Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan érvelsz a Jobbik...

Hogyan érvelsz a Jobbik ellen, ha szóba kerülnek társaságban?

Figyelt kérdés
Ötleteket, frappáns tromfokat várok, amely a Jobbik-jelenség lényegére tapintanak.

2013. szept. 4. 21:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Egyszerűen hagyom beszélni a Jobbikosokat... ;)
2013. szept. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
54%

"Egy felkészült és értelmes Jobbikossal nem képesek vitázni mert mindent meg tud védeni és mindenre talál empírikus és a tapasztalatokra épülő válaszokat érveket. "


Azt hiszem ebből egy db van a Jobbikban, a Balczó. Úgyhogy ha nem vele vitázol éppen (mert ő a haverod...érted...), akkor azért erre nem kell számítanod.

2013. szept. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 bumbi02 ***** válasza:
77%

1. A Jobbik is ugyanolyan párt mint a többi, ugyanúgy ferdít a saját javára, és ugyanúgy a pénz miatt csinálják.

2. A Jobbik értelmes párt. Észrevette, hogy Magyarországon nincs radikális, vagy szélsőjobboldali párt (nevezzük így vagy úgy, a megnevezés teljesen mindegy). Viszont mint látjuk nagyjából 700-800 ezer embernek erre volt igénye. Ezt okosan kihasználta, csinált egy árpádsávos pártot, és bejutott a Parlamentbe. Csak a retorikát és a jelképeket kellett jól megválasztani, és máris bekerültek.

3. Nem képviselik azt, amit hirdetnek megállás nélkül. Egyszer ősmagyar pogányság, máskor őskeresztényi erkölcsök. Egyszer teljes mellel a Gárda mellett - sőt Vona ugye alapítótag is volt ha jól emlékszem? -, máskor ha a Gárda balhé van, akkor elhatárolódnak tőle, hogy nincs a Gárdához semmi közük. Egyszer EU zászlót égetnek és mondogatják hogy lépjünk ki az EU-ból, és eközben az EP képviselőik továbbra is felveszik a havi 3 millió forintot.. (vagy többet)

5. A szavazók megnyerése érdekében kényszeredetten rasszista és antiszemita megnyilvánulásaik vannak, illetve homofób kijelentéseik, amit aztán utána tagadnak hogy az lett volna. Ha én mondok valamit, és úgy is gondolom, akkor utána ha megszólnak érte, nem fogom magam mentegetni, hanem vállalom hogy igen, én ezt mondtam.

6. Többnyire ferde, vagy féligazságokat sulykol bele a fiatalokba a gazdaság működéséről (mondjuk ez nem feltétlen a párt hibája, inkább a párthoz köthető médiáé).

7. Nekem egy miniszterelnök ne történelemtanár legyen, hanem közgazdász, jogász, szociológus, vagy ha nincs is ilyen végzettsége, legyen ilyen tapasztalata.. Történelem tanári tapasztalatokkal engem nem tud meggyőzni Vona Gábor hogy miért vezetné jól az országot. Egy közgazdásznak sokkal megnyerőbb érvei vannak. Persze a miniszterelnök mögött áll egy stáb, de ettől függetlenül számomra elkeserítő lenne, ha egy másodéves közgazdász hallgató legyűrné gazdasági vitában a miniszterelnökünket.

8. A Jobbik szavazók... Leginkább a Jobbikot a szavazói járatják le. Zsidóznak, b*ziznak, holokausztot éltetik, illetve sajnálják hogy miért nem halt meg több zsidó. És madarat tolláról alapon sokak ezt rásütik a pártra. És az ilyen zsidózó jobbik-szavazók képtelenek a vitára. Felhozol egy érvet, ők elküldenek hogy komcsi vagy. Nagymagyarnak vallják magukat, de nincs fogalmuk a magyar történelemről. (példának okáért amikor azt mondják hogy augusztus 20-án az államalapítás történt, pedig semmi köze nincs az államalapításhoz)



Ezek azok, amik most hirtelen eszembe jutottak.

2013. szept. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!