A rezsicsökkentés szép dolog. De az a kb 10% mínusz az pontosan honnét lett elvéve vagy miből lett támogatva?
Ez nem kerül egy fityingbe se az államnak sőt fogyasztás növelő hatása van, ugyanis annyival több marad az emberek zsebében ... lehet nem sok az az 1-2 ezer forint, de ennek korábban csak 20% került az államhoz, msot ennek a 100% kerül a fogyasztóhoz ... így biztosan jobban jár az állam és a fogyasztó is!
A szolgáltató meg egy rossz szót se szólhat, mert annyit fizetünk a gázért, mint a németek, pedig azért van egy kis különbség ... és kétszer fizetünk többet, mint a románok! Románok is ukrajnától kapják a gázt mi is ...
Azt ráterhelhetik gyárak üzemekre boltokra Amiknek a megnővelt kőltségeit kompenzálni kell mondjuk lekopcsol egy kis nyereségű gyárósort és kirugja az embereket.
Elmonták hogy hány millárd a nyereséguk de ez a bevétel nélkul semit nem jelent számomra igy nem tudom meghatározni hogy ez most mijen.
Az ország imázsnak nagyon roszat tet ezt 10 táncoló erőspaprika fifura a tv ben se tudja hejre hozni.
A szolgáltatók kőzt lehetséges a verseny.
Egy szer felhivtak budapestre egy állás interjura egy tőmbház emmeletén volt az iroda mellet lakások , cigányok vezeték és azt akarták hogy saját kőltségre járjak fel pestre és a várost járva az egyik áram szolgáltató szerződéseit irasam allá azal akit tallálok.
Tehát ha nem lene verseny akor egy házhoz csak 1 szolgáltató tudna áramot adni és nem lene lehetőség más szolgáltatóra váltani.
Ezel a lépésel a verseny kiszélesitését akadályoza mert uj szolgáltatók nem akarnak meg jeleni majd egy ijen országba.
A cégek tulajdonosainak olyan nagy hasznuk volt belőle, hogy ebből a nép javára elvettek egy kicsit.
Mondják a cégek, hogy így veszteséges, de ez hazugság, szimplán kevésbé nyereséges.
Nagyon könnyen mondja itt mindenki, hogy hazugság a másik állítása. És honnan van adatuk hozzá? Mert amit érvként mondanak, egyfelől nem érv. másfelől politikusok szájából hangzott el. Tehát itt szó sincs vitáról, mindössze a kedvenc politikus szajkózásáról.
Az, hogy egy ilyen lépésnek csak egyik oldala, hogy valakitől elvettek, valakinek odaadtak, senkit nem érdekel. A másik oldal, hogy ettől mennyire változott a szerkezet, változott-e valakik állapota, gondolatai, hozzáállása, és főleg a gazdaság szerkezete jó irányban. Majd ha ezt valaki megmutatta, kezdhetünk beszélgetni. Addig csak az látszik, ki mondja hangosabban, becsmérlőbben.
Részben a szabadpiaci fogyasztókra terhelték, részben lenyelték. A szabadpiaci felhasználók meg részben lenyelik, részben leverik a lakosságon.
A lakossági szolgáltatás a magas nemfizetés, arány miatt így is veszteséges volt, a szabadpiacon eladott szolgáltatással úgy ahogy kompenzálták. Csak hát a szabadpiacon csökken a kereslet az áremelések és a kormány zseniális gazdaságpolitikája miatt. De mocskosan profitálnak a szolgáltatók, az biztos
Az még csak az egyik szívás az energiacégeknek. Kaptak még közműadót (a földben futó vezetékekre kell fizetni, méter alapon) valamint 31%-os különadót (azaz a 19%-os TÁNYA-val együtt 50%-os..)
Nem eleve ördögtől való dolog - amíg magas volt az állampapírhozam és a bankközi kamat, addig magasabb nyereséggel lehetett csak a szabályozott árak és a verseny hiánya miatt szinte kockázatmentes energiaszektorba befektetéseket vonzani. Most kisebb nyereséggel is úgymond jól járnak, emiatt jogos a sarc, és Európa-szerte elterjedt. A rezsicsökkentés csak nálunk jellemző, propagandafogás. Optikailag jobb a népnek, mintha több lenne a különadó - ugyanakkor az adókat valahol be kell szedni, szóval igazából nem