Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanárok most jól járnak?

A tanárok most jól járnak?

Figyelt kérdés

[link]

Nem hangzik rosszul ez a 30-40 ezer forintos fizetésemelés.


2013. aug. 27. 07:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha elolvastad volna az egész cikket, akkor tudhatnád, hogy nem igazán lesz nekik ebböl hasznuk, mert a túlórákra nem kapnak pótlékot, egy csomó juttatást megszüntetnek és a legtöbben - kivéve talán a kezdöket - a nagy "emelés" mellett semmivel sem visznek többet haza, mint elötte.


MEg ha megnézed, hogy a z emelés után kapnak 100-120ezer körül, akkor az még mindig nem olyan magas fizetés...

2013. aug. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

dehogy járnak!

szerencsétlenek még szívnak is bőven a sok hülyeséggel, aztán anyagilag majdnem ugyanott lesznek. tudod, közeledik a választás, aztán a pedagógus-réteg elég nagy bázis, bár nem igazán sikerül megetetni őket.


arról meg ne beszéljünk, hogy milyen tisztogatások lesznek most a fideszes tanfelügyelők és igazgatók révén ... biztos nem lennék tanár most, nem mintha régen nem lett volna terror, csak éppen más irányba kellett nyalni, és azért ennél finomabban.

mindehhez most jön a fantasztikus "erkölcsi tisztaság" követelménye, na megnéztem én ezt majd, hogy fog sikerülni, bár tippem van.


egy a lényeg: jól tehát NEM járnak, ebben biztos lehetsz, de a képmutatás sokkal nagyobb lesz, azaz a felszín talán szebb lesz. ennyi röviden.

2013. aug. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

Persze, hogy jól járnak. Kérdés, hogy kicsi pénzzel vagy többel visznek többet haza, de igazából így is úgy is jó.


"mert a túlórákra nem kapnak pótlékot, egy csomó juttatást megszüntetnek és a legtöbben - kivéve talán a kezdöket - a nagy "emelés" mellett semmivel sem visznek többet haza, mint elötte."


Ez egyszerűen hazugság. Ott van a táblázat, igaz, hogy nincsenek túlórák, de így is több lesz a fizuk, mint korábban túlórákkal együttvéve! Mindenkinek. A kezdőnek is meg a régi motorosnak is. A 120 kezdő tényleg nem sok, de ez nem versenyszféra, a kicsi emelésnek is örülni kell.

2013. aug. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Komplikato ***** válasza:

"Ott van a táblázat, igaz, hogy nincsenek túlórák, de így is több lesz a fizuk, mint korábban túlórákkal együttvéve!"


Én már írtam, hogy valaki kiszámolta a túlórákkal keres brutto 200.000-et, az elvont pótlékok után a 34%-os emeléssel meg keményen 200.800 lenne a fizetése ...


Akkor ez mellé tesszük, hogy MOST már csak a 34% hatvan százalékáról van szó, valamint azt, hogy Balogh kartárs által "megálmodott" óraszám csökkenés az a valóságban 1,5x annyi óraszám, akkor határozottan nem járnak jól.

Ha meg a 34%-ot SE kapják meg, de a túlórákat is elveszik, akkor simán lehet kevesebbet fognak kapni.

Táblázatba ami eleve nem valós adatokból indul ki mindenki azt ír amit akar.


Az viszont érdekes, hogy a tanárok fizetése a diagrammok szerint az elmúlt 3 évben IS csökkent szépen. De azért rákenik másokra.

2013. aug. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezzel azok járnak jól, akiknek kevés túlórájuk volt, vagy egyáltalán nem volt. Minél több túlórája volt valakinek, annál kisebb mértékben fog emelkedni a fizetése. Csak! A hab a tortán most az, hogy heti 32 órát mindenképp a munkahelyen kell tölteni, még akkor is, ha pl valakinek csak heti 22 órája van. Még az is lehet, hogy a fennálló 10 órát is adminisztrálni kell majd...
2013. aug. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%

"A hab a tortán most az, hogy heti 32 órát mindenképp a munkahelyen kell tölteni"


Hogy oda ne rohanjak b+, mikor a dolgozók 99%-a legalább heti 40 órát tölt a munkahelyén..

