. szept. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Habzószájú elmebetegekkel nem vitatkozunk.
2013. szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%

Remélem felteszed ezt a kérdést A Jobbikosokról is.

Így lenne korrekt.

2013. szept. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

Na szóval ez a probléma forrása!


"4) A jobbikosok butábbik része "


Egyszerűen ledegradálsz mindenkit butának és kevésbé butának. Amikor meg valaki intellektuálisan úgy ver a falhoz hogy belesajog minden testrészed akkor erőszakos és brutális lesz hirtelen belőle.


Pedig lehet hogy neked is csak érvekkel kellene vitatkozni és nem provokálni. Lehet hogy nem kapnál akkora pofont amit brutálisnak éreznél.


A másik meg hogy nem vagyunk egyformák pld mi Jobberek sem. Vannak élesebb eszűek és szalonképesebb és ha ez felkészültséggel párosul az a kemény dió!

Ahogy nálatok is vannak begyepesedett nyuggerek akik azt hiszik hogy 3,60 lesz a kenyér ha rátok szavaznak.


És te beszélsz arról hogy nem kellene általánosítani?

2013. szept. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, az én kérdésemet másoltad ? Ki akarod találni, hogy fideszes vagyok ? Ti, E14 / SZDSZ / MSZP / DK szavazók miért bélyegzitek az E14-et / SZDSZ-t / MSZP-t / DK-t kritizáló embereket automatikusan Fidesz rajongónak?


Azt tudom, hogy más pártoknál is vannak korlátolt, agresszív, buta emberek, de mégis valamilyen rejtélyes oknál fogva az E14 / DK / MSZP / SZDSZ pártok szavazóinál találom a legtöbb vita és véleményváltoztatásra képtelen, jelzőket ész nélkül osztogató, szörnyen ostoba és könnyen fanatizálható embert.


Nem csak belpolitikában használhatatlanok azok a szavazók, hanem külfpolitikai témákban is - pl a szír dologban.


Amikor írják a fősodorban (pl BBC-ben / Huffington Post-ban / NYTimes-ban ), hogy a korábbi álláspont hülyeség, akkor is rendületlenül hajtogatják azt a megcáfolt álláspontot.

2013. szept. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

@kacx

Már elnézést, de mi van?


"Egyszerűen ledegradálsz mindenkit butának és kevésbé butának."


Nem tettem ilyet. Vannak buta, kevésbé buta, okos, okosabb, nagyon okos stb emberek. De az emberek nagyobbik része egyszerűen a legalsó kategória. Ezzel lehet egyet nem érteni, de én így gondolom. És így a jobbikosoknak is van butábbik része. Bizony. Ez nem azt jelenti, hogy mind buták, csak hogy vannak köztük. Ezt igazán nem tagadhatod.


"Amikor meg valaki intellektuálisan úgy ver a falhoz hogy belesajog minden testrészed akkor erőszakos és brutális lesz hirtelen belőle."


Ilyet hol írtam? Vagy bármit ami kapcsolatban áll ezzel?Egyszerűen nem értem, hogy ez honnan jött.


"Pedig lehet hogy neked is csak érvekkel kellene vitatkozni és nem provokálni. Lehet hogy nem kapnál akkora pofont amit brutálisnak éreznél. "


Igen, azt szoktam és azt tettem most is. És nem is kaptam rá pofont. És nem is szoktam túl gyakran. És nem is értem, hogy mi a probléma.


"A másik meg hogy nem vagyunk egyformák pld mi Jobberek sem. Vannak élesebb eszűek és szalonképesebb és ha ez felkészültséggel párosul az a kemény dió!

Ahogy nálatok is vannak begyepesedett nyuggerek akik azt hiszik hogy 3,60 lesz a kenyér ha rátok szavaznak. "


Ezzel pontosan tisztában vagyok és nem írtam semmit, ami ezzel szemben állna.


"És te beszélsz arról hogy nem kellene általánosítani?"


Nem kéne azt mondani egy csoportra, hogy ezek ilyenek, és kész. Attól még tendenciák léteznek. A válaszomban is azt írtam, hogy tegye bele a mondatba a "többség" szócskát és megvagyunk.


Szóval légyszíves kifejtenéd a problémát, ha megkérlek? Teljesen indokolatlannak érzem a leugatást, semmi durván általánosítót vagy sértőt nem írtam (már aki nem veszi magára, hogy buta, de az nem szokása senkinek:). Szóval nem értem, hogy mi van.


Megjegyzem, a válaszom a balosok elleni kérdésre íródott, csak véletlen van itt. Ezért nem tértem ki a baloldal nem kevés hibájára, hiszen azt nyilván nem kell magyarázni egy ilyen kérdést kiíró embernek.

2013. szept. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!