Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetseges, hogy mi egy...

Lehetseges, hogy mi egy latszolag "demokratikus" gyarmaton elunk?

Figyelt kérdés
2013. aug. 27. 21:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#10

Nem allitom, hogy amnezsiaban szenvedsz, (idosek betegsege) DEE ha nem elekszel, hogy ki iranyitotta az orszagot 1989-ig akkor oklvetlen keresd fel haziorvosod

2013. aug. 28. 00:09
 12/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mind kérdésed, mind kommnetjeid arra utalnak, sem a "demokratikus", sem a "gyarmat", sem a "szocialista" fogalmát nem jól ismered. Úgy pedig nehéz vitatkozni. Attól, hogy néhányan valamiféle látszathasonlóság (vagy lényegtelen tulajdonságok hasonlósága) okán eltérő dolgokat azonosnak mondunk, nem leszek azonosak. Csak a káosz nő a fejekben. Az pedig nem jó tanácsadó.
2013. aug. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy nem állnak katonák az utcán és nem bombáznak minket, de ettől még nem vagyunk függetlenek, lásd EU. És az sem igaz, hogy demokratikus ország lennénk, ugyanis a demokrácia lényege, hogy a parlament hozza a döntéseket fer módon. Viszont ahol 2/3-os többség van, ott már mondhatni pártállam van, hiszen úgyis annak az egy pártnak az akarata érvényesül, tehát ez így nem demokratikus rendszer!
2013. aug. 30. 18:07
 14/15 rémuralom ***** válasza:

"A magyar hatóságok fél év alatt huszonöt alkalommal kérték a hálózatot arra, hogy szolgáltasson információkat felhasználókról. Ezt nyolc esetben teljesítették – szerepel abban a a jelentésben, amelyet a Facebook hozott nyilvánosságra kedden a hozzá befutó kormányzati adatszolgáltatási kérelmekről."


Ebben mi olyan "félelmetesen" érdekes? Az, hogy a Facebook nem az államok csicskája, nem adja ki csak úgy, az állambácsik két szép szeméért a felhasználók adatait?


"Viszont ahol 2/3-os többség van, ott már mondhatni pártállam van, hiszen úgyis annak az egy pártnak az akarata érvényesül, tehát ez így nem demokratikus rendszer!"


A magyar parlamentarizmusban 1990 és 2010 között csak látszólag létezett a fékek és ellensúlyok rendszere, ugyanis ezek nem fékEK és ellensúlyOK voltak, hanem gyakorlatilag egyetlenegy fék: a kétharmad. 1990 óta a parlamenti kétharmad volt az atyaúristen; ez garantálta, hogy egyetlen párt se választhasson kényére-kedvére köztársasági elnököt, alkotmánybírókat, ombudsmant, ne módosíthassa egyedül az alkotmányt stb. Garantálta - amíg senkinek sem volt egyedül kétharmados többsége. Amint lett, az összes akadály elhárult a rendszer felborítása elől. Ez sajnos benne volt a pakliban, de érthető, ha senki nem látta előre. Azonban az, hogy utólag sem látjuk be, hogy a rendszer eleve gyenge lábakon (pontosabban egyetlen gyenge lábon) állt, komoly vakságra utal. Mihályi Péter, néhai SZDSZ-es a napokban megjelent "Mindenben az SZDSZ-nek volt igaza" című blogbejegyzését azzal indítja, hogy az SZDSZ milyen jól tette, hogy a parlamentarizmus mellett tette le a voksát, a prezidencializmussal szemben. Erre nem találok szavakat.

2013. aug. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Valoban kicsit kaosz van a fejemben...


". Demokrácia: a nép uralma, közelebbről egy olyan politikai rendszer, amelyben a nép, vagyis az átlagemberek összessége abban a helyzetben van, hogy vezetőit meg tudja válogatni, ellen tudja őrizni, és ha kell, el tudja kergetni."


Letezik keleti es nyugati demokracia???


Lehetseges, hogy Izrael az egyetlen demokrácia a Közel-Keleten, (papiron) mégis kevés barátja van.

2013. aug. 30. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!