Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szovjet emlékműnek mi...

A szovjet emlékműnek mi keresnivalója van az országban?

Figyelt kérdés

2013. aug. 25. 12:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Mert sokan haltak meg közülük azért ,hogy megszabadítsák hazánkat és Európát a fasizmustól.A tiszteletet meg kell adni az elesett katonáknak.
2013. aug. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem egy náci emlékműnek is helye lenne, ugyan is a háború alatt ők egyesítették a magyarságot és ez minden magyar ember számára fontos esemény volt.
2013. aug. 25. 12:21
 3/21 Ozmium42 ***** válasza:
12%
Nosztalgia a bolsevikból átvedlett neoliberális gazembereknek.
2013. aug. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

Hallod ebben egyetértek veled,nem az eszmét kell tisztelni hanem az embert aki életét vesztette.Ha az elesett német katonáknak lenne emlékműve én nem ellenezném.

Hozzánk 1944 novemberében ért el a front,nagy csata dúl és sok német és orosz katona halt meg.Az orosz holtesteket elvitték egy közeli városba,ott tömegsírban temették el őket,a németeket meg az oroszok elvonulása után a falu lakossága temette el ideiglenesen,majd tavasszal egy közös sírba temették őket,azóta is ott vannak,és a falu lakossága a mai napig gondozza a sírjukat,én is szoktam virágot vinni rájuk és gyertyát is gyújtok halottak napján.Ők hősök voltak ahogyan a szovjet katonák is,arról nem tehetnek,hogy egy embertelen korban éltek.

2013. aug. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
9%
Van egy Ronald Reagan szobor is, azt sem értem minek? Sokat nem köszönetünk a nyugatnak.
2013. aug. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
25%

Az orosz katonák miatt sokat szenvedett a magyar lakosság. Nőket tömegesen megerőszakoltak, megcsonkítottak, megöltek...


Nincs helye sem szovjet, sem náci, sem amerikai emlékműnek!

Gyilkosok!!

2013. aug. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
29%
Az te marha, hogy itt estek el.
2013. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
22%

"Az orosz katonák miatt sokat szenvedett a magyar lakosság. Nőket tömegesen megerőszakoltak, megcsonkítottak, megöltek... "


Tehát visszaadták amit a Don kanyarnál műveltünk?

2013. aug. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
4%
# 8/8 Mit műveltünk a Don-kanyarnál te görény? Magyar katonák nem csináltak ilyet. Papírruhában kivezényelték őket, örültek hogy túlélték minusz 40-ben. Ajánlom figyelmedbe Polcz Alaine: Asszony a fronton könyvét. No, abban benne van hogy a szovjet jóságos katonák úgy erőszakolták a magyar nőket, hogy eltört a gerincük, úgy haltak meg. Fiatal lányok, asszonyok.
2013. aug. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Egy letűnt kor mementója. Szerintem nagyon jó kompozíciót alkot a Reagan szoborral, az amerikai nagykövetséggel és magával a térrel, ami a szabadság nevet viseli. Kár lenne ezt tönkretenni.
2013. aug. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!