Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért problémáznak azon a...

Miért problémáznak azon a gyűlölködő kormányellenesek, hogy mostantól dohányterméket csak a Nemzeti Dohányboltokban lehet kapni?

Figyelt kérdés
Az egységes arculat szerintem nagyon jó dolog, messziről észre lehet venni a dohányboltokat, igényesek a trafikok belülről is. Ausztriában is hasonló rendszerben működik a dohánytermékek árusítása, ott bevált, akkor nálunk miért ne válhatna be? Ráadásul számos külföldi turista szerint volt szép a dohánybolt kívül-belül, ami az eddigi szétszórt trafikokról nem volt elmondható, ezáltal a turizmusból származó bevételei is nőhetnek az országnak.

2013. aug. 29. 19:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Az én édesapám kocsmáros, nem pályáztunk, mivel utánaszámoltunk, hogy a környezetünk körülményei miatt a követelmények teljesíthetetlenek, ezért nem pályáztunk. A településen egy másik kocsmáros igen, mivel csak ő pályázott az egész településről, nyert, ezért most ő milliomossá fog válni. Édesapám felakarta jelenteni a Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit zrt.-t, de alkotmány védi őket, úgyhogy senki nem tehet semmit... Utolsó lehetőségként megpróbáltunk egy újságnak írni, ha gondolod kérdező, olvasd végig egy ,,megkárosított,, véleményét is, ne csak a Te elképzeléseid alapján elemezd a helyzetet:



,,Tisztelt **** úr! **** **** vagyok, ****-i lakos! Ma olvastam ,,kommentár,, cikkét a Trafiktörvényről, ehhez lenne észrevételem, és ha volna olyan kedves, végigolvassa?

Itt ****-on dolgozom kocsmárosként, 19 éve vagyok vállalkozó. Ez a trafiktörvény kezdettől egy vicc volt. Egy épkézláb indokot nem tudtak mellette felhozni, csak annyit, hogy a fiatalkorúak védelmét szolgálja. Ez egy elmebaj! A fiatal ugyanúgy beküld egy idősebbet, hozzá fog jutni a cigarettához, ráadásul mint kiderült, ugyanazok az emberek fogják árusítani. Ez a cigarettakérdés a kereskedőknél egy szükséges rossz volt, tizenegynéhány éve fix ár volt, a hasznunk nem érte el az egy százalékot, magyarul egy 760 ft-os szimfónián 6 ft hasznom volt, ezért forgalmaztuk mi több mint egy évtizeden keresztül, hetente 100 000-ket tettem bele a semmiért. Épp a mai ****-ben jelent meg, a pályázatok három és fél százalékos haszonról szóltak, ebből lett tíz százalék! Ez arcátlanság! Eleve, mint írja a cikk, nagyon sok ember azért nem pályázott, mert mi tudunk számolni, környékbeli viszonylatban 107 500 doboz cigarettát kellett volna eladnom egy évben, hogy a nullán legyen két ember járuléka, fizetése, rezsik, bérleti díj, koncepciós díjak (és nekem még mindig nincs nyereségem). Ez ebben a formában, ahogy a pályázatokat kiadták, képtelenségnek tűnt! Senki nem írt idáig a hatalmas átutalási forgalmakról, amelyek itt jelentkezni fognak, egy kis falu esetében az előbb említett 107 500 doboz cigaretta értéke kb. 81 300 000 ft, ön szerint ebből mennyit húz le a bank átutalási, hó’ végi zárás kimutatása címen? Senki nem tudja, legalább is nem hallottam még a dohánygyárak koncepcióját. Nem lesz kicsi. Félrevezettek bennünket, átvertek! Sokat gondolkoztam a pályázaton, de az egészet egy elmebajnak találtam. Már offshore cégekben is gondolkoztam, hogy pénzmosás lesz, más mi lehetne három és fél százalék mellett? Kicsi a haszon, nagy az alaptőkemozgás, magas az adózandó jövedelem. Amiről még sehol nem írtak, az állam úgy tett el éves szinten minimum 360 000 000 000 ft-ot, hogy a kisujját sem mozdította. A dohány gyárak kapuján még ki sem jött a termék, már a jövedéki adót be kellett fizetni. Most, ezt az adófizetők által befizetett biztos pénzt herdálják, két kézzel szórják a ,,csókosoknak,, , úgy aposztrofálták az egészet, hogy 3-4 százalékkal fog nőni a cigaretta feketepiaci forgalmazása, véleményem szerint lesz 20 százalék is. Lázár úr azt mondta, jó kezekbe került. Ezek közül az emberek közül egy sem fog a pult mögött állni, tehát ugyanazok az emberek fogják árulni, mint eddig, csak béresként és megy a közvagyon herdálása, arról nem is beszélve, hogy 1 400 településen nem pályáztak, mivel non-profit cég, Gyulai úr mutyi cége, gondolom az állam fogja finanszírozni a gépkocsi flotta megvételét, az emberek fizetését és járulékát. Itt jegyezném meg, megint sikerült egy hatvan-nyolcvanezer embert az utcára tenni, ugyanis nemcsak trafikok fognak ez által megszűnni, hanem nagyon sok vendéglátó egység is. Matolcsy úr, mikor legelőször ezt előadta, azt mondta, a kismamáknak és a munkanélkülieknek munkahelyteremtő, vállalkozást fog adni. Sikerült! Jó kezekbe került (Lázár úr szavaival élve)! A fizetős felsőoktatást ezekből az elherdált pénzekből lehetett volna támogatni..."


