Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor baj a demográfiai...

Most akkor baj a demográfiai esés?

Figyelt kérdés

Régen (már nem), de az volt majdnem minden 2. kérdés, hogy mikor fog kihalni a magyar, ha így haladunk tovább.


De most az miért jó, hogyha születnek gyerekek? Egy gyerek minimum 16 (átlag mostmár 24-27)semmit sem csinál, ami nagyon segítené a társadalmat. Későn kezdik el a "nagybetűs" életet, mert egyetemre megy minden fiatal, mert aki nem, az minimum értelmi fogyatékosnak számít, vagy pedig 150 kiló tiszta izom iparimunkásnak.


Ezek közül pedig max a 2. lehet tetszetős egy fiatalnak(főleg fiúknak), de a fiatalok úgyis lusták, csak facebook, meg mindenféle játékkal töltik az életük nagy részét, szóval a 2. úgysem jöhet szóba.


Nem tudom, hogy ezt ki lehet-e találni, de én arra célzok, hogy a számítógép, TV és modern világ miatt, rengeteg az életképtelen gyerek, aki 120 kilós 18 éves létére, és nem az izomtól, nem tud magának egy kenyeret sem kenni, a munka fogalmát meg max szótárban látta.


Most ilyen emberek őszintén szólva minek kellenek?

A munkát nem fogják elvenni, már ami van, mert a tapasztalt, vagy legalábbis életképesnek tűnő, nem bálnákat is nehezen veszik fel, akkor itt nem lenne baj, csak az a gond, hogy ez a gazdaságot húzza le.


Most nevezzetek szívtelennek, szemétnek, de ezek a "fiatalok" nem segítik a gazdaságot, csak rántják lefele, mert a nagy számítógépes, facebook tudásuk sehol nem tudják hasznosítani, viszont a gép az áramba kerül, etetni kell őket, remélhetőleg fürdenek is(bár sok büdössel találkoztam már, mondjuk minek fürödjön, ha csak bemegy mondjuk az iskolába, és utána úgyis egész nap otthon van)

szóval csomó pénz, ami bár a szülőktől megy el, de nem fizetődik vissza, ergo a sülyesztőbe megy, nem növekszik semmi.


Akkor most miért kéne még több gyerek?

Rejtett erőforrásból nem kéne kölyök, mert ők még rosszabbak, tudjuk miért, de azért a mostani mieink sem sokkal jobbak.


Még mielőtt fejszével ugornátok nekem, én nem azt mondom, hogy mindenki ilyen (be is adhatnánk a törülközőt), csak én látom a környezetem, az utcákat stb, sok ismerőstől is csak ezeket kapom vissza.


Talán egy másik kérdéshet kéne feltennem, de nem nagyon akarom, szóval, mi lenne ha betiltanánk a Facebookot és a számítógépes játékok használatát Magyarországon.


Facebookra IP szűrőt, tudom-tudom, egy pár nolifer képes lenne megváltoztatni könnyen, de azért a legtöbb ennyire nem ért a géphez.


Mit szóltok hozzá? Nyugodtan hívhattok őrültnek, de azért ismerjétek el, ha máshol nem is, belül, hogy valahol mégiscsak igazam van.



2013. aug. 13. 00:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Régen is voltak mihaszna emberek, ez nem azt jelenti, hogy akkor nincs szükség utódokra. Nem lehet általánosítani.

A demográfiai hanyatlás miatt még nagyobb teher fog rakódni a szorgalmasakra, tehetségesebbekre, amit nem biztos, hogy elbírnak.


És abban is igazad van, hogy Magyarországon nincs általános munkaerőhiány, viszont a jól képzett, tapasztalt, önálló munkaerő sokszor hiánycikk. A jövőnek ezt a fajta munkaerejét a jelen fiataljaiból kellene kiképezni.

2013. aug. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én komolyan nem értem, miért kerít mindenki ilyen nagy feneket ennek a facebooknak. Minden problémát erre vezet vissza az összes elmeroggyant, unatkozó, mihaszna bunkó.

Facebook előtt volt Myvip, Iwiw, MSN, chant.hu, telefon, akkor ezek nem voltak a sátán találmányai? Komolyan, ilyen közhely áradattal, mint amilyen ez a kérdés, ritkán találkozik az ember.

2013. aug. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2.


Én nem kerítek nagy gödröt a Facebooknak, csak nézz már körül.


Az egyik közeli barátomnak azért közösítette ki az osztály a fiát, mert 7.-es(!) létére nincs facebookja, mivel hülyeségnek tartja.


Most mond már, milyen világ az, hogy aki a normális, VALÓDI világban akar élni, azt KIKÖZÖSÍTIK?!


Ha ez neked normális kedves 2., akkor nagyvalószínűséggel te is a napod 40-50%-át facebook mellett töltheted, vagy legalábbis véded valami oknál fogva, nem vagyok jós, nem tudom miért, de őszintén nem értem, hogy tudsz egy ilyen dolgot védeni.


