Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fontosnak tartod, hogy ismerd...

Fontosnak tartod, hogy ismerd Magyarország számára fontos himnuszokat? Melyiket tudnád elénekelni ezek közül, ha zene megy alatta?

Figyelt kérdés

1. magyar himnusz

2. EU himnusz

3. székely himnusz

4. egyéb (francia, angol, német, amerikai, orosz stb.)


2013. aug. 14. 21:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Első 3-at ismerem, a többinek csak a dallamát tudom, bár az EU himnusz nem tudom miért fontos Magyarország számára.
2013. aug. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Shai-Hulud ***** válasza:
Talán mert EU tagok vagyunk? :-)
2013. aug. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
#12 Most még, de az EU max 10 éven belül össze fog omlani. Egyébként is szinte csak rosszat hozott nekünk az EU-tagság, és a jövőben sincs sok esély rá, h ez változni fog, már csak ezért sem éneklem a himnuszukat.
2013. aug. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
91%
#13 Gondolom, a sok lovettát is rossznak tartod. Mert az ország sokkal több pénzt kapott az EU-tól, mint amennyit oda befizetett. És hát aztán egy kis civilizáltság is ráfért már a magyarkákra, amit onnan kaptak.
2013. aug. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Ezt mutatja a statisztika, de az nincs benne, h a magyar gazdaságnak mekkora kerékkötő az uniós tagság. Pl. az idióta uniós szabályozások, a magyar vállalkozásokat megfojtó multik, az uniós államokkal való kereskedelem erőltetése, a külföldiek földhöz juttatása mind-mind károsak a magyar gazdaságra nézve, és emellett eltörpülnek az uniós támogatások.
2013. aug. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
31%

Hát uberfasza, hogy adják a pénzt...

Nálunk Miskolcon most volt/van a villamosfelújítási projekt. Kaptak 33Milliárd forintot, amiből megbíztak külföldieket, hogy építsék meg a villamost, meg csinálják meg az egészet, pedig volt magyar pályázó is, de megtámadták a többiek mikor az ő tenderét fogadták el.

A magyar állam befizet egy nagy rakás pénzt, majd visszakap egy kicsivel többet, de nem költheti el úgy ahogy akarja...

2013. aug. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Fontosnak tartom azoknak a nemzeti énekeknek az ismeretét amelyek himnuszi értékkel bírnak.

Én a következőket tudnám elénekelni:


1. Kölcsei Ferenc: Himnusz

2. Boldogasszony Anyánk: a Régi magyar himnuszokból, a katolikus magyarság néphimnusza

3. Vörösmarty Mihály: Szózat

4. Székely himnusz


Én ezeket tartom a legfontosabb nemzeti énekeknek.

2013. aug. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!