Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon a hazaszeretet, nemzeti érzelmek pártállásfüggő?

Figyelt kérdés

A baloldaliak többsége úgy gondolkodik, hogy Magyarország "k*rv@ ország", "lepr@telep" és itt kell hagyni ezt a koszfészket.

A nemzeti hagyományok őrzése, ünnepek megtartása az felesleges "magyarkodás" és a határon túli magyarokhoz nincs semmi közünk, ők más ország polgárai és nekik sincs semmi közük Magyarországhoz. A kereszténység is már elavult, ciki dolognak számít.


Ezt a furcsaságot a nálunk élő külföldiek is észreveszik:

[link]

Vannak lengyel ismerőseim, ilyen náluk sincs, nem tudom Magyarországon miért alakult ki.



2013. aug. 23. 20:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
kb. 50 év szocializmus + kb. 20 év liberális demokrácia...
2013. aug. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
Az, hogy utoljára értelmi MAGYAR vezetést Horhy produkált azért Horhy mert magyar az volt még Szálasi csak az értelmi nem volt...azóta meg...Örülünk ha egy ilyen Orbán egyszer szembe köpi az EU-t vagy más nemzetközi szart...
2013. aug. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Ozmium42 ***** válasza:
34%

A családi genealógia a legtöbb esetben beszédes lehet. De pont azok, akik a "magyarkodást" szívük szerint kiirtanák, pont ők azok, akik megsértődnek, ha a felmenőik felől kérdezed őket. Márpedig azoktól, akik a saját felmenőiket is titkolják, és rejtegetik, mégis mit várunk?


Milyen kötődést várunk el a magyarság szellemi, kulturális tartalmához, amikor már a fizikai kapcsolat is hiányzik? Miért kellene magyar érzelműnek lennie valakinek, akinek a magyarsághoz semmi köze nincs?

2013. aug. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 schocko ***** válasza:
58%
A "túlmagyarok" miatt az emberek egy része inkább visszafogja a hazafiságát, mert nem akar velük egy szintre "emelkedni"...a kereszténység tényleg elavult, én egyébként nem értem miért kötik össze egyesek a hazaszeretetet a vallással...Petőfi sem volt vallásos, mégsem mondható rá a hazaárulás...nem gondolom, hogy a baloldali kötődésűek mennének inkább el, bár egyeseknek közülük esetleg elege van a mostani Magyarországból, és nemcsak gazdasági értelemben...
2013. aug. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Vadkan01 ***** válasza:
43%
Nem értem, hogy mi az elavult a kereszténységben? Hogy lehet a hit elavult? Ezt valaki magyarázza el nekem.
2013. aug. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
58%
Azért elavult, mert már nem a sötét középkorban élünk és a legtöbb ember ne veszi be azt a mértektelen hülyeséget
2013. aug. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szóval most nem a politikára gondolsz, hanem átlagemberekre. De a kérdés még ilyen szempontból is túl általánosító.

Amúgy tényleg érdekes helyzet, mert kb csak Mo-n van az, hogy a baloldal az majdhogynem egyenlő a hazagyűlölettel. Ilyen nincs külföldön. Egy külföldi politikus ott lehet egyszerre baloldali, liberális politikus és hazaszerető, sőt akár igazi hazafi. Szóval ez Mo-n egy sajátosság, kialakult dolog ez a furcsa helyzet. Szerintem nem is szabadna a parlamentbe engedni olyat aki nem tud felelős döntést hozni, utálja a hazáját és még uszít is ellene. A magyaroknak nem kellene eltűrniük ezt.

De sok békés hazaszerető ember van, nézetektől függetlenül. Ők nem nagymagyarkodnak, de nem is acsarkodnak akkor sem ha liberálisabb nézetet vallanak.

2013. aug. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

A kereszténység létezett a "sötét" középkor előtt és után is. Szinte ugyanabban a lényegi formában.


Petőfi azért nem volt vallásos, mert az 1830-as években a kezdetben a középkort heroizáló, valláshoz visszaforduló, francia forradalomból kiábránduló német romantika (pl. Novalis) újraegyesült a felvilágosodással. Voltaire, Rousseau könyveit újra kiadták. Így Krisztusból csak egy "kereszten lógó" ember-forradalmár lett, és így váltotta meg az emberiségét - ez teljesen kiviláglik az Apostol c. művéből. Az is szerepet játszott a dologban, hogy egy febronianista államegyház jött létre II. József után a boldog békeidőkig, amelynek tagjai nem valami mély vallási meggyőződésre tettek szert. És ez nem a költői zsenialitását becsmérli, mert még egy ilyen költőnk nem fog születni, mint ő.


De nehogymá' Petőfi szenvedélyes, ismétlem szenvedélyes nemzetszeretetét összehasonlítsuk a mai baloldaléval, aki a nemzet javát egyedül derékbatöréssel akarja elérni, nem a nemzet egymásra épülő újraszervezésével, hanem bizonyos kasztok felemelésével a kisebbek kárára... Abból a nacionalista XIX. századi baloldalból szinte semmi sem maradt.

2013. aug. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%
Ez hülyeség én rengeteg baloldalit ismerek én is az vagyok, és szeretem az országot, a kultúrát, a konyhát, a sportunkat (kivéve focit, mert az árt a magyar sportnak) a nyelvünket meg főleg. Csaaaak, a narancsszezon stb. és már olyan demagógia van itt népi szinten ami kellemetlenné teszi az ittlétet, és a mostani kormány sem azzal foglalkozik, hogy élhető ország és versenyképes ország legyen itt, hanem leépít módszeresen, kiment az IMF? 5-6 év és jön vissza csak akkor már államcsőd miatt. Na addig kell kitanulnom magam, noha szeretem országom, s nemzetem.
2013. aug. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Latinoloquus, tetszik a neved.
2013. aug. 24. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!