A többi közösségi portál pedig közel nem volt ennyire híres, vagy legalábbis akkoriban még nem hallottam volna, hogy azért közösít ki egy közösség valakit, és szégyenítenek meg nyilvánosan, mert nem akarja az élete fontos perceit egy ilyen badarságra dobni.


A másik pedig az, hogy azt is rengetegszer hallani (bár ez már inkább egyetemen-középiskolában van MÉG csak), hogy gyakorlatilag a tanárok a pót anyagokat, vagy netalántán plusz segítségeket megoszt a Facebookon!

Egyik másik ismerősöm(nem facebookon és ilyen helyeken ismerem, HÚS-VÉR EMBERKÉNT ismerem), elmesélte, hogy a 9.-es lánya 2.-est kapott egy 5 oldalas dolgozatra, ami nem tünhet soknak egy felnőttnek-egyetemistának, de azért 9.-esként szerintem még az lehet.


Ő meglepődött, viszont azon is meglepődött, hogy a többiek nem lepődtek meg. Később kiderült, hogy szinte mindneki tudta, hogy nagy dolgozat lesz, ami nem témazáró, de nagy, csak hát Facebookon jelentette csak be a tanár, és hát mindenkinek van Facebookja, akkor miért tájékoztatná az embert?


Most írhatod, hogy: "Hát de regisztrál egyet, pár kattintás, képet se kell feltölteni stb-stb".


Nem, ez gáz. Ezért is kéne betíltani. Az emberek nem beszélnek már igazán egymással, elidegenednek. Régen sem volt örök barátság minden 2. ember között, de a gyerekek JÁTSZOTTAK (nem videó játékokkal), kint az udvaron, emlékszem milyen jó volt csavarogni régen a haverokkal, kisebb csínyeket elkövetni, elcsenni pár almát a szomszéd úr kertjéből((nem vagonszámra, csak 1-2)), persze megkergetett utána minket a kutya, meg a gazda is, de hát egy jót futottunk, és egy hatalmas élmény volt, azután pedig segítettünk az időseknek, néha jutalmat kaptunk, néha nem, de nem is számított, mert az élmény, hogy együtt jó dolgokat csinálunk már megérte.), viszont most milyen élményei vannak egy gyereknek?


Elért egy nagy szintet egy hülye játékban, amire nagyvalószínűséggel nem is nagyon fog emlékezni később.


Hasznosítani nem fogja, csak hízik a gép előtt.


Őszintén megmondjam neked utolsó?


Én nagyon sajnálom a mai fiatalokat...

2013. aug. 13. 01:39
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, én fiatal vagyok, én se szeretem túlzottan az ilyen közösségi portálokat. VISZONT, adódott egy lehetőség, hogy ki menjek dolgozni mert a testvérem kint él külföldön (egyetemista). Így hát gondoltam, úgy se csinálnék otthon semmit és a plusz pénz mindig jól jön ezért kijöttem és már egy hónapja magyart tanítok az itt élőknek, szóval a munka fogalmát megismertem. Mondjuk azt túlzásnak tartom, hogy a fent említett dolgokat betiltsák,.
2013. aug. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Ettől a Facebook tehet mindenről szartól rosszul vagyok.

Ahigy írták régen is volt MSN meg Iwiw meg mobil.

Előtte a Playstation meg a videómagnó.

Előtte simán a magnó.

Előtte a TV.

Nagyapáméknál, szal abban az utcában nekik volt először TV-jük, este kirakta a nyári konyha ablakába, aztán az egész utca azon flashelt, másnap meg mentek hulla készen dolgozni, mert sokan elmaradtak az aznapi munkával.

Most meg tök átlagos dolog a TV.

2013. aug. 13. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Az a véleményem, hogy bolond vagy.

Ha el akarod érni, hogy a maradék fiatal is külföldre meneküljön, akkor viszont teljesen jó az ötleted.

2013. aug. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a TV-ket is be kell tiltani, mert ahelyett, hogy mennének túrázni meg almát lopni, helyette azt nézik!


Most komolyan kérdező, te tényleg azt hiszed, hogy csak úgy be lehet tiltani ezeket a dolgokat? Hogy hoznak ellene egy törvényt és akkor hipp-hopp le is van tudva a probléma? :D


Amúgy meg nincs semmi baj ezzel a fészbuk dologgal, csak nem szabad túlzásba vinni. Tényleg jó, ha van, de attól még nem kell napokat rajta lógni. Márpedig ha a gyerekünknek van élete, a szülő hagyja élni és ösztönzi őt arra, hogy sokat legyen a haverjaival, akkor nem fogja a fél napját arra a sz@rra pazarolni.


Csak hát ehhez foglalkozni kéne a gyerekkel, ami manapság nem igazán van meg...

Lehet, hogy be kéne tiltani a szülőket is.

2013. aug. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem. A túlnépesedés csökkenése pozitív dolog.
2013. aug. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Most őszintén téged valami lombikból pottyantottak ide 20 évesre kifejlett testtel az ufók?

Mert másképpen neked is meg kellett születned, cirka 3-3,5 kilósan, önálló életre képtelenül és neked is fel kellett nőnöd, miközben nem volt semmi hasznod. Most van?

