Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor baj a demográfiai...

Most akkor baj a demográfiai esés?

Figyelt kérdés

Régen (már nem), de az volt majdnem minden 2. kérdés, hogy mikor fog kihalni a magyar, ha így haladunk tovább.


De most az miért jó, hogyha születnek gyerekek? Egy gyerek minimum 16 (átlag mostmár 24-27)semmit sem csinál, ami nagyon segítené a társadalmat. Későn kezdik el a "nagybetűs" életet, mert egyetemre megy minden fiatal, mert aki nem, az minimum értelmi fogyatékosnak számít, vagy pedig 150 kiló tiszta izom iparimunkásnak.


Ezek közül pedig max a 2. lehet tetszetős egy fiatalnak(főleg fiúknak), de a fiatalok úgyis lusták, csak facebook, meg mindenféle játékkal töltik az életük nagy részét, szóval a 2. úgysem jöhet szóba.


Nem tudom, hogy ezt ki lehet-e találni, de én arra célzok, hogy a számítógép, TV és modern világ miatt, rengeteg az életképtelen gyerek, aki 120 kilós 18 éves létére, és nem az izomtól, nem tud magának egy kenyeret sem kenni, a munka fogalmát meg max szótárban látta.


Most ilyen emberek őszintén szólva minek kellenek?

A munkát nem fogják elvenni, már ami van, mert a tapasztalt, vagy legalábbis életképesnek tűnő, nem bálnákat is nehezen veszik fel, akkor itt nem lenne baj, csak az a gond, hogy ez a gazdaságot húzza le.


Most nevezzetek szívtelennek, szemétnek, de ezek a "fiatalok" nem segítik a gazdaságot, csak rántják lefele, mert a nagy számítógépes, facebook tudásuk sehol nem tudják hasznosítani, viszont a gép az áramba kerül, etetni kell őket, remélhetőleg fürdenek is(bár sok büdössel találkoztam már, mondjuk minek fürödjön, ha csak bemegy mondjuk az iskolába, és utána úgyis egész nap otthon van)

szóval csomó pénz, ami bár a szülőktől megy el, de nem fizetődik vissza, ergo a sülyesztőbe megy, nem növekszik semmi.


Akkor most miért kéne még több gyerek?

Rejtett erőforrásból nem kéne kölyök, mert ők még rosszabbak, tudjuk miért, de azért a mostani mieink sem sokkal jobbak.


Még mielőtt fejszével ugornátok nekem, én nem azt mondom, hogy mindenki ilyen (be is adhatnánk a törülközőt), csak én látom a környezetem, az utcákat stb, sok ismerőstől is csak ezeket kapom vissza.


Talán egy másik kérdéshet kéne feltennem, de nem nagyon akarom, szóval, mi lenne ha betiltanánk a Facebookot és a számítógépes játékok használatát Magyarországon.


Facebookra IP szűrőt, tudom-tudom, egy pár nolifer képes lenne megváltoztatni könnyen, de azért a legtöbb ennyire nem ért a géphez.


Mit szóltok hozzá? Nyugodtan hívhattok őrültnek, de azért ismerjétek el, ha máshol nem is, belül, hogy valahol mégiscsak igazam van.



2013. aug. 13. 00:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Az egyik közeli barátomnak azért közösítette ki az osztály a fiát, mert 7.-es(!) létére nincs facebookja, mivel hülyeségnek tartja."


Azért közösítették ki, mert különc, és emellés csak ürügy (mondhatni példa) az, hogy nincs Facebookja.

2013. aug. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Itt már rég nem a demográfiáról, hanem egy másik valós problémáról van szó.

A facebook és más informatikai őrületek egyfelől igazak, ténykérdések. Vizsgálhatók, hogy mi vezetett ide, de most ez nem számít. Ami igen, az az, hogy a világ megy előre. Ez a dolga. Mindig vannak kíváncsi és tettrekész emberek, akik mindenfélét feltalálnak. Mindig vannak zseniális mohó emberek, akik abban hatalmas üzletet (könnyű prédát) látnak. Mindig vannak buta emberek, akik prédává válnak. Ez az emberiség szerkezete, működési módja. Próbálkoztak a történelem során sokféle tiltással, egy se jött be. Vagy a tiltás volt kivitelezhetetlen, vagy meggyilkolták a tiltókat. Ez a dologban a zsákutca. Csak előre lehet menekülni. Rossz a facebook? Rendben, tessék megnézni, kik cuppannak rá előszeretettel, és kitalálni számukra kívánatosabbat. Ami ráadásul hasznos. És a facebooknak annyi. Erre persze jön a pénzéhes, kitalál újabb ökörséget. Semmi baj, tessék azt is kontrázni. Ha nem megy, előbb tanulni. Mert mindig a jobbik győz, a világ ilyen. A rosszabbik csak időlegesen győz, jó nagy károkat tehet, de egyszerűen nem előrevivő, előbb utóbb önmagába fullad. Amíg a római birodalom jobb volt, mint a környezete, leigázta a fél (az ismert egész) világot. Amikor lettek nála jobbak, elpusztult. Egy darabig még visszahúzott, de elbukott. Eltartott pár száz évig, de ma csak történelemből ismerik. Nem is mindenki.

2013. aug. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A probléma kettős.


Egyrészt a demográfiai növekedésnek vannak előnyei és hátrányai is, másrészt pedig hülye vagy.


A demográfiai növekedés előnye, hogy a nyugdíjrendszer ép marad, nem hal éhen minden nyugdíjas. Hátránya az, hogy ha nem fogjuk vissza, mindannyian éhenhalunk a túlnépesedett bolygón.


És hülye vagy, mert nem gondoltál bele, hogy az ember életciklusa nem véletlenül olyan, amilyen. Enélkül lenne bár ösztönös készségünk, és nagyon kevés tanult dolog. Ellenben szerintem előnyös inkább, hogy sok tanulás után, de képesek vagyunk piramist építeni, meg gyakori kérdéses honlapot is csinálni.


A fiatalok annyiban segítik a gazdaságot, hogy nélkülük minden nyugdíjas éhenhal. Ennyi. Hiába fizetett be nyugdíjjárulékot, az nem úgy néz ki, hogy azt a konkrét összeget félreteszik, hanem ezzel jogosultságot szerez később a nyugdíjra, amit az akkori munkaképes réteg fizet majd be közteherként. Ha nincs ilyen réteg, vagy nincsenek elegen, akkor nincs nyugdíj.


Nekem speciel nincs facebookom, de átlátom az előnyeit is, a számítógépes játékok lehetséges kedvező hatásairól pedig már több pszichológiai tanulmány született. (Pl.: Bebetonozott szabályok, ránevel, hogy nem tudsz csalni, kreatívnak kell lenni ehelyett.)


Valahol tényleg igazad van, én is sok büdös emberrel találkozom, ebben egyetértek.

2013. aug. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!