Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A számonkérést te, hogyan...

A számonkérést te, hogyan képzeled?

Figyelt kérdés

Szerintem azon az alapon kellene végigmenni, hogy miként kerültünk ilyen helyzetbe?

Kiknek a bűnei, hogy 20 év alatt 14% a reáljövedelmünk átlagos növekedése, ami manapság csökken!

Ki miként járult mindezekhez hozzá! Kik lettek ennek a trendnek a haszonélvezői?

Hiszen pld egy BKV-s eset le van papírozva, valaki aláírt valamit aminek az értelmében létrejöhetett a csalás. Oda nem kell jogi Dr nak sem lenni. De egy jelentős felderítésre és megismerésre szükség van, ahogy a bűnösök felelősségre vonására is! Ha nem így lesz, akkor egyre több polgári engedetlenségre buzdító tömörülés fog létrejönni, egyre több lesz az erőszak. Lehet csinálni a feszültséget egy darabig,

ami abból fakad hogy vastagodik azon rétegek szélessége akik nem tudnak vagy csak alig, a jövedelmükből de nem szerencsés. Van egy pont amikor elszakad a cérna, és nagyon közel járunk hozzá!

Nem várható el hogy az adója nagy részét befizesse, miközben a maradékból nem él meg.

Szerintem, nem kellene odáig eljutni, hogy a nép vegye a kezébe a kezdeményezést!


2009. okt. 21. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy sor képviselő, egy sor tűz.

Ha végeztünk a parlamenti szinttel, jöhet az önkormányzati.

Mindenkit, akinek a "rendszerváltás" óta köze volt valamilyen szinten a politikához.

2009. okt. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

rájuk ereszteném az oroszlánokat

az állatkertből :D

2009. okt. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szegény oroszlánok
2009. okt. 21. 16:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehetőleg úgy, hogy azok se maradjanak ki belőle, akik történetesen Fideszesek, Jobbikosok, KDNP-sek, MDF-esek, vagy más egyéb pártbeliek. Ne korlátozódjon csak MSZP-sekre és (nyugodjék'békében) SZDSZ-esekre.
2009. okt. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez alap.
2009. okt. 21. 17:53
 6/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nálunk még a "nemzeti" oldal is tele van rovott múltú figurákkal. Le kéne számolni az összessel, párttól függetlenül, és a helyükre valóban új embereket állítani, az egyszerű nép soraiból, parasztok és munkások fiait!!! Arra semmi szükség hogy az "új" figurák megint valami posztkomcsi csemeték legyenek (ez történt '89-ben, gengszterváltás jelszó alatt).

Amúgy szó szerint értelmezve a számonkérést én golyó formájában képzelem. Egy hatalmi pozícióban az ember felelősséget vállal. De hol marad a felelősségtudat, ha úgy sem bünteti meg őket senki?

2009. okt. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kicsit drasztikus az első két válasz, de hasznosnak klikkeltem őket, mert nekem is teljesen elegem van, és nekem is mindenkiből, ahogy a további válaszolók, meg a kérdező is írták. De ezen a ponton egy kicsit naívak is vagyunk. Most tényleg azt várjuk, hogy a FIDESZ-kormány majd saját magával is leszámol? Ők most csak ráültek egy hullámra, a tömeges elszámoltatási igényre, de ezt eleve csak az MSZP-SZDSZ felé helyezik kilátásba, és ez ott is csak korlátozott mértékben, néhány látványos, teátrális eset produkálásával fog megvalósulni. De azt a rendszert, ami lehetővé tette ezt a rendszerszerű, pimasz visszaélés-sorozatot, nem fogják és nem is akarják megváltoztatni, mert ők is részesei ennek a rendszernek, ők is ebből élnek. A kérdező utal a nép kezdeményezésére. Ezt általában úgy hívják, hogy forradalom. Szerintem is csak ez, vagy valami hasonló nagy felzúdulás tudna érdemi változást és valódi számonkérést kicsikarni.
2009. okt. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Olyan most a helyzet. mint amikor a lufiba szúrunk egy kis tűt.

Végül is ebben bízom, hogy a felületi feszültség, szétszakítja a lufit.

Az nem fog menni, hogy senkit nem veszünk elő a „ nagyok közül” és ez remélem hogy a maghasadását idézi elő az egész rendszernek, még ha a Fidesz nem is akarja.

Persze itt a részecskék, kritikus sebességét a Jobbiknak és a civil társadalomnak kell tartani.

2009. okt. 21. 22:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát a maghasadást meg a részecskék kritikus sebességét illetően nem vagyok ilyen optimista, de legyen igazad. Bár szerintem forradalom nélkül nincs maghasadás. Itt most legfeljebb tapogatni fogják a lufit, de nem kibökni. Kibökni csak mi tudnánk, ha fellázadnánk, és nem csak papíron.
2009. okt. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amíg az embereknek van valamijük - és ezt nagyon jól tudják fent is - nem fognak lázadni. Valami mindig lesz. Az előző rendszerben ott volt a banán a pult alatt, meg néha félrenéztek egy-egy dolog esetében, hogy ne ismétlődjön meg '56. Most is így van ez, kitanulta a politika. Nagyon elkseredetett emberek kellenekk ahhoz, hogy tömegesen kockára tegyék a megmaradt vagyont, családot, megélhetést.
2009. okt. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!