Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez jó hír, vagy nem? (IMF hitel)

Ozmium42 kérdése:

Ez jó hír, vagy nem? (IMF hitel)

Figyelt kérdés

[link]


A forrás címe arra utal, hogy a kuruc.info szerkesztője nem örül neki. Persze itt most eszembe jut, hogy ők megtagadnák a fizetést, újratárgyalnák stb. Mindez most, fideszes vezetés alatt nincs napirenden szerintem.


Én viszont úgy látom, hogy az egy pozitív dolog, hogy sikerült visszatörleszteni valamit, mert gondolom innentől annyival több pénz marad meg, mint amennyit korábban törlesztésre szántak volna.


Sajnos nem nagyon értek hozzá, és nem értek pár szót a cikkben. Paraszti ésszel azt gondolom, hogy előre fizetni jobb, mint megkésve, azt sugallja, hogy "mert megtehetjük". Bár azt nem tudom, hogy ez pontosan miért jó nekünk, de az úgynevezett hitelminősítőknek lehet köze hozzá gondolom.


Összességében azért tettem fel ezt a kérdést, mert hozzá nem értésem okán bizonytalan vagyok, hogy ennek most örülni kellene, vagy inkább sopánkodni.


2013. aug. 7. 19:36
1 2
 11/15 Komplikato ***** válasza:
100%

"Forint az kiszámolható tervezhető!"

1. Ezt ha levezetnéd miért is ...? A kamatokat lassan negyedévente tologatják.

2. Ennek ellenére a kötvények jelentős része euróban lett kiadva és dollár alapú csak azért nincs, mert beintettek amikor pedzegették.

2013. aug. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 10-es! Szerinted mit ér a mindenkori magyar elit, illetve különösen az Orbán-Matolcsy páros gazdasági szabadsága és függetlensége? Tényleg jó ez nekünk? Vagy inkább csak nekik személyesen jó? Lássuk be, a magyar elit alkalmatlan az ország vezetésére történelmileg, és a jelenben is. Ha csak módjuk volt rá, mindig tönkretették, csődbe vitték az országot anyagilag is, és politikailag is. Úgy hogy egy szó mint száz, én inkább bíznám az ország pénzét Christine Lagarde-ra, vagy bárki másra mint Orbán Viktorra vagy Gyurcsány Ferencre. És azt szeretném, ha a magyar választásokon külföldi pártok is indulhatnának, mert én inkább egy svéd vagy német pártra szavaznék, mint a FIDESZ-re vagy az MSZP-re.
2013. aug. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
75%

Annyit azért tudni kell, hogy a románoknak a legutóbbi kedvezményes kamatozású IMF hitelért cserébe fizetéscsökkentést, nyugdíjcsökkentést, állami vagyon eladását, az állami kiadások nagymértékű lefaragását (elbocsátások a közszférából) kellett véghezvinnie, pont ahogy a görögöknek is. Mindezt azért a cirka 2%-nyi kamatkülönbözetért, mert eddig magasabb kamatot számoltak (3-3,5%), ahogy a szerződésben megegyeztek...

Mert ehhez nálunk aztán nem kell IMF, ez megy a Fidesznek egyedül is, nyugdíjcsökkentés és elbocsátás csak azért nincs okostojás, mert jön a választás, de ha jövőre ők nyernek, még a sz@rt is kiszedik majd az okos seggedből és számolgathatod a kamatokat miközben Orbán a leggazdagabb emberré lopja fel magát és a Fideszes olcsójánosok legfiatalabbja is 100 milliós vagyonokat tudhat a magáénak, szóval ezt kell mögötte látni... A görögökről meg annyit, hogy mit gondolsz egy országról aminek csak a turizmusából több bevétel van, mint Magyarország éves költségvetése és mégis romokban a gazdasága... azért mindent nem lehet az IMF-re fogni, csak így mondhatni kényelmesebb más szemében a szálkát, míg a sajátjukban a gerendát meglátni. Ha egy ország csődbe megy, annak maga az ország is jócskán részese. Ha megfigyelted csak a sz@rban lévő országokban okolnak másokat a hibákért, nehogy a adott kormánynak színt kelljen vallani, hogy ők is elk..rták.

