Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent számodra a szabadsá...

Mit jelent számodra a szabadság és a szabadosság?

Figyelt kérdés
2013. júl. 15. 12:40
 1/10 ConnectCare ***** válasza:

Nekem a szabadság azt jelenti, hogy kizárólag elfogadható és alátámasztható társadalmi korlátok között azt csinálok, amit csak szeretnék és ezt a kört a fenti korlátokon kívül senkinek nincsen joga szűkebbre szabni.


A szabadosság pedig szerintem a társadalomban általában elfogadott normáktól való jelentős eltérést jelent, azt, amikor valaki viselkedése az átlag emberben megdöbbenést, esetleg ellenszenvet kelt amiatt, hogy a viselkedés során az általában bevett társadalmi korlátok nem kerülnek figyelembevételre.

2013. júl. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Pro Patria ***** válasza:
51%

A szabadság számomra az, amikor megválaszthatom az anyanyelvemet, nemzetemet, a hitemet, az otthonomat, azt, hogy hol akarok dolgozni és milyen tevékenységben, hogy hol, az ország melyik pontján akarok lakni, és milyen házban, kivel akarok élni szerelemben, nincsen földhözkötés, társadalmi osztályok szerinti érdekházasság, egyenlőek a jogaim a bíróság előtt bárki mással, nincsenek születési kiváltságok és előjogok, szabadon tanulhatok bármiről, hozzájuthatok bármilyen forráshoz, művelhetem magamat igényeim szerint, és a tehetségem és érdemeim alapján nyitva áll előttem az út a továbbképzésre, ha ezt az életutat választom, ugyanakkor dönthetek úgy is, hogy nem. Megélhetem a kultúrámat, a nemzeti ünnepeimet. Kimondhatom a politikai, és a világról formált véleményemet, képviseltethetem az akaratomat az ország irányításában (és ehhez a képviselők visszahívhatósága is hozzátartozik), biztosítva van a magántulajdoni jogom (azaz ami az enyém, ahhoz senkinek semmi köze, a saját udvaromba senki nem léphet be az én hozzájárulásom nélkül, és azt teszek ott, amit én kívánok), valamint a magánéletem védelme (nincsenek lehallgatások, adatgyűjtések), a jogaim pedig odáig érvényesülnek, ameddig másoké nem sérülnek.

Ugyanakkor ezzel együtt elfogadom, hogy a jogok mellé kötelezettségek is járnak.


A szabadosság pedig voltaképp a neoliberalizmus. A nihilista életfelfogás.

2013. júl. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"megválaszthatom az anyanyelvemet, nemzetemet"


Egy kérdésem van, nem kötekedésből kérdezem, csak őszinte kíváncsiságból, de ezeket Te hogy választhatod meg?


Nekem csecsemőként nem nagyon volt beleszólásom abba, hogy Magyarországon születtem és magyar az anyanyelvem. De ugyanennyire nem választhatnám mondjuk az angolt anyanyelvnek, vagy a németet.

2013. júl. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Pro Patria ***** válasza:
Igen. Ez ugyanis nem olyan evidens, mivel akár tapasztalhatjuk a határon túl élő magyarok esetében, ahol kényszerrel és ráhatással próbálják elérni náluk a nyelvük elhagyását, nem engedik az ilyen nyelven való oktatást, vagy a törvényi kereteket feszegetve ellehetetlenítik azt, és népszámláláskor trükközésekkel (a rubrika üresen hagyásával, vagy ceruzával való kitöltésével) próbálják "finomítani" a nemzetiségek arányát, például a Vajdaságban, szélsőséges vandálok pedig a népszámlálás előtti napokban rémisztéssel próbálják rávenni az embereket, hogy ne vallják magukat magyarnak Szlovákiában.
2013. júl. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szabadság hogy mindent megtehetak amivell nem ártok másnak.


Szabadosság bármitt tehetek amit az uralkodó párt hejesnek tart.

2013. júl. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves Pro Patria!


"nem engedik az ilyen nyelven való oktatást"


Csak kérdezem, hogy az, hogy van egy ország és annak van egy hivatalos nyelve, attól még a benne élő kisebbségnek ezt nem kell figyelembe vennie? Nem akarom kiforgatni a szavaid, de most ennyi erővel a magyar cigányság, zsidóság, svábság, stb, stb, követelhetné, hogy a saját nyelvén szeretne tanulni. Illetve hol áll meg a dolog? Csak tanulni akarok a saját kisebbségi nyelvemen, vagy hivatalos ügyben is azt szeretném használni? Illetve elvárhatom, hogy amit magyarul kiírnak, az legyen kiírva a saját nyelvemen is? Hol van ennek a határa?

2013. júl. 15. 14:15
 7/10 rémuralom ***** válasza:
A szabadságnak vannak korlátai - más emberek szabadsága -, a szabadosságnak nincsenek.
2013. júl. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pro Patria ***** válasza:
55%

"Csak kérdezem, hogy az, hogy van egy ország és annak van egy hivatalos nyelve, attól még a benne élő kisebbségnek ezt nem kell figyelembe vennie?"

- Olyan esetekben, ahol a hivatalos nyelv van kisebbségben képviseltetve, és országrésznyi területek 80-90%-ban - a többségihez viszonyítva kisebbségi - eltérő anyanyelvvel léteznek, nem. Ott a közigazgatás esetében is kötelezően el kell fogadni a magyar nyelv használatát is, és az oktatásban is. Párhuzamosan a kettő is fennállhat, de nem ignorálható az előbbi sem.


"Nem akarom kiforgatni a szavaid, de most ennyi erővel a magyar cigányság, zsidóság, svábság, stb, stb, követelhetné, hogy a saját nyelvén szeretne tanulni."

- A három általad említett népcsoportra általánosan igaz, hogy elenyésző részük ismeri a lovári, héber, vagy német nyelvet. És azok is legfeljebb nyelvszigetekben. A legnagyobb számban képviseltett cigányság túlnyomó része sem beszél a magyaron kívül más nyelvet.


De ha úgy döntenek, igen, helyi szintű népszavazással autonóm önkormányzati területet kell létrehozni. Ehhez viszont akkora súlyú akarat és képviseltség kell. Ami, mivel nincs, tárgytalan.


Anyanyelv megválasztására másik példával élve tudom azt is mondani, hogy ha én például vegyes házasságba születek, adott esetben ukrán-magyar szülőkkel, akkor dönthessek nemzetiségem vállalásáról és anyanyelvem megválasztásáról. Nagyon sok nem magától értetődő dolog van, amit mi természetesnek tekintünk, mert így nőttünk fel, ezért meg sem becsüljük.

2013. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Dick Esmen ***** válasza:
100%
"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy"
2013. júl. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Rousseau mondásával értek egyet: "Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz." Épp ezért gondolom, hogy a nyugati világ ma már nem szabad, hanem szabados, és a nihil felé tart.
2016. febr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!