Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi a nettó jövedelmed és...

Mennyi a nettó jövedelmed és mire költenéd ha kapnál 20% adócsökkentést? Illetve honnan vennéd el a 20% fedezetét?

Figyelt kérdés
2013. júl. 23. 10:08
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

"Azért 7 válaszból meredek társadalmi képet rajzolni.


Ez igaz, csak hogy nagyobb minta esetén is teljesen jellemző.



"Mert nem forogna vissza a gazdaságba úgy mint eddig."


"Ha vállalkozásra költöm a pénzt, akkor hova forog vissza? És miért ne költhetné valaki élelmiszeripari vállalkozásra?



Ha az alacsony adó miatt vállalkozol és nem azért mert van elég megrendelésed, az már rég probléma.

Ha viszont nem a fogyasztás nő hanem az import az adócsökkentéssel akkor nem lesz fogyasztás emelkedés.

A magyar versenyképességet nem lehet adócsökkentéssel megoldani, hiszen az itt állomásozó multiknak és külföldieknek is csökkented, az az nem lesz előnyöd.

Az élelmiszeriparban nem a külföldiek a nagy ellenfeleink, hanem az itt tevékenykedő külföldi feldolgozók! Lehet segíteni, elnyerhető és megvalósítható pályázatokkal, innovációt serkentő allokációval stb stb.



"Sántít az érvelésed: ha importra költöm a pénzt, sok esetben azért teszem, mert olcsóbban tudok így árut kínálni, mintha hazai nagykerekből vásárolnék be, hiszen kihagytam egy láncszemet a folyamatból, aki ráteszi a maga árrését.


Ez is csak mese!

Itt van a nagy port kavart tej esete.

A multiknak azért éri meg külföldről tejet behozni mert beiktatva egy szállító vagy egyéb céget szinte teljesen elkerülik az adót. Főkönyv szerint 0% haszonnal értékesítik, miközben meg van a hasznuk rajta.

Ezt az bizonyítja hogy a tej felvásárlási árai kb azonosak a közép kelet Eu s országokban és jóval magasabb pld a németeknél. Az érdekesség az amikor a német sajtszerűség olcsóbb mint a magyar. Érdekes hogy a magyar caravan nem a francia sajtokkal versenyez ami minőségben releváns lenne, hanem a tescos trapistával ami nem is látott tejet. Na ha ezeket lehetne megszüntetni valami formában, az lenne csak a versenyképesség javítás és nem az adócsökkentéá.



Igen, meg kellene sok szférát húzni, de nem az adócsökkentés miatt. Hanem a valóban versenyképesség javító megoldások miatt. És ami a legfontosabb, hogy a gazdasági szerkezetünk változhasson a magasabb hozzáadott értéktermelés irányába, hogy ne a bérekkel keljen versenyezni.

2013. júl. 23. 11:56
 12/16 anonim ***** válasza:
49%

szociális rendszer megkurtítása, az alanyi jogon járó támogatások megszüntetése. segélyt csak annak járna, akinek szó szerint semmije nincs. akinek van lakása, autója, annak semmilyen segély nem folyósítható. aztán el lehetne venni pénzt a utazási kedvezmények megszüntetése formájából. Mindenkinek legalább 50%-ban fizetnie kellene a jegyért, bérletért. aztán a képviselői juttatások mérséklése, és a mértéktelen költségtérítés megszüntetése. aztán lehetne faragni az egészségügyön, oktatáson is, be kell vezetni a félig állami, félig magán biztosítókat, aki csak államit fizet, annak csak a sürgős beavatkozás járna. felsőoktatásból az állam teljes kivonulása, kizárólag tandíjas képzések. nagyon sok remek módszer van az ország rendbetételére, csak amíg az ország nagyobb része képtelen felelősséget vállalni magáért, és mindent az államra vár, addig nem lesz változás.


egyébként nettó 224.000 Ft-ot keresek. ha 20%-kal több maradna a zsebemben, azt a vállalkozásomba fektetném.

2013. júl. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
91%

Az adórendszer változását nem érdemes ilyen direktben keverni a gazdaság szerkezetével.

Ha az SZJA 20%-kal (országosan) csökken, akkor a költségvetés bevételi oldala jelentősen csökken. Ekkor három dolgot lehet tenni. 1. Valami más címen, másoktól, vagy ugyanazoktól elvonunk ugyanekkora összértéket. 2. A kiadási oldalt ennyivel csökkentjük. 3. Átalakítjuk a gazdaság szerkezetét, hogy a hatékonyság növekedjen és a bevételi csökkenés ezáltal kompenzálódjon.

Az elsőre példa a mostanság divatos "adó adója", vagyis megadóztatjuk a megadóztatott jövedelmet, de új nevet találunk ki neki. A másodikra példa lehet a ma szintén divatos, szociális juttatások csökkentése, de lehetne az is, hogy csökkentjük a pazarlásokat. Igaz, ez sértené egyesek érdekeit. A harmadik lenne a legjobb, de arra manapság csak ellenpélda van.

A gazdaság szerkezetének átalakítása ettől függetlenül üdvös lehetne. Alakítják is, csak csak nem kiadásfedezet teremtésére, hanem az újraelosztás növelésére.

2013. júl. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Antimod ***** válasza:

""Sántít az érvelésed: ha importra költöm a pénzt, sok esetben azért teszem, mert olcsóbban tudok így árut kínálni, mintha hazai nagykerekből vásárolnék be, hiszen kihagytam egy láncszemet a folyamatból, aki ráteszi a maga árrését.


Ez is csak mese!"


Neked mese, nekem valóság. Így csinálom.

2013. júl. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Mennyi a nettó jövedelmed?"


Havi 550 ezer forint


"mire költenéd ha kapnál 20% adócsökkentést?"


Sok mindentől függ, valószínűleg azt is elternném megtakarításba.


"Illetve honnan vennéd el a 20% fedezetét?"


Az egykulcsos adó megszűntetéséből és a nagycsaládosok családi és adókedvezményeinek eltörléséből.

2013. júl. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
6%

Nettó jövedelmem 49 ezer forint.

Ha adócsökkentést kapnék elinnám.

A 20%-ot a zsidóktól venném el.

2013. júl. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!