Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nincs társadalom biztosítás?

Nincs társadalom biztosítás?

Figyelt kérdés

[link]


Most kajak elmegyek egy fogamat kihuzatni vagy eltöröm a karom fizetni kell hogy bekössék, vagy mi?

és azzal a pénzel mi lesz?


2013. szept. 7. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:

nincs !!! hát de erre most jöttél csak rá ??????


ha nincs Tb-d mert feketén dolgozol (nem vagy bejelentve de szeretnél nem meg dögleni egy kéz törést követően (nem a fájdalomtól, nem az elfertőzödség miatt) akkor kinek adod fel azt a kis pénzt sárga csekken ??????



hát persze hogy az APEH-nek.


de ez már régóta így megy...


az APEH-tól kell kérni kis TB-s sárga csekkeket....

2013. szept. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nincs !!! hát de erre most jöttél csak rá ?


Én nem tudom, nem rég jártam ki az iskolát 1,5 éve dolgozok,nem tudom hogy működnek ezek, és ez idő alatt sose voltam orvosnál.

2013. szept. 7. 20:20
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Magyarul az APEH a te TB-d.


ha jól tudom 6600 forint havonta, de ez nem az ellátásnak megy(kórház aki rendbe tesz téged) hanem az APEH-nek.


és majd ők eldöntik hogy megmarad vagy sem a kórház...


államosítanak vagy sem...

2013. szept. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ma 20:20

:D Látom vicces hangulatban vagy így szombat este. :D

2013. szept. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

hülyeség, ha bejelentett munkád van akkor van TB-d ha nincs bejeentett munkád akkor nincs (illetve ha megszűnik akkor még 45 napig jár). Ez teljesen normális, így van már ezer éve.

Ha van bejelentett munkád akkor a munkáltató fizeti, ez is benne van a bruttó béredben, neked nem ell vele foglalkoznod. Ha nincs munkád és más módon szerzel pénzt akkor fizetheted magad után is, de kérni kell, nem fogja állambácsi intézni helyetted a te ügyeidet, állambácsi nem az anyukád, fel kell nőni.

2013. szept. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nincs társadalombiztosítás, ugyanis ez ma már adó és nem biztosítás

ahogy nyugdíjjárulék sincs, az is adó, ergo ha akarnak adnak nyugdíjat neked, ha nem akarnak nem

a biztosítás helyett adóból szintén ez következik, az államnak nem kötelező most már az egészségügyi ellátás biztosítása a befizetéseid után, csak ha van kedve.


az alatta lévő kérdések:

most még fizetik, de ki tudja meddig

ám ha mondjuk extrém sportolás közben töröd el a karod, akkor arra nem terjed ki a tb, ergo elvileg fizetned kell érte

2013. szept. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!