2013. aug. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Hogy oda ne rohanjak b+, mikor a dolgozók 99%-a legalább heti 40 órát tölt a munkahelyén.."


Na igen, de aki 40 órát tölt a munkahelyén, az hazamegy és onnantól kezdve nem is kell a munkájával foglalkoznia. A tanár a 22 óráján túl még adminisztrál, dolgozatot állít össze és javít (esetenként 25-30 db dolgozat), megszervezi a következő nap 6-7-8 órájának részletes tervét, az anyagot (feladatok, szemléltető eszközök) állítja össze. Még ehhez jönnek, amik szintén nincsenek benne a 22 órában: az értekezletek, a tanulmányi utak, továbbképzések, szülői értekezletek, fogadóórák, stb. Plusz ezeken felül még a gyerekek nevelésével is kell foglalkoznia, ha felmerül egy-egy probléma a gyerekkel kapcsolatban, arra is elfogadhatóan kell reagálni, kezelni kell.


Egy tanár voltam.

2013. aug. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez szép és jó, de nem gondolhatod komolyan, hogy minden nap 4 órát foglalkoznak ilyesmivel otthon. A tanárok többsége az órákon javít dolgozatot (amikor az egyik csoport ír, akkor javítja a másik csoport dolgozatát), felkészülni nem szoktak (minden évben ugyanaz a menet, a 8. órán ezt és ezt csinálja, ami fel van írva egy füzetbe), szemléltető eszköz szinte kizárólag csak fizika órán van, évente 4x... gyereket nevelni már évtizedek óta nem szokás.


Szóval a valóság az, hogy kétszer annyi órát írtak le, mint amennyit valóban dolgozással töltöttek, ami nagyon csúnya dolog. Csak hát ellenőrizhetetlen, ezért nem is büntethető.


Az új rendszer ezeket a kamu túlórákat eltörli, helyette tisztes fizetést ad a valóban elvégzett munkáért. (Ami több is, mint a korábban túlórával együtt számolt.)


Szintén egy (volt) tanár.

2013. aug. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha tanár voltál, akkor nem írnál ilyeneket. Elég, ha a tanár csak két osztályban írat, az egyből 55-60 dolgozat. Azt nehogymár 45 perc alatt javítsa ki. Mondjuk szerintem pedig nem helyes íratás közben javítani, mert akkor hogyan figyel oda az osztályra? Akkor nem végzi jól a munkáját. Nem is beszéltem még az érettségizőkről. Pl 3 osztály érettségizik, mindháromba 30-an járnak. Az 90 db magyar, töri, matek stb érettségit jelent.

Szemléltető eszköz? Csak fizikaórán? Haha. És mi van a biológia, földrajz, vagy idegen nyelv tárgyakkal? Sőt a mostani új törvény szerint az iskola most már nem köteles biztosítani ezeket az eszközöket, a tanárnak kell biztosítani. Ez hogyan? Technikaórára kiszereli a motort az autójából, hogy be tudja mutatni a működését? Vagy majd hajtogat magának a tanár szabadidejében papírból?

Persze itt mindig számít a minőség is. Nekem a felkészülés nem annyit jelent, hogy bejelölöm a munkafüzetbe, hogy milyen feladatokat fogunk csinálni. Sokszor nekem kell összeállítani, mert a mostani tankönyvek már ebben kezdenek elmaradni. És még jönnek a szókártyák, esetleg játékok stb.(nyelvtanár vagyok)

Adminisztráció? Hát arról tudnék mesélni, hogy a bizonyítványírás és a vizsgák (pótvizsgák, évi két érettségi, osztályozók, zárók) mennyi adminisztrációval járnak. Plusz ha osztályfőnök valaki, adminisztrálja a hiányzásokat, vezeti a naplót, a törzskönyvet.


Nem tudtam mindent leírni, de van még egy pár ilyen dolog, ami egyáltalán nincs benne a 22 órában...

2013. aug. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!