2013. aug. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
23%

#12

A nemzetállamok és az unió viszonya pont olyan, mint a saját család és a másoké. Lehet, hogy az én apám nem olyan döntéseket hoz, amik szerintem helyesek, de akkor sem bízhatom a családot egy másik apára - mert az nem az ő családja.

Mitől lenne egy idegen ember döntése helyesebb annál, aki itt él, itt nőtt fel és itt van a családja? Nem néztél még EU parlamenti közvetítést? Szerintem így is éppen elég riasztó az a tudatlanság, információhiány és megtéveszthetőség, ami ott van, nem kellene ezt fokozni.

Más országok pártja a magyar parlamentben? Úgy, ahogyan mi is nyithatunk cukrászdát Bécsben?

De a realitásoknál maradva, a jelenlegi demokrácielvek szerint a közösség vezetői a közösség tagjaiból, azok döntése, szavazata alapján kerül ki. Az lesz vezető, akit a legtöbben akarnak annak. Minél több szereplő lép be, annál többfelé oszlik meg a szavazatok száma és hacsak nincs valamiféle minimum korlát, akkor éppen a demokráciát, a többségi döntést csorbítaná ha az a legtöbb szavazat alig 4-5%-nyi is lehetne. Akkor előfordulhatna, hogy úgy lesz valaki ezen 100% választópolgár vezetője, hogy közülük csak 4-5%-nyian tartották őt erre a legjobbnak. Nem véletlen, hogy előszűrők vannak, mint nálunk a kopogtatócédula gyűjtése.


A nagy pénzemberek más szempontokat tartanak fontosabbnak, mint egy miniszterelnök vagy egy párt. Igen, a fidesznek megéri a függetlenség ezt a pénzt - ahogyan az mszp-szdsz társulatnak meg megérte lemondani róla. Ez nem azt jelenti, hogy egyik jobb, mint a másik, hanem azt, hogy mást gondolnak és a választók joga eldönteni melyiket támogatják. 2002, 2006-ban az mszp-szdsz oldalt, az ő hozzáállásukat támogatták, 2010-ben viszont a fideszeset. Majd 2014-ben megint el fogják, el fogjuk dönteni, hogy melyik menjen ezután.

Mellesleg eddig minden évben az derült ki, hogy a folyamatos károgások, veszteségek előrejelzése és a bukás helyett a fidesznek lett igaza, mind a hazai, mind a nemzetközi ellenvéleményekkel szemben. Maga Christine Lagarde is beismerte, hogy alapvetően tévedett az IMF az eddigi válságkezelési módszereiben és az nem vezetett sikerre. Nincs is egyetlen ország sem a világon ami IMF hitelre szorult, majd sikerült a gazdaságát rendbetenni és az emberek életszinvonalát csak megtartani is, az IMF tanácsait betartva. Az IMF egy pénzszervezet, nem a magyar állampolgárok a fontosak neki, hanem az IMF nyereséges működése. Ezt jól csinálják, hiszen nyereségesek - de nekünk nem olyan vezetők kellenek, akik a bankok, vagy cégtulajdonosok érdekét nézik, hanem az összes magyar állampolgárét.

Az ország nem részvénytársaság, hanem egy közhasznú társaság. Az összes bevételt vissza kell forgatni a tagok számára, a működést a tagok érdekében kell a legjobban végezni, nem nyereséget kell felmutatni, hanem a szolgáltatást kell biztosítani a tagoknak, a bevételeket-kiadásokat úgy kell összehangolni, hogy ez fedezetet nyújtson az optimális működésre. Ami egy Rt vezetőjétől elvárt és kitűnő munkavégzés, az egy kormányzó párttól pont a választóinak a becsapása, kihasználása lenne.

2013. aug. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ, de engem nem győzött meg, hogy ha Gyurcsány és Orbán között választhatok, az jó nekem. De nem volt jó Horthy és Kádár sem. Én nem tudom elfogadni, hogy itt ez a színvonal.
2013. aug. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!