Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ha így halad az...

Szerintetek ha így halad az ország a sok tartozást hogy fogják behajtani rajtunk? Mi lenne a legsúlyosabb eset?

Figyelt kérdés
2009. okt. 27. 02:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért valamit tisztázzunk Magyarországnak az államadóssága a GDP 65-70 %-a körül van, ez valóban lehetne kevesebb, de ha azt nézzük, hogy Olazország, Anglia és még pár nyugati országban ez a szám eléri sőt meg is haladja a GDP 100%-t akkor nem olyan szörnyű.

De ha alacsonyabb adósságot akarsz, ne sírj ha eltörlik a gázártámogatást, csökkentik a Gyes-t, a táppénzt, ha nincs 13. havi nyugdíj... ugyanis ezek miatt kell minden évben állampapírból pótólni a hiányt, ha ezeket lefaragjuk és kialakítunk egy versenyképes és nem csak szociális adórendszert csökkeni fog az államadósság. A lényeg annyit kell költeni amennyi van. Ezt még mondjuk Orbánnak is el kéne magyarázni, mert ők most azt hangoztatják lehet növelni a hiányt, de az csak államadósság növeléssel megy.

2009. okt. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Mi is lesz?

Előbb azt kell tisztázni, hogy mi is van!

A külső államadósságunk ami nagyon magas 130%, ( a belső 70%) és már ott tartunk hogy nem vagyunk képesek fizetni a tőkét és a kamatokat. Szóval nem csökken az adósság állományunk a mai bevételeink mellett, legfeljebb a kamatok fizetésével stagnál. Ez nem lenne önmagában baj, ha egy fejlődő gazdaságunk lenne, mert egyszerűen kinőnénk az adósságunkat. A baj, hogy önálló magyar gazdaság NINCS.

Egyszerűen felszámoltuk a multik javára (nem vagyok multi ellenes, de ez a helyzet).

Hagytuk hogy a magyar gazdaságot felvásárolják, a piacainkról kiszorítva átvegyék a helyünket mert egyszerűen nem támogattuk. A multik nagy része összeszerelő rendszerű, hozza az alapanyagot és viszi a kész terméket, aminek a gazdasági haszna NAGYON kicsi, hiszen sem termelés, sem értékesítés, sem a profit tőkésítésnek, nincs alternatív haszna a gazdaságra nézve. Az az a ¼ része annak mintha ugyan ezt egy magyar cég végezné. A mai vállságunk is abból fakad hogy a gazdaságunk az elmúlt 5 évben 20% al lett kisebb és ez a pénz a befizetések utáni redistribúciós kifizetésekben kellene valahogy megspórolni.

Elárulom LEHETETLEN. Egyszerűen azért mert többet kellene 1. főre kivetítve kifizetni mint amennyit átlagosan megkeresünk. Egyetlen esélyünk van, az adósság átütemezés, és a relatív meg növekedett bevételek + Eu s pénzek 100% osan a magyar befektetése, ha lehet minél több import kiválltással ami a valuta igényeinket csökkenti, így a monetáris lehetőségeinket is növeli( kisebb alapkamat, ami vállalkozás élénkítő hiszen csökkenti a bankok kamatait is) Persze ettől a valutában eladósodottaknak nem lehetne jobb, hiszen a kamatok csökkenésével, egy időben a Ft t is csúsztatva le kellene értékelni)

Szóval a kérdésre válaszolva semmit nem tudnának tenni, ha nem fizetnénk.

Illetve az importunkat tudnák el lehetetleníteni ha az egekbe szöknének a € árak.

Ezzel gyakorlatilag magukat jobban becsapnék mint minket, hiszen akik ide szállítanak azoknak ölnék meg a piacaikat, és ha tömegesen nem tudnának az emberek hitelt fizetni akkor a saját bankjaikat

Az Export bevételeink 80% át a külföldi multik termelik így ezzel is magukat szívatnák.

