Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon ki (kik9) a hibás hogy...

Vajon ki (kik9) a hibás hogy a fiatalok elhagyják az országot egyre nagyobb számban? Hiba ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

A, Fidesz

B, MSZP

C, Az elmúlt 23 év


2013. júl. 5. 23:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%
Egyik sem. Szabad emberek, azt tesznek, amit akarnak és ami jó nekik. Egyébként meg fel van fújva a probléma.
2013. júl. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
9%

Egyáltalán nem hagyja el sok fiatal az országot a többi kelet-európai országhoz képest.


!Gimnazista! osztálytársaim 90%-a az életében nem járt külföldön, el nem tudja képzelni, hogy a szlovák vagy román nyelvnek milyen a hangzása, pedig szomszédos országok, "külföldről" úgy általánosságban annyi a véleményük, hogy "Az USA biztos király lehet és ott találkozhatok akár Rihannával is!" meg "Fúj fúj Németország, gonosz náci mind!"

2013. júl. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

2#


Ezt majdnem én is így tapasztaltam , amikor gimibe jártam:)


Az USA igen menő volt akkor is ,meg a csak Londonból álló Nagy Britannia.:)

Ami szintén menő volt még ,az Kanada és Ausztrália

Németországot unalmasnak meg szürkének tartották.

2013. júl. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 acelsziv ***** válasza:
64%

Az nem lehet véletlen, hogy 2010 óta több ember húzott el innen, mint '56-2010 között összesen.

Mert:

1. Nincs munka

2. van munka, de amit érte kapsz abból soha nem jutsz egyről kettőre.

3. vállalkozóként a bőröd is lenyúzzák mindenféle adók formájában, míg a multikat és a kínai cégeket valamiért kímélik...


Igen, ez hiba és probléma. Nagy a baj, amikor már kilátástalan a jövőd a hazádban és el kell menned egy idegen nép közé.

2013. júl. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
38%
A
2013. júl. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
38%
A)
2013. júl. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
Fidesz
2013. júl. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%
a fidesz
2013. júl. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

Én nem hibáztatnék senkit sem. DE:

"Engem korlátoz a kiteljesedésben, hogy:

- nem tudok csak úgy venni egy földdarabot és gazdálkodni rajta, mert egész életemben a fa-, csirke-, fém-, meg ki tudja milyen tolvajokkal kell majd küzdenem

- nem tudok vállalkozásba kezdeni és megvalósítani az ötleteim, mert védelmi pénzt kell fizetnem, meg a puszipajtások kapják a megrendeléseket, aki vásárol tőlem, az következmények nélkül megteheti, hogy nem fizet stb...

- ha van egy nem mainstream hobbim, ahhoz nincsenek olcsó kellékek, eszközök az ebayről, amazonról, mert a posta ellopja, az emberek meg visszaélnek az eladók becsületességével, így sokan nem szállítanak az országba

- a pénzt kell számolgatni hó végén, a puszta létfenntartás a központi kérdés

- többször szólítanak meg az utcán azért, hogy kiraboljanak, mint bármiféle más okból

- ha valaki leüt, lop, 1 nap után szabadlábon van

- kimaradok egy csomó dologból, pölö tengeri búvárkodás

- az állam és az emberek többsége nem áll ki egyértelműen a becsületes életvitel mellett

stb...

Szerintem mindenki érti a fentieket.

... Külföldre költözni sokkal kisebb lépés annál, mint sokan azt gondolják. Azért mert valaki pár kilométerrel arébb születtett, egy pusztán elméletben létező vonal (határ) túloldalán, és máshogy mondja azt, hogy "alma", attól még 99%-ban ugyanazok a céljai, mint nekem és sokszor több dolog köt össze vele, mint azzal, aki ugyan magyarul beszél, de ha tizedmásodperccel később indulok el a lámpánál, már qvaanyázik, meg kiszáll erősködni. ...

... Az embereket igazából nem az országhatárok válasszák el egymástól, hanem az, hogy milyen értékrend szerint élnek és sajnos azt kell hogy mondjam, hogy itt több olyan ember van, aki az általam helyesnek tartott értékrend szerint él..." (az egyik népszerű fórumban olvastam)

2013. júl. 6. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
20%

"Az nem lehet véletlen, hogy 2010 óta több ember húzott el innen, mint '56-2010 között összesen."


Azért hazudhattál volna nagyobbat is. Mondjuk a honfoglalás óta nem ment el annyi emeber, mint 2010 óta, vagy ilyesmit.


Amúgy a gyakoris válaszolók a hibásak.

2013. júl. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!