Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi okozhatta az E14 / DK /...

Mi okozhatta az E14 / DK / MSZP / megszűnt SZDSZ szavazóinak vitaképtelenségét és beszűkült világnézetét?

Figyelt kérdés
2013. szept. 8. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez magyar sajátosság , nem ideológiai , nem oldaltól , párt szimpátiától függ.
2013. szept. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A helyzet az hogy ők semmit nem változtak, csak mindenki más körülöttük!


Pld Volt egy gazdasági ideológiájuk ami teljesen megbukott és ezt a világ is bizonyítja. Persze még igyekeznek védeni a mundért, de ami ezelőtt a mainstream közgazdászok esetén tabu volt és a mainstreamból való eretnek kiűzetést vont maga után, már kezd elterjedni.


De ugyan ez a helyzet a kisebbségek a többség felé helyező hüde liberális akcentussal is. Ez is bebizonyította hogy a problémák kezelésére nem alkalmas.


Fordul a világ és az ideológiák elbuknak. Helyettük újak élednek fel és most pontosan egy paradigma váltás közepén vagyunk.


Ők még mindig a megszokott klisében gondolkozás maradi hívei, miközben az új szelek megtépázták az érvelésük vitorláit.


Jelentem lassan ki van belőle fogva a szél.

2013. szept. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Na, mint azt kb 3 kérdéssel feljebb is kiírtam véletlenül, (de ügyes vagyok):


Mi okozhatja a jobbikosok és fideszesek többségének vitaképtelenségét és beszűkült világnézetét?

1) Ha odateszed azt a "többség" szócskát, akkor máris lehet beszélgetni, mert a kérdés nem ítél el egyöntetűen több százezer embert csak úgy. Kérlek használd gyakrabban. Ez ilyen alapvető kultúra dolog.

2) Az, hogy a magyarok túlnyomó többségének nincsen vitakészsége, világnézete pedig végtelenül korlátolt. A többi országról nincs akkora tapasztalatom, hogy ezt állítsam, de megkockáztatom, hogy nem mi vagyunk egyedül ilyenek a földön. Szóval az emberek többsége egy ****. Így bármilyen csoportot is választasz ki, azok nagy része is olyan lesz.

3) Akármennyire is igyekeznek ezt sugallni a jobbikos és fideszes médiumok, az E2014 nem ugyanaz, mint a DK, ami nem ugyanaz, mint az MSZP, ami nem ugyanaz, mint a megszűnt SZDSZ.

4) A jobbikosok butábbik része sokkal agresszívebben és feltűnőbben buta. Aki pedig még mindig hithű fideszes, az... na mindegy. Így a kérdés az, hogy téged miért pont a "baloldali" pártok szavazóinak butasága zavar.

2013. szept. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerinted a Fidesz és a Jobbik szavazói vitaképesek?

Nem beszűkült a világnézetük?NEM vitaképes és beszűkült világnézetű az, aki feltétlen híve bármelyik pártnak, csak azt fogadja el igaznak, amit a Pártvezére sulykol a fejébe.

Akinek normális a világnézete, az nem híve egyetlen pártnak sem, és nem hisz nekik feltétlenül. Megpróbálja reálisan kiszűrni, hogy mi igaz és mi nem, a programjából, mi az ami hihető és megvalósítható belőle.

A kérdésed alapján a te világnézeted is beszűkült.

2013. szept. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyerekek, itt egy válasz amit fentebb leírtam.

Ebben nincs semmi személyeskedés, sem beszűkültség.


"kacx válasza:


A helyzet az hogy ők semmit nem változtak, csak mindenki más körülöttük!


Pld Volt egy gazdasági ideológiájuk ami teljesen megbukott és ezt a világ is bizonyítja. Persze még igyekeznek védeni a mundért, de ami ezelőtt a mainstream közgazdászok esetén tabu volt és a mainstreamból való eretnek kiűzetést vont maga után, már kezd elterjedni.


De ugyan ez a helyzet a kisebbségek a többség felé helyező hüde liberális akcentussal is. Ez is bebizonyította hogy a problémák kezelésére nem alkalmas.


Fordul a világ és az ideológiák elbuknak. Helyettük újak élednek fel és most pontosan egy paradigma váltás közepén vagyunk.


Ők még mindig a megszokott klisében gondolkozás maradi hívei, miközben az új szelek megtépázták az érvelésük vitorláit.


Jelentem lassan ki van belőle fogva a szél."



De mi is akkor a baj?

2013. szept. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy más pártoknál is vannak korlátolt, agresszív, buta emberek, de mégis valamilyen rejtélyes oknál fogva az E14 / DK / MSZP / SZDSZ pártok szavazóinál találom a legtöbb vita és véleményváltoztatásra képtelen, jelzőket ész nélkül osztogató, szörnyen ostoba és könnyen fanatizálható embert.


Nem csak belpolitikában használhatatlanok azok a szavazók, hanem külfpolitikai témákban is - pl a szír dologban.


Amikor írják a fősodorban (pl BBC-ben / Huffington Post-ban / NYTimes-ban ), hogy a korábbi álláspont hülyeség, akkor is rendületlenül hajtogatják azt a megcáfolt álláspontot.

2013. szept. 8. 21:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy te nem ismered a Jobbik álláspontját.

Ami kb annyi hogy mehetnek a nemzetközi szervezetek ha olyan eset van, de egy ország a gazdasági érdekei mentén ne akarja már a demokrácia álarcával katonailag befolyásolni egy más szuverén ország belügyét.


Nem volt elég még az arab világ erőszakos formálásából?

Mi köze az USA nak ahoz ha egy nép nem kér Coca-Colat?

Ja hogy nem tudja eladni? Istenem.

Hogy nem tudja az olajra rátenni a kezét? vagy nem tudja a térségbe az erőfölényét politikailag gazdaságilag katonailag kiterjeszteni, fenntartani?


Én elhiszem hogy az USA gazdasága pillanatok alatt megrogyna ma már ha nem a dollár elszámolás lenne a fő eszköze az olajnak, de ez akkor sem ok semmire.


Meg kellene érteni a balosoknak és a libeknek végre!

Nem lehet senkinek a demokráciát kihasználni ocsmány gazdasági érdekek megvalósítására. Rákényszeríteni azokra akik nem tartanak rá igényt mert a 4000éves kultúrájuk nem erre van kihegyezve és az emberek nem fogékonyak rá.

Tudod Irán is azt mondja, gyere és vásárolj olajat és adok amennyi csak kell. De az USA azt mondja nekem a földed kell ahol az olaj van, majd én kibányászom a te bérmunkáddal. Ezt nem akarja elfogadni Irán, és ez a fő probléma.

2013. szept. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!