Ha van bármi hasznod így felnőtt emberként, azt minek köszönheted? Csoda történt vagy ez volt a természetes hiszen nevelt valaki, tanultál és fejlődtél (bár ez még kétséges)?

A gyerekszületés a természetes dolog. Az a természetellenes ha nem születnek gyerekek, az pedig a társadalom már élő, dolgozó tagjainak számára káros ha kevés a gyerek. A gyerek mindig örömforrás a szülőknek, nagyszülőknek, összetartja a családot, a társadalmat. Ez a lelki rész, tekintsünk el most ettől.

Anyagilag a gyerek mindig költség annak akinek el kell tartania. Folyamatosan eteni kell = élelmiszer eladások, tisztán kell tartani = kozmetikai cikkek, pelenka ipar, ruházni kell, sokat, mert mindig kinövi ami éppen van = ruhaipar, mozog = sportszerek, tanul = oktatás, könyvek játszik = szórakoztató ipar, játékgyártás, beteg lesz = egészségügy, gyógyszergyártás. Vagyis fogyaszt, a szülei költenek rá, dolgoznak érte. Jó mindazoknak akiknek emiatt van munkájuk. Ráadásul elszáll az a 18-25 év és már dolgozik, majd neki lesz gyereke. Közben fizeti a tb-t, a nyugdíjjárulékot, adót, így azoknak is lesz egészségügy és nyugdíj, akik korábban dolgoztak, míg ő éppen haszontalan volt.


Az, hogy milyen ember lesz belőle az pedig nevelés kérdése. Nem a facebook a világ megrontója, ahogyan nem volt az a tévé és a videó sem 20 évvel ezelőtt, a disco sem 40 éve vagy a rádió sem 80 éve. Ahogyan 200 éve is volt amitől rettegtek a szülők, hogy na éppen az fogja semmirekellővé tenni a fiatalokat - úgy lesz majd a jövőben is. A mostani facebook generáció majd valami egészen mástól fog rettegni, ami neki lesz új és ami még az ő fiatalkorukban nem létezett.


Egyébként neked valóban nem kell gyerek, mivel láthatóan az fel sem merült benned, hogy az, hogy milyen emberré válik majd az nem rajta, hanem rajtad múlik.

2013. aug. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.


Figyelj, kedves kérdező, olvasd el még egyszer amit leírtál. Én akárhányszor olvasom el, mindig az ötlik fel bennem, hogy ezek a sérelmek nem a facebook hibái, hanem a felhasználók h.ülyeségei. Ez tipikusan olyan helyzet, mint amikor pár majom, ha neki megy autóval a fának, akkor a fát hibáztatja, hogy miért ott nőtt. Hát nyilván, biztos a fa ugrott a kocsi elé.


"A többi közösségi portál pedig közel nem volt ennyire híres, vagy legalábbis akkoriban még nem hallottam volna, hogy azért közösít ki egy közösség valakit, és szégyenítenek meg nyilvánosan, mert nem akarja az élete fontos perceit egy ilyen badarságra dobni. "


20 éves vagyok, nekem sem, meg egy csomó ismerősömnek nem volt gimiben fb-ja, pedig akkor kb népszerűbb volt mint most. És? A kutyát nem érdekelte. Lehet, hogy én jártam normálisabb emberek közé, vagy az is lehet, hogy te kamuzol egy akkorát mint a ház és őszintén, ezt az utóbbit tartom én valószínűnek.


"A másik pedig az, hogy azt is rengetegszer hallani (bár ez már inkább egyetemen-középiskolában van MÉG csak), hogy gyakorlatilag a tanárok a pót anyagokat, vagy netalántán plusz segítségeket megoszt a Facebookon! "


Kapaszkodj meg, egyetemen sokszor a tananyag nagy része interneten van. A Zinterneten! Öcsém! Tudod mi az? Fából faragták ám!


"Egyik másik ismerősöm(nem facebookon és ilyen helyeken ismerem, HÚS-VÉR EMBERKÉNT ismerem), elmesélte, hogy a 9.-es lánya 2.-est kapott egy 5 oldalas dolgozatra, ami nem tünhet soknak egy felnőttnek-egyetemistának, de azért 9.-esként szerintem még az lehet. "


Én is voltam kilencedikes és én is sokszor jöttem ilyen kifogásokkal a szüleimnek. Ezt így látatlanban megmondom, hogy akkora kamu mint a ház.


Őszintén szólva, nekem te egy megkeseredett vénembernek tűnsz, aki még a tv-nek is visszabeszél. Mi a jó franc közöd van neked ahhoz, hogy más mit csinál? Tudod az idő mindent megszépít. Én is boldogan fogok visszaemlékezni rá 40 év múlva, hogy a "bolond néni" házának az udvarába mászkáltunk be 13 évesen, de nem hiszem, hogy valaha leszek ilyen begyepesedett vén szamár, aki úgy szól le mindent, hogy azt sem tudja, mi az.

2013. aug. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!