Kedves liberális és neoliberális barátaim, ezek után hogy lesz?
Soros Gy , mint a legtekintélyesebb magyar származású neoliberális közgáz, a világ egyik legnagyobb spekulánsa is beismeri.A neoliberális felfogás megbukott, és hogy állami és intézményi kiigazításra szorul a mind a gazdasági élettere mind a felfogása. És ha figyelmesen olvasod akkor arra is utal hogy az ex szocialista, kelet Eu s országok rossz úton járnak! Hogy telivagyunk anomáliás visszahatásokkal.
„Eléggé provokatív a kérdés. :)”
Nem annak szántam.
Csak kíváncsi vagyok hogy amikor a mester is cizellál, akkor mit mondotok ti ?
Ki fogja azt mondani, hogy jó irányba áll a zászlónk?
Akkor elmondanám neked, hogy a liberális eszme abszolút nem csak közgazdaságból áll.
Liberális vagyok, de nagyon nem érdekel a gazdaság politika, ahogy Soros sem a "vezérem".
Mindenkit egyenlőként kezelek, legalizálnám a könnyű drogokat és a meleg házasságot, könnyítenék a prostitúción, tagadom a cigány bűnözést, de leszarom, hogy mit mond Soros, vagy hogy épp hány % az ÁFA.
„Akkor elmondanám neked, hogy a liberális eszme abszolút nem csak közgazdaságból”
Ok barátom, én megértelek mert valamilyen szinten mindenki liberális. „szerintem”
Csak van akinek kevésbé jó a gyomra.
De hogyan oldanád meg a szabadságod feflexív hatásait a társadalomra.
Mert a szabadság felelősséggel is jár!
"Soros Györgynek azt sem hiszem el, amit kérdez..."
Akkor kinek hiszel?
Bajnainak vagy Gyurcsánynak, mind a kettő elsőnek hozzáment és csak aztán tárgyalni!
Nem vagyok egy közgazdasági lángelme, de nekem evidenciák, amiket soros mond itt is, és máshol is. Ilyen okfejtéseket, sőt még tán érdekesebbeket is, én is elő tudnék vezetni, de engem a kutya se kérdez, mert nem vagyok sokszoros dollármilliárdos.
Egyébként, mint minden régi eszmét, értéket, a liberalizmust is újra kell értelmezni napjainkban. Aki azt érti a liberalizmuson, hogy a milliárdos cégek uralják a világot, és csináljanak (velünk) amit, akarnak, az szerintem ma már nem liberális, hanem hülye. Én abból az egyszerű evidenciából indulnék ki, hogy mi is gazdaság célja. Pár ember iszonyatos gazdaggá tétele párhuzamosan a túlnyomó többség kifosztásával és tönkretételével, vagy netán az egész társadalom felemelkedésének és haladásának biztosítása? Ha ez utóbbi, akkor az elképzelhetetlen a társadalmi (netán nemzeti) érdeket érvényesítő állami és államközi (nemzetközi) szabályozás nélkül. (Soros is állandóan a szabályozási igényre hívja fel a figyelmet.) Ez a liberalizmust nem zárja ki, de hogy konkrétan mit is jelent szerintem ma egy vállalható és értelmes liberalizmus, azt most itt nem fejteném ki, mert nem szorosan kapcsolódik a kérdéshez, meg túl terjedelmes is lenne. Minden esetre az é liberalizmus-értelmezésembe Soros belefér.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!