Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor postai levele?

Orbán Viktor postai levele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mi értelme van ennek a levélnek amit a napokban küldtek szét a szavazó polgároknak. Panelban lakok és ahogy vittem ki a szemetet, bontatlanul vannak ki dobálva a levelek. Meg, az, hogy egy családban van 4 felnőtt akkor abba a családba mért nem elég 1 levél. Mert szerintem ezek a levelek nagyon sokba kerülnek, és nagyon sokat ki is dobnak. Mi a véleményetek erről az egészről?


2013. aug. 22. 12:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Haveri kornek munkat kell adni...

SZerintem az ilyen levelek 80% szemet!!! De ez nem baj csak ha a masik fel csinalja partol fuggetlenul

2013. aug. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%

Dolgoznak a megírással, a nyomtatással, a dízájnnal, a borítékolással, a postázással. Mi ez, ha nem munkahelyteremtés? És nem csak átmeneti, mert eléggé rendszeressé váltak ezek a levelek.


Tudod mindennek van jó és rossz oldala is. Csak sajnálni tudom azokat, akik csak a rosszat képesek meglátni. Szörnyű életük lehet.

2013. aug. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Ez tényleg csak pénzkidobás, illetve "legális" pénzadás a barátoknak...
2013. aug. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Mi tegnap kaptuk meg, mi is négyen vagyunk, 4 levél bontatlanul a kályhába, majd amikor be kell gyújtani hasznát vesszük a papírnak. Eddig egy darabot sem bontottunk fel, az összes ment a kályhába.

De hogy nagyanyám szavait idézzem:"szeméttől szemetet"

2013. aug. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Még is azt mondják, hogy mennyi adóssága van az országnak, akkor a levelek helyett arra kellene fordítani, vagy kórházakat támogatni, iskolákat. Szerintem jobb helye lenne annak a pénznek. Mert nagyon sokan csak ki dobálják a kukába. Ezért nem érdemes pénzt költeni rá. Vagy ha már levelet küld akkor családonként 1-et.
2013. aug. 22. 13:33
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Értelmet ebben ne keress...
2013. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
10%
Összességében nem került annyiba,mint a "nokiás" doboz tartalma.És az is közpénz volt akkor miért nem háborodtál fel??
2013. aug. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy ezt a levelet én sem értem. Van benne 1 darab papírka, ami félig van írva, és annyi a lényeg, hogy kikerültünk a túlzott deficit eljárás alól.... TÉÉÉNYLEG???? NE MÁÁÁÁR!!! Néha olyan érzésem van, hogy azt hiszik, hogy itt a végeken nincs tv, újság meg internet.
2013. aug. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem kerult annyiba mint a nokias doboz... nem az a lenyeg hogy ahoz kepest mennyibe kerult hanem, hogy osszesegeben mennyibe kerult...

Ezeket a elveleket 80Ftert kezbesitik szoval lehet szamolgatni... nyomda kotlseg, raadasul 4szinnel nyomott.... nem gagyi papirra... plussz szines boritek... Tehat ha 1millio levellel szamolunk akkoris jarunk 110 millional annal pedig tobbet kudltek es nem akcios arakon csinalta aki csinalta... Lehet hogy az elozo rendezserek talicskaztak ki a penzt a kotlsegvetesbol... de akkor most a Fidesz teherautoval hordja ki a penzt....

2013. aug. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 ConnectCare ***** válasza:
100%

Az év elejétől uniós szabály miatt liberalizált postai piac van. Ez azt jelenti, hogy megszűnt a Magyar Posta monopóliuma, akár a kedves kérdező is alapíthat postai vállalkozást.


Az uniós logika e mögött az, hogy ha beindul a verseny, a jobbak maradnak, a rosszabbak becsődölnek, csökken az ár, lerövidül a szállítási idő stb., tehát a cégek mindent megtesznek majd a fogyasztóért.


A magyar logika viszont az, hogy a Magyar Posta szent és sérthetetlen, még elképzelni is lehetetlen, hogy itt bármilyen más cég is legyen, felségsértés lenne, ránk szakadna az ég stb. Magyar Posta volt, van, lesz.


Megint csak uniós szabályok miatt közvetlenül feltőkésíteni nem lehet a Postát, ugyanúgy, ahogyan a Malévet sem lehetett. Nem tiltja azonban az állami megrendeléseket semmi.


Vagyis a Kormánynak a feltőkésítéshez csak fel kell adnia x millió levelet elsőbbségivel néha vagy küldeni az érettségizőknek egy-egy csomagot.


Elég lenne üres papírt küldeni vagy csak borítékot, de akkor nagyon kilógna a lóláb. Így jön a kormányspam.


Senki ne lepődjön meg, ha legközelebb a Kormány valamely tagja Új-Zélandról küld majd neki egy kőbe vésett, nagy súlyú képeslapot elsőbbségivel, légipostával, mindennel.


Így építjük a szocializmust! Éljen a Nép Postája! :)

2013. aug. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!