Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Európai Unió: egy álom vége?

Európai Unió: egy álom vége?

Figyelt kérdés

[link]


Persze érdekes hogy más alternatíva nem szökött ki a neokonok fejéből. (jellemző)

Például az hogy az hogy egészséges osztódásnak indul és külön csoportok alakulnak egy lazább Európai egységen belül.


Lesznek a Pigsek az exszoci volt keletiek és a nyugati gyarmatosítók. Mindenki egy kicsit jobban tudja majd érvényesíteni az érdekeit de ettől független egységes marad Európa más kontinensekkel országokkal szemben.


Szerintem ez lehet a legkézenfekvőbb.



2013. szept. 6. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen egységes Európáról álmodok.

De, nem olyanról amit Brüsszelben megálmodtak a neoliberálisok.


Szerintem egy olyan kellene amelybe amelybe bent lehetne Oroszország , Ukrajna és Fehéroroszország , Montenegró is.

Valós európai integráció lenne és a tagállamok között nagy lenne a szolidaritás.


Ergo:Ne az legyen a cél, hogy csóró magyarok meg lengyelek elmenjenek dolgozni Németországba olcsó vendégmunkásnak, hanem, hogy Magyarországot, Lengyelországot,meg a többieket akik rászorulnak hozzásegítsük a magas életszínvonalhoz.


Ha meglenne az európai egység akkor én személy szerint egész Európát izolálnám.

Olyan lenne, mint most Japán.

Nyitott gazdaság , de zárt társadalom , zárt kultúra.Nuku Európán kívüli bevándorlók meg idegenek.

2013. szept. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az 1-es jól beszél, tényleg ez kéne!
2013. szept. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Nálam az Egyesült Európai Államok az álom, aminek a létrehozása úgy kezdődne, hogy:


- mindenhova instant Euro a fizetési eszköz

- tartozások eltörlése (usa-ban se tartoznak egymásnak az államok (szerintem)

- közös jogi törvények 90%-ban (ezzel megszűnne az itthoni rabszolga munkás jogok)

- adórendszer egységesítése

- fizetések egységesítése



Ha ez mind megvalósulna, akkor szerintem itt egy jobb élet köszöntene be.


Az már nem biztos, hogy Németben is.

2013. szept. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Valós európai integráció lenne és a tagállamok között nagy lenne a szolidaritás. "


Olyan szolidaritásról beszélsz, amit most Szlovákia, Románia, vagy akár egész Európa irányába tanúsítunk? Mert a szolidaritás az kölcsönös ám!

2013. szept. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"- tartozások eltörlése"


Minden bizonnyal ez az érdeke annak is, akinek tartozunk.


Hahahaha...

2013. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

3#


Az 1. válaszoló vagyok.


Az életszínvonal nagyjából egy szintre hozása,integrálása , jó néhány évig "fájna" a nyugati , gazdagabb államoknak.


De , végül mindenki jól járna.


Amit én még a listádhoz laknék , az közös népesedési politika.

Nem tudom, mit gondolsz erről a bevándorlósdi multikultiról ,személy szerint igen rossz véleménnyel vagyok róla.

Egy közös népesedési politika kellene , speciális kutatók, szakértők , így talán tudnánk produkálni jobb eredményeket termékenység terén és fiatalon tudnánk tartani a népességet bevándorlás nélkül.

Azért, hogy még az unokáink is egy európai Európában éljenek.

2013. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem lennének komoly bajok, ott rontották el, hogy az Euró bevezetése után az egész övezetre egységesültek a kamatok, mára már bebizonyosodott, hogy ennek nem volt reális, ésszerű alapja.
2013. szept. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

4.


A szomszédos népeknek és a magyaroknak is változni kell.Nyitni egymás felé ,de nem sortüzet.


Amit ma Európának hívsz , arra nem csoda, hogy sokan haragszanak.

Hisz ez az egész Európa a mocsokban fürdik, önmagát emészti fel.


Javasolnám mindenkinek, hogy olvassátok el Thilo Sarrazin:deutschland schafft sich ab című könyvét.

Pont erről ír, az euró problémáiról , bevándorlókról.

A címe magyarul:"Németország felszámolja önmagát" ,de akár lehetne az is, hogy "Európa felszámolja önmagát"

2013. szept. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Amit ma Európának hívsz , arra nem csoda, hogy sokan haragszanak. "


Sokan haragszanak? Az lehet, de még mindig kevesebben vannak azoknál, akik meg vannak elégedve. Akiknek az EU nem tetszik, azok kisebbségben vannak, ezt nem látják sokan. De ha annyira haragszanak, akkor ne is vegyenek föl Eu-s támogatásokat!

2013. szept. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Álmodtak egy világot maguknak a kellően tájékozatlan alternatívjaink, csak a kapukat nem találják valahogy.


Következetesen ignorálják a valóságot és rég nem állnak a földön. Tudom, kényelmes a nagy változásban hinni, ami átrendezi a társadalmi struktúrát, csak hát nem akar eljönni, a szebb, de főleg újabb világ Pedig jobbról és balról is sűrűn jövendölték, de a világ egyszer sem arra fordult, még ha történt is valami, amerre ők szerették volna.


Az olyan finomságokra már fel sem hívnám a különbségek mint a brüsszeli bürokraták és a tengerentúli túli neokon irányvonal. Sőt azoknak is jó pár irányzata van amik alapvető dolgokban is csak igen nehezen értenek egyet. De ilyen finomsággal nem kell foglalkozni messze vannak és nem pofáznak sokat, számunkra is hallhatóan e téren.


A lényeg, bomlik az Unió, amit egy hosszú hosszú tanulmány, khm. sajátos értelmezésé (jobb helyeken nem szokták elérthetővé tenni a cikken belül, vagy legalább egy bővebb elemző cikkre hivatkozni?) és az aktuális politikai csatározások két aktuális mozdulatát emeli ki. Meg persze az elvárható minimum a kétséges brit szavazásra hivatkozik ami az Unió fölött Damoklész kardjaként lebeg a fejünk fölött.


Sajnálom hogy csalódást okozok, de ez a rémálom nem fog

egyhamar véget érni, mert néhány zugivó és filozófust és az őket képviselő réteg legfőbb óhaja ez.

2013. szept. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!