Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország és Lengyelország...

Magyarország és Lengyelország miért nem próbált meg többször szövetkezni?

Figyelt kérdés

és Mo. Bulgáriával?


pl mint ezen a videón kb. ugy nézne ki mint 02:27nél

http://www.youtube.com/watch?v=EnFG4TJPjow

csak Galícia Lengyelo.-hoz tartozna és Besszarábia pedig ide tartozna.

Nagyjából ezt úgy képzeltem hogy a bolgárok és a magyarokban is nagyban benne van a hun leszármazás, és mind ketten ugor-onugor népek vagyunk, szóval ha nem is vagyunk rokonok az őseink együtt éltek, és ott volt a TURANIZMUS és a kis magyar imperializmus hatott Bulgáriára, így ha szövetkezünk a mi ellenségeinkel ami az övék is (szerbek, románok) a Monarchia osztrák területei be olvadtak volna Német bir.-ba, és létre jött volna az a Bulgária ami az 1. Balkán háború után volt, mi pedig bekebeleztük volna a maradék Szerbiát és Romániát, és egyesültünk volna a bolgárokkal és mivel Magyarország lett volna az erősebb ezért mi lettünk volna a domináns nép, és van egy nagyon-nagy Magyarország, támogattuk volna a lengyeleket ami kb úgy nézne ki mint a videón, és később lett volna egy komoly szövetség, a németek és az oroszok ellen súlyozására. na ez kicsit össze-vissza van de értitek mire gondolok, nem pont így kellett volna lenni a dolgoknak, csak most kicsit agresszív lettem, hogy miért nem csináltak valamit, mert ugyan azok voltak az ellenségek törökök, németek, oroszok. én ezt a két országot alapból egy közös államba tömöríteném4



2013. aug. 17. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:

A magyar vezetés, mindig a németeket imádta.

Kétszer is belevittek a rosszba.


Szerintem is jobb lett volna, ha másként alakul,de sajnos így történt.Nem tudunk változtatni.

2013. aug. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A problémák sajnos ott kezdődnek, hogy mint Te is írtad, lenne egy domináns nemzet. Ez magában hordozza azt, hogy aki megteheti, az szívesebben hajtja a saját malmára a vizet (lsd. Habsburg Birodalom-Ausztria, Jugoszlávia-Szerbia, stb...). Ezt senki nem szereti, ha a nagyobb hatalommal rendelkező hasznot húz belőle (ami teljesen jogos), így fenn állt volna a veszély, hogy a magyar kormány is eluralkodik a bolgárokon, és már nem vagyunk különbek, mint az oroszok vagy mások.

Tudom, hogy a magyar nemzetet nem nagyon jellemezte a történelem során imperalizmus, a másik nemzet elnyomása, de abban a 20 századi nacionalista kapitalista világban fenn állt a veszély, hogy a politikailag, gazdaságilag erősebb elnyomja a kisebbet. Nekünk biztosan jó lett volna, de a bolgároknak? Nem lehet tudni...

2013. aug. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztos lett volna ilyen szövetség csak 100 éve közbe szolt a gúnyhatár meghúzása...
2013. aug. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként a mai magyarság zöme nem tűrné ezt el csak a németeket meg az ilyeneket, mivel a többség vagy liberális vagy szélsőséges és van a radikális meg a szimpla jobboldali réteg. Na ezek közül csak utóbbi kettő tűrne ilyen egyességet: Bulgáriával, Lengyelországgal és Horvátországgal.
2013. aug. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!