Szóval leírom még egyszer SEMMIT NEM TUDNÁNAK „ ELLENÜNK” CSINÁLNI!

De talán jobb lenne ha nem szaladnánk bele egy teljes fizetés képtelen állapotba, és mi kezdenénk tervekkel alátámasztva tárgyalásokba. Persze ennek is csak akkor van a mi szempontunkból jelentősége ha nem csak a visszafizetés a lényeg, hanem a valós paradigma váltás, és a gazdaság irányba állítása.

Természetesen a szociális, Eü, önkorm, rendszerünket is át kell alakítani, de ezt csak párhuzamosan lehet a gazdasági átalakulásunkkal. Egy 5 éves fizetési moratóriummal és a duális gazdasági rendszerünk, egyensúly állapotának egészséges kialakításával, a GDP nk a 1.5 ére növekedhetne, miközben a disztribúciónk 40% ra csökkenhetne és azonnal lehetőségünk nyílna egy Európai versenyképes gazdaságra és élet megvalósítására.

2009. okt. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Azért valamit tisztázzunk Magyarországnak az államadóssága a GDP 65-70 %-a körül van, ez


Az a belső államadósság, nekünk azzal semmi bajunk.

Bár az Eu mindíg azt vizsgálja.

2009. okt. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

„Azért valamit tisztázzunk Magyarországnak az államadóssága a GDP 65-70 %-a körül van, ez”


Nagyon veszélyes vagy!

Ez a neoliberális iskola példa, ami nem számol azzal hogy az elvonásokkal, csak csökkented a belső keresletet és ez generálja a munkanélküliséget és ismét kevesebb lesz a mérleg bevételi oldala.

Ugyanakkor mivel magas a disztribúció 51.1 % és magas az Áfa ezért az elvonások halmozottan maga a költségvetésben jelentkezik. Gyakorlatilag minden elvont 100% ból csak 20-25% a megtakarítás, és ha ebből levonod a kontraprodúktív hatásokat akkor 10% alá csökken , így semmi értelme.

A fogyasztást a gazdagok körében kellene adóztatni vagy visszafogni, ami nem ellen érzés vagy populizmus, hanem egyszerűen ők vásárolnak sok imporból érkező terméke, mert talán ez nincs hatással a belső elosztás negatív hatásaira. Ideje lenne egy kis teret engedni a neoklasszikus gazdasági felfogásnak is.

Nem Fideszes vagyok Jobbikos és nem akarom védeni OV-t. Csak már fáj a hülyeség!

2009. okt. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha rendesen elolvastad volna látnád, hogy adórendszer átalakítást is írtam! Az állami elvonást valóban csökkenteni kell, de ennek kell hogy legyen fedezete a költségvetésben. És ha ez az elvonás csökkentés a válllakozásokat is érinti, akkor nemhogy csökkennek a munkahelyek, hanem nőnek és ezzel együtt a termelés is! De nem csökkentheted az elvonást anélkül, hogy nem csökkented a kiadásokat, akkor összeomlik az államháztartás, ugyanis az adócsökkentés hatása nem azonnali. Akkor te mivel csökkentenéd a kiadásokat? Ja és ne azzal a valóban populista Jobbikos szöveggel gyere, hogy megakadályoznád a lopást, mert aki ilyen szépen tudja kívülről a közgaáz könyveket az nyilván tisztában van vele, hogy az édes kevés, még ha évi 100 milliárd is a lenyúlás (amennyi nyilván nincsen), akkor is semmi a 25.000,- milliárd körüli GDP-hez és a 8.000 körüli adóbevételhez képest.
2009. okt. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy visszafelé haladsz a logikai kronológián!

Hiába csökkentesz adót, ha nem lesz aki a fogyasztást élénkítse!.

Magyarországon olyan magas az inaktívak aránya, hogy a fogyasztás jelentős része onnan származik.