Ha valaki végigolvasta, köszönöm szíves türelmét! Várom a végigolvasók véleményét a mi gondolatainkról!

2013. aug. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
70%
A gyűlölködő kormányellenesek be sem teszik a lábukat a nemzeti dohányboltokba és inkább leszoknak a dohányzásról, csak hogy csapjanak egyet a Fideszen.
2013. aug. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Engem már maga a trafikok léte is zavar. Hisz a kormány egyszerűen egy liberalizált piacot kiosztott valamilyen kvóta szerint, különböző pályázatokon. Amivel nemes egyszerűséggel az ember szabad vállalkozáshoz való jogát semmisítette meg. Eddig bármit lehetett árulni az állampolgároknak aminek a birtoklása és kereskedelmi forgalomba bocsátása nem volt tiltott( államtitkok, fegyverek, nem legális addiktív szerek) most viszont önkényesen és különösebb indoklás nélkül megfosztottak embereket ezen joguktól. Az államnak egyszerűen nincs joga beleszólni, hogy legálisan felhasználható eszközökkel forrásokkal én kereskedhetem-e vagy sem, azt adok el annak akinek csak akarok, ha tisztességesen leadózom a bevételek után. Egy karton cigit, kőolajat, akár atomerőművet is építhetek és magát az erőművet vagy csak a termelt energiát is eladhatom, ha találok hozzávevőt és alaptőkét.


Az hogy a kormányközeli kapcsolatok jelenős előnyt élveztek a pályázatok elbírálásánál, menet közben változtak a feltételek az előbbi pályázók javára, nem hozták nyilvánosságra a nyertes pályázatokat se, röhejesen néznek ki a boltok és hogy lehetetlen marhaságokat találnak ki a gyermekek védelmében ami a termékkínálattal mint az üdítő és a jégkrémek, illetve a mostani kormány dohányzásügyi rendeletével sincs összhangban, további előjogokat kapnak mint például a hajnali szeszárusítás már csak hab a tortán.

2013. aug. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt honnan veszed? A Bajnai és Mesterházy fanatikusok kijelentették és el is hiszed? Rengeteg embert látok Nemzeti Dohányboltokba járni, és nem csak a saját környékemen, hanem más magyar városokban is. De aki sose mozdul ki otthonról, nem utazik, hanem egész nap otthon élteti a komcsikat és szidja az egyetlen értelmes kormányt, úgy, hogy a saját szemével nem látja a valóságot, az bármilyen baromságot elhisz.
2013. aug. 30. 12:50
 15/25 rémuralom ***** válasza:
96%

"nem volt semmilyen korrupció"


Ám legyen, ha megfelelően alátámasztod ezt az állítást, talán még hiszek is neked. De aztán jön az ultima ratio: "Titeket elvakított teljesen a baloldali sajtó". Na igen, ha csak ezzel tudsz érvelni, az összetéveszthetetlen jele annak, hogy gyenge lábakon áll az álláspontod. Nem tudod alátámasztani, ezért inkább a régi jól bevált megosztáshoz folyamodsz: aki nem ért veled egyet, az baloldali, elvakította őt a baloldali sajtó, szegénykének hiába is magyaráznál. És ezzel szépen megnyugtattad magad, hogy nem te veszítetted el a vitát. Pedig igazából igen. Siralmas ez a bajnaizás, legközelebb próbáld meg mellőzni, és úgy kevésbé fogsz szánalmasnak tűnni. A fanatikusozás pedig, miközben te magad is fanatikus vagy, csak másnak a fanatikusa, még nevetségesebbé tesz.


