Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek milyen a szerb-mag...

Szerintetek milyen a szerb-magyar barátság?

Figyelt kérdés

Milyen tapasztalotok van ? Szerintetek sokkal jobb mint a szlovák-magyar és a román-magyar ?

Nekem csak jó tapasztalataim vannak a szerbekkel, de valahogy úgy látom,hogy a magyarok lenézőek a szerbekkel szemben ami rontja a kapcsolatunkat.


2013. aug. 27. 20:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Hat igen...Az ilyet az ember nem tudja megbocsatani vagy ha igen akkor is nagyon nehezen...De azert mi is csinaltunk kegyetlen dolgokat velük, csak ugy a Dunaba lövöldöztük öket,de nem olyan kegyetlen dolgokat mint ök.
2013. aug. 28. 14:45
 12/19 anonim ***** válasza:
60%

"De azert mi is csinaltunk kegyetlen dolgokat velük, csak ugy a Dunaba lövöldöztük öket,de nem olyan kegyetlen dolgokat mint ök."


1. én nem

2. a ma élő magyarok közül senki sem

2013. aug. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
12-es ez hülye indok volt..a "mi" a magyarságra vonatkozik..nem feltétlen a maira, ha te ezt nem vállalod akkor menj innen a francba!
2013. aug. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

13-as.

Ez butaság és csökönyösség.

Én nem utálom a törököket, nem utálom az osztrákokat, nem utálom a mongolokat. Az, hogy fenntartásom van a szlovákokkal vagy a románokkal vagy az oroszokkal, az nem azt jelenti, hogy cserébe fejbe lőném vagy rárántom a kormányt az autópályán az elsőre mert így meg úgy volt x éve. Szerintem élőben még egyik nációval sem söröztél vagy beszélgettél. Kizárólag a tv-n keresztül érintkeztél velük.

2013. aug. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Bár, lehet, hogy csak szerencsém volt, hogy huszonéves csajok voltak azok a "gonosz" idegenek.
2013. aug. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
En a törököket se csipem...
2013. aug. 29. 09:10
 17/19 anonim ***** válasza:
A törökökkel szerintem nincs semmi baj, itt Győrben a törökök, muzulmánok és feketék mind jó embererek sokszor sokkal jobbak, mint az "őshonos" fehérnép azaz mi...a cigányokat nem viszonyítom egyikhez sem mert az nálunk a legalja a legtöbb esetben persze vannak kivételek, ami FONTOS.
2013. aug. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

,,és, hogy a magyarokkal úgy bánnak a Vajdaságban de leginkább délebbre onnan, hogy az kifejezhetetlen" Vajdaságtól délebbre te nem sok magyart találsz!

Főleg, hogy a legdélebbi magyar falu Székelykeve, Pancsova környékén található, még a Vajdaságunk szerves része.

Szerb-magyar barátság?

Szabadkai vagyok, három éve Újvidéken folytatom az egyetemi tanulmányaimat. Még sosem ért semmilyen negativitás azért, mert magyar vagyok. Sok szerb barátom van, a párom is félig szerb (apukája szerb, anyukája magyar tehát ő is inkább szerb). Úgy gondolom, hogy a sikeres és szebb jövő érdekében túl kell lépni a történelem sötét pontjain. A legtöbb nemzet követett el hibákat, de nem ez alapján kell megítélnünk egymást. Ezt már a legtöbb szerb is így gondolja. És találsz felénk magyarokat, akik egy szót sem szólnának szerbül, hobbiból szerbeket vernek, és fordítva. De ezek nagyon primitív emberek, és ilyeneket nem csak a szerbek között találni, hanem mindenhol.

Hogy nem adják Vajdaságot? A szerbek nagyrésze azt sem tudja, hogy ez a kicsi terület nem öröktől fogva szerb terület. Ezt senki sem mondja el nekik, nincs benne a tankönyvekben. A szerb állam ügyesen manipulálja a fiatalságot, valamiért érdekükben áll a nemzeti gyűlölködés szítása.

Ha szerbekkel szeretnél barátkozni, hajrá! A barátságuk egy életre szól, és amit nagyon becsülök bennük, hogy ők nem szúrnak hátba, ha bármi van, azt a képedbe kapod!

A másik, amit még talán érdemes lenne megemlítenem: noha magyar vagyok, mégis szívesebben vallom magam vajdaságinak. Ez a kis régió lenyűgöz, csodálattal tölt el, hogy ennyi nemzet egy ilyen kis helyen (többnyire) nagy békében megfér (szerbek, magyarok, ruszinok, szlovákok, horvátok és bunyevácok, románok, romák,...).

2013. szept. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A szerbek igen agresszív, öntelt, kegyetlen állatok tudnak lenni. De mivel az ezer év alatt jócskán kaptunk mi is ezekből a génekből, így annyira nem idegenek. Ha közösen feltárnánk a közös múltunkat és igazságosan megbékélnénk, akár egy erős szövetséget is eltudnék képzelni. Végül is efelé haladunk, de lassan. Ha nem lesz több háború köztünk akár örök béke is lehet. Amit elvettek, az rajtuk áll hogy visszavegyük e.
2015. aug. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!