Nem az adó csökkentés fog keresletet növelni „ ezt hol olvastad” hanem a kereslet növekedése okoz piacbővülést, adóbázis szélesedést, és ezáltal lehetőséget az adók csökkentésére.

Róka fogta csuka helyzetbe kerültünk és ezt nem lehet 1-1 lépésben helyre állítani.

Pld Segítene a Ft leértékelés, hisz kedvezne a versenyképességünknek, de nem lehet mert a lakosság is el van adósodva valutában. Csökkenteni kellene az újraelosztást de nem lehet mert azzal csökken a fogyasztás. Nem megoldás a korrupció visszaszorítása sem, legalább is nem az a megoldás bár nagyon fontos. Persze amit ezzel kapcsolatban írtál az sem teljesen úgy van.

Az állami és Ők működési költségek kb 13% a GDP nek és itt tényleg nem lenne több hatása a szigornak mint amit leírtál. De van még 10-12 % a fejlesztési hozzá járulás, közbeszerzés, is ahol azért nagyságrendekkel lehetne többet megtakarítani hiszen a 25-30% itt is a korrupcióra megy el.

Ez összesen , ha a felére lehetne leszorítani, kb 600-700 milliárd is lehetne.

De azt a kárt is nézd amit a nem megfelelő, beruházásokra szórunk el, ami csak néhány zsebet gazdagít, a helyet hogy munkahelyeket teremtene. De ez mind semmi, ahoz hogy valós megvalósítható gazdaságpolitikát folytathassunk. Rossz ezt kijelentenem, de csak az adósság átütemezéssel, az import kiváltással, ami lehetőséget teremt egy kedvezőbb monetáris politikára, a duális gazdasági rendszerünk kiigazításával, és csak ezekkel egy folyamatban a szoc és egyéb kiigazításokkal lehet átalakítani a gazdaságunkat.

2009. okt. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Jahh!

Még annyit.

Megvárhatjuk hogy ismét fizetésképtelenek legyünk és ismét szabályozottan elkölthető hitelt vegyünk fel aminek a lényege hogy a hiteleinket fizessük. De ennek nem sok értelmét látom.

Egyszerűen kikell dolgozni egy gazdaság átalakítási tervet( nem az a baj hogy 1× elúsztunk, hanem hogy a gazdaságunk szerkezete nem működő képes) és le kell ülnünk, tárgyalni.

Nem ördögtől való, mert volt rá már sok nemzetközi példa, a legutóbbi Izland.

2009. okt. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Adósságátütemezése, főleg most a legnagyobb hülyeség lenne, abban a pillanatban leminősítenének minket a fenébe és senki nem venne állampapírt, elveszne az elmúlt egy évben visszaszerzett bizalom és állampapír eladás nélkül tönkre is mennénk egy csapásra, a forint értéke leesne (érdekes, hogy forintleértékelést írsz, mintha Bokros is ezt csinálta volna anno) lásd Izland.

Mellesleg abszulút nem válaszoltál, arra, hogy honnan vennél el pénzt, gyakorlatilag csak a korropciót említetted. A fejlesztésekről meg annyit, hogy a magyar GDP-t az elmúlt 8 évben végig két dolog húzta fel, az egyik a belső fogyasztás, és az állami beruházások,ami szorosan összefügg, úgyhogy a közbeszerzések olyan szintű leállítása, amit írsz csak további öngyilkosság, így is hiányoznak a nagy építkezések, ami nem mellesleg munkát teremt nem is keveset!!!

Mellesleg a szociális kiadások állami lefaragása mellett egy versenyképes adórendszer, éppen a középosztálynak tenne jót, akiktől a fogyasztás leginkább származik. Úgyhogy szerintem egyáltalán nem fordított a gondolkodásom, a tiéd viszont igen "lyukas".

2009. okt. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Most jelenleg azért adja ki az állam az állampapírjait, hogy finanszírozni tudja a kiadásait.

