Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mert ekkora az AFA merteke?...

Mert ekkora az AFA merteke? Egyaltalan mert fizetjuk?

Figyelt kérdés
2013. aug. 1. 02:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Miért? Szerinted kell ész a pasziánszozáshoz? Egyébként is tele vannak tanácsadókkal, meg szakértőkkel, akik értenek is valamihez így politikus akár a mezőről betért paraszt is lehet, ha van aki szavazzon rá. Ezért hülyeség és pénzszívó fekete lyuk az egész. "


Ez méginkább azt erősíti, hogy lehet politikus...


"Egyébként meg lehet hogy ő sem akar politikus lenni, mert megvan még neki a gerince."


Gerinc? Ugyanmár... A legtöbben a saját anyjukat eladják, mi ahhoz képest egy gerinc?

2013. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#6


A kérdés csak arról szólt, hogy mi az áfa és miért fizetjük. Nem arról, hogy a mértéke helyes-e szerintünk vagy sem. Én sem nyilvánítottam véleményt (tehát nem mondtam, hogy szerintem pont jó, hogy ennyi - arról beszéltem, hogy a döntéshozók szerint pont ennyi a jó).


Ha a véleményemre vagy kíváncsi, akkor igen, szerintem is magas az áfa, valahol az európai átlagnak megfelelő kellene (a versenyképesség miatt), az adórendszerben pedig alacsonyabb járulékterhek és alacsonyabb vállalkozói terhek - ami mellett persze az államháztartás kiadási oldalát is rendbe kellene tenni, pl kevesebb közalkalmazottal vagy kisebb közalkalmazotti bérekkel, nyugdíjakkal.



#10


Neked is elmondom: nem foglaltam állást (egyáltalán nem mondom, hogy ennyi áfa a "reális".)

Másfelől kijelentheted, hogy nőne a vásárlási kedv és emiatt több lenne az áfa befizetés, de nem lenne igazad (mert ez csak egy vélemény... erről készítettek már kimutatásokat, nagyon leegyszerűsítve: amennyivel kevesebb áfát fizetnénk az alacsonyabb kulcs miatt annak a negyedével jönne több áfa a magasabb vásárlási kedv miatt).

A magas áfa nem az áfabefizetés csökkenése miatt problémás (épphogy nem csökken az áfabefizetés magasabb kulcsnál, hanem összességében nő), hanem a feketegazdaság erősödése miatt okoz gondot (a legális cégek nem tudnak versenyt tartani a csaló cégekkel, akik kikerülik az áfafizetést).

2013. aug. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!