Mellesleg pedig, ha korrupció esetleg nem lett is volna, akkor sem fair az, hogy a pályázat kiírása, sőt a pályázati eredmények kihirdetése után (!) módosítják a paramétereket. Márpedig aki azért nem pályázott, mint pl. a #11-es válaszoló, mert utánaszámolt, és az jött ki neki, hogy kizárólag a cigi 3%-os árréséből nem lehet megélni, az természetesen kimaradt a buliból. Amikor aztán kiderült, hogy újságot meg egyebeket is lehet majd árusítani, meg hogy a dohány kisker. árrését megháromszorozzák, akkor már hiába számoltál utána, nem szállhattál be. Ez így korrupciótól függetlenül sem fair.

2013. aug. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Amit az utolsó válaszoló írt, azt nem tartom elfogadható és normális keretek között megvitatható álláspontnak. Gyakorlatilag az egész üzenet légből kapott blöff, semmi valóságtartalma nincs, minden el lett ferdítve benne. Az egyetlen célja az, hogy a kormányt szidhassa.

Az ilyen emberek véleményét törölni kéne.

2013. aug. 30. 22:11
 17/25 anonim ***** válasza:
96%

11-es válaszoló vagyok.

Kérdező, 15-ik válaszoló üzenete mitől lenne alaptalan? Mert közölte veled, hogy már nincsenek épkézláb érveid, csak elvakultságból véded a kormányt, és kijátszottad a komcsi-kártyát?

Vagy esetleg azért, mert mint ahogy Én is írtam, átvertek bennünket, hogy sokakat elrettentettek a teljesíthetetlen követelményekkel, majd a szétosztás után egyből olyan körülményeket hoznak létre, hogy minden nyertes meggazdagodjon? Mi ez, ha nem maffiamunka? Ha nem történt korrupció, hogy pl. Deutsch Tamás 5 (!) trafikot nyert, amikor még kereskedelmi végzettsége sincs!? Tudnék még neked számtalan példát hozni, azok mind a véletlen művei, hogy kereskedelemmel soha nem foglalkozó politikusok nyerték két halomra a trafikokat?


Van a környezetemben hozzád hasonló személy, neki is mindig mindenki elmondja, hogy hány alkalommal átverte az embereket a jelenlegi kormány, ő csak bólogat ezekre, hogy ,,Majd lesz jobb is!", vagy a másik, amikor se az ésszerű érvek, se a náci/fasiszta/komcsi/stb.-zás nem jön be, akkor a tényeket egyszerűen úgy hárítja, hogy ,,Ez nem igaz!" (mint ahogy Te csinálod jelenleg), így meg elég nehéz vitatkozni, ha minden érvünkre csípőből kapjuk ezt a választ bármiféle ellenérv nélkül...


Nekem úgy tűnik, hogy feleslegesen közöljük veled a tényeket, mert egy elvakult kormánypárti vagy, akár maga Orbán Viktor is bejelenthetné, hogy ez az egész egy korrupción és az emberek jogfosztásán alakult, Te csak bólogatnál, és mormolnád magadban, hogy ,,De nem sokára jobb lesz!"...

2013. aug. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
95%

"A turisták pedig szívesebben mennek be egy feltűnő, szép és rendezett helyre cigarettát vásárolni, mint egy lepukkant, koszos trafikba. (amikből régen rengeteg volt)"


Az a nap vicce!

A sok "idióta" turista megszokta otthon, hogy ami 18-as karikával van megjelölve, az egészen más jellegű -FIDESZfanok kedvéért szexuális segédeszköz- árusításával foglalkozik, úgyhogy be sem mennek cigarettáért.

2013. aug. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 senga92 válasza:
100%

Nos a legtöbb embernek az a baja vele, hogy gyerekkel elmegy vásárolni,akkor nem tud beugrani egy doboz cigiért, mert gyerekkel nem mehet be.

Meg mutyi és lenyúlás az egész. Kb. ennyi a baj vele.

Ha a gyerkeket akarják védeni,akkor büntessék azt aki elad cigit gyereknek, aki vesz cigit gyereknek és a gyereket, aki cigizik.

2013. szept. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 rémuralom ***** válasza:
100%

"Amit az utolsó válaszoló írt, azt nem tartom elfogadható és normális keretek között megvitatható álláspontnak. Gyakorlatilag az egész üzenet légből kapott blöff, semmi valóságtartalma nincs, minden el lett ferdítve benne. Az egyetlen célja az, hogy a kormányt szidhassa."


Szerintem nem ugyanazt a választ olvastuk, mert abban a válaszban egyáltalán nem szidtam a kormányt (és én egyébként sem szidni szoktam, hanem bírálni, van különbség a kettő között, nem is kevés. Én nem mocskosorbánozok a levegőbe.). A "nem volt korrupció" című állításodat döntöttem meg anélkül, hogy a kormányról egy büdös szót is ejtettem volna.

2013. szept. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!