Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek milyen a szerb-mag...

Szerintetek milyen a szerb-magyar barátság?

Figyelt kérdés

Milyen tapasztalotok van ? Szerintetek sokkal jobb mint a szlovák-magyar és a román-magyar ?

Nekem csak jó tapasztalataim vannak a szerbekkel, de valahogy úgy látom,hogy a magyarok lenézőek a szerbekkel szemben ami rontja a kapcsolatunkat.


2013. aug. 27. 20:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is jó tapasztalataim voltak eddig a szerbekkel.

A szlovákokkal vegyes, a románokkal meg többnyire rossz.


Sok szerb is lenéző a magyarokkal.

2013. aug. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Az átlag magyar minden szomszédjával szemben lenéző.


A szerbek nekem szimpatikusak voltak, egy nemzetközi diákcsoportban csak jófej szerbekkel találkoztam anno, bár egyik sem észak-szerb volt, hogy lehessen komoly előítélete a magyarokkal szemben. A pozsonyi szlovákok, kolozsvári románok eleinte távolságtartóbbak voltak, de 5 perc után teljesen normálisan viselkedtek velem amint látták, hogy nem akarom kitépni a szívüket a létezésükért.

2013. aug. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Magyar - Román


Egyértelműen SZAR! Akik magyar és horvát zászlót nyomnak a WC-be azt én nem fogom tisztelni se azt aki hazám zászlaját égeti. Nem baj majd Bukarestben kapnak..


Magyar-Szlovák ez már vegyes. Volt már jó tapasztalatom is de Győriként (ahol rengetek van turistaként) én azt gondolom, hogy többségük sík hülye de volt jó tapasztalatom is...


Magyar-Szerb


Szerintem ez csak látszat barátság, se mi se ők nem felejtették el azt amikor egymás haderői faluk százainak többségét gyilkolták le csak mert az szerb vagy magyar volt. Többségünknek még Trianon is fáj és, hogy a magyarokkal úgy bánnak a Vajdaságban de leginkább délebbre onnan, hogy az kifejezhetetlen. Egyébként én még sosem láttam egyet se így az én véleményem a jelenlegi Szerbekről majdnem semleges egy kis gyűlölet csak a déli rasszista meg mozdulások miatt lehet meg akár Trianon miatt...

2013. aug. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

[link]


[link]


[link]


Csak néhány...akkor a délvidéki vérengzés, aminek az előzményeként magyarok öltek meg 3 ezer szerb KATONÁT mire a szerbek kb 40 ezer többségében ártatlan magyart kínoztak és öltek meg.


Továbbá Trianon.


Itt nem mondható el,hogy csak a múlt sérelmeiről van szó, én nem különösebben kedvelem őket, és szerintem nincs magyar-szerb barátság, sem pedig fordítva.

2013. aug. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
58%

Jugoszláviát sikerült szétverniük és olyan vérengzést hajtottak végre, amit Pol Pot is megirigyelne.

Aztán a megmaradt Kis-Jugoszláviáról az összeférhetetlenségük okán először Montenegró, majd Koszovó vált le.


Egyre zsugorodik az országuk, mert egy néppel sem tudnak békében élni.

Már csak a Délvidék maradt meg vegyes területnek, félnek is rendesen, hogy elveszítik, ezért ragaszkodnak foggal-körömmel hozzá és fojtanak el minden magyar civil kezdeményezést még csírájában.

2013. aug. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Talán csak olyan van, hogy szerb-román barátság, de olyan nincs és nem is lesz hogy szerb-magyar baratság.
2013. aug. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Kar...En csak a szerbekkel tudnek egy jo kapcsolatot elkepzelni annak ellenere ami törtent köztünk a haboruk ideje alatt....
2013. aug. 27. 23:08
 8/19 anonim ***** válasza:
A szerbek nem igazán tudják megemészteni a II. vh-s mészárlásokat és a horvátoknak nyújtott AMD-s szállítmányokat - politikai síkon. Viszont face to face, magánemberként nincs gond. Mosolyognak, kedvesek. Simán mennek belgrádi szerbek is nyaralni Pulába, holott 15-20 éve még mészárolták egymást.
2013. aug. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

És francia-német vagy angol-német esetleg francia-angol barátság létezik?


Persze. Pedig több MILLIÓ embert öltek le csak az utóbbi 100 évben egymásnak, nem 3 és 40 ezret meg még valamivel többet.

2013. aug. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Egyébként érdekes, hogy valamiért a szerbekkel én is eltudnám képzelni, de engemet nagyon vissza fog az 40.000 ezer ártatlan magyar és Trianon emléke, úgyhogy... hát kár..
2013. aug. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!