Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó a fix taxiár az utasnak?

Miért jó a fix taxiár az utasnak?

Figyelt kérdés

Az új fővárosi taxisrendelet szerint az összes társaság ugyanazért a fix árért fuvaroz, senki nem adhat semmiféle kedvezményt, és nem alkalmazhat más díjszabást. Ez biztos jó sokaknak, de mi miért jó nekem, mint utasnak? Én eddig azt tapasztaltam, hogy ha van verseny, az jobb annál mintha nincs. Akkor most miért fordulunk vissza mindenütt, nem csak a taxis fronton?


[link]



2013. aug. 23. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
Ez nem szolgálja az utas érdekét. Ezzel az utas csak rosszul jár.
2013. aug. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ConnectCare ***** válasza:
100%

Az utasnak ez az egész sehogy sem jó, de valószínűleg ez is mutyi.


Nem pesti vagyok, így nem ismerem a pontos viszonyokat, de gyanítom, hogy van egy vagy két olyan cég, akiknek az autói pont megfeleltek a kritériumoknak és ez az ár jobb nekik, mint a régi. Most ők kiütötték a konkurenciát és még jól is keresnek majd. Plusz nem kell attól félni, hogy más cég autója pl. szebb lesz és így elhappolja az utasokat.


Kicsit kommunizmus, kicsit baromság, de a mienk! :S

2013. aug. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, ez így van pontosan, ahogy írod. Még tavasszal voltak is tiltakozások, mert olyan feleslegesen magas követelményeket szabtak a taxizáshoz, aminek csak 1-2 cég felel meg. Csak hát legalábbis elvileg az ilyen szabályozásnak a lakosság, az utasok érdekeit kellene szolgálnia. Legalább porhintésként kitalálhatnának valami hivatalos magyarázatot, hogy ez miért is jó.
2013. aug. 23. 19:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!