Nem értem hogy ez nekünk miért jó? Csak tovább növeljük a külső eladósodottságunkat, hiszen magasak a kamatok, és a moneráris politikánkat is megöljük vele.

De számolj! Most a szabadpiac 7.5-10% kamatra ad kölcsönt amit elköltünk a hiány finanszírozására amit 8-11% kamat terhel. Nem befektetjük, nem szerkezetet alakítunk át hanem finanszírozzuk vele a hiányunkat. Persze hogy lehetnek átfedések a különböző felfogások között, ez teljesen normális hiszen nem egy kommunista felfogással gondolkodom.

Persze hogy nem válaszoltam, illetve igen csak te ezt nem tekinted válasznak.

Azt próbáltam hogy nem a gazdaságunk egy egy részével van a baj, hanem az egész életképtelen úgy ahogyan van. A korrupciót nem a megoldásként említettem.

Az a baj hogy a GDP-t csak átmenetileg húzták a beruházások, mert nem termelő jelleg hazai beruházások felé haladtunk, azokat meghagytuk a multiknak szinte kivétel nélkül.

Ezért volt az a látszat hogy jól állunk, ami abban a pillanatban szertefoszlott amint a növekedés megtorpant. A profit visszatőkésítésének a teljes hiányában szenvedünk és ezt hiába akarjuk orvosolni adó csökkentéssel. Ha megfigyeled az exportunk alakulását akkor a 8 év alatt egy 25% bevétel átcsoportosulást látsz a hazai termelésből a multi termelésbe.

Egy jelentős fogyasztást pedig az importunk elégített ki. Mindemellett 20% al csökkent a hazai gazdasági potenciánk.(főleg élelmiszer ipar) Egy pld : Az ép ipart megtámogatjuk, lesz munka és munkahely, de sajnos a végén a fogyasztási láncnak egy multi vagy egy importőr fog állni aki a hasznot kiviszi. Szóval mi is történik ha elveszel a szoc rendszerből ?

( de honnan is vennél el? Az átlag 80 000 nyugdíjból? Az alacsony gyermektámogatásokból?

A TB kiadásokból? ) igazán leírhatnád. Ok mondjuk oda adod a kb 25-30% közép rétegnek.

Ők mit is fognak csinálni? Mit fogyasztanak? Több magyar terméket vesznek?

Nem. Autót, tartós fogy cikkeket. Ami csak növeli az importot.

Próbáld már megérteni hogy ami a magyar belföldi fogyasztást élénkítheti az pontosan az alsó 40-50% réteg akitől elszeretnél venni. Nem a gazdasági elméletekkel van a baj , hanem azzal a társadalmi és gazdasági struktúrával ahol ez meg kellene valósítani.

Azok a tankönyv szerinti gazdasági mechanizmusok legyen az bármely felfogású, egyszerűen a torz duális, félig liberális félig szociális szerkezeten véreznek el.

A közgazdaság hiába a számokon alapul, még is a hiszek benne elve érvényesül sokszor.

De mielőtt bár mit is csinálnánk előbb azzal kellene tisztában lennünk hogy mi a valóságos helyzet azzal a katyvasszal, amit magyar gazdaságnak nézünk.

Előbb ezt kellene rendbe tenni mert nem lehet kontroláltan intézkedni, indukálni.

Ezért vagyok a radikális változások híve, mert ( nem össze esküvés) de pénz szivattyúk működnek. Ha növeljük a fogyasztást akkor is kimegy az országból és nem termel valódi hasznot, ha visszafogunk, meg csak a saját munkahelyeink szűnnek meg.

Paradigma , és az egész rendszer átalakítása a megoldás ezt pedig csak adósság átütemezéssel lehet. Ez a baj. De ha tudsz valamit szívesen meghallgatom, csak amikor elvonásokra gondolsz akkor azt is írd le hogy honnan és mennyit és mit fog eredményezni a végén.

2009. okt. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Itt aztán nyomjátok a vak dumát, pucák!
2009. okt. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!