Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megint pénz üti a markotokat...

Megint pénz üti a markotokat magánnyugdíjpénztár tagok?

Figyelt kérdés

Na jó az enyémet is:) Legalább egy kicsike visszacsorog a lenyúlt pénzből. Úgy értem amit a kormány lenyúlt!

[link]


2013. aug. 16. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:

"Legalább egy kicsike visszacsorog a lenyúlt pénzből. Úgy értem amit a kormány lenyúlt! "


A cikkben írt pénzt nem az állam nyúlta le, hanem a pénztárak. Sosem hiszitek el nekem, hogy a mnyp-rendszerrel a legjobban a pénztárak jártak.

2013. aug. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Úgy értem amit a kormány lenyúlt!"


A kormánynak feléd VISSZAFIZETÉSI KÖTELEZETTSÉGE van. Azt a pénzt az államnak ki kell fizetnie és ha nem megy csődbe az állam, akkor ki is fogja. Az a pénz ma is pontosan ugyanúgy a tiéd, mint amikor a mnyp-nél volt, a különbség csak annyi, hogy most már az állam tartozik neked, nem az mnyp.


Vagyis valódi kárt nem te szenvedtél, hanem a nyugdíjpénztárak.


Ezek a nyugdíjpénztárak a következő módon működnek: Te befizetsz sok pénzt, ő befekteti, megpróbál több pénzt csinálni belőle és abból megpróbálja fenntartani magát. A pénztárak a te pénzedből vettek sok állampapírt ami kb úgy működik, hogy pl 1000huf-ért veszel papírt és pár év mulva 1200huf-t kapsz vissza. Az mnyp pénzek nagyrésze ilyen formában létezett. Akkor amikor államosítva lett széttépték ezeket az állampapírokat, így az állam csak neked tartozik 1000huf-al és megsemmisült a további 200 huf tartozása az mnyp felé.


Tehát ezt az mnyp szopta meg, nem te. Ez kb olyan mint ha elmennél a bankba, hogy lekötnéd 5 évre a pénzed és két év mulva a bank hozzád vágná a pénzed és azt mondaná, hogy itt a pénzed, de a kamatot nem kapod meg.

2013. aug. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ezek a nyugdíjpénztárak a következő módon működnek: Te befizetsz sok pénzt, ő befekteti, megpróbál több pénzt csinálni belőle és abból megpróbálja fenntartani magát."


A leírásoddal az az egyetlen probléma, hogy a pénzt ugyan az ember fizetése alapján kapta az mnyp, viszont az a pénz egyébként nem az mnyp számla tulajdonosáé lett volna, ha nincs az mnyp, hanem az államé, mint nyugdíj-járulék. És ez egy nagyon fontos adat ahhoz, hogy el lehessen dönteni, hogy akkor végülis ki nyúlta le kinek a pénzét.

2013. aug. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy én tudtam értelmezni a történteket, az állam nyúlt le annyit az mnyp-től, amennyi kamattal tartozott volna nekik az állampapír után.
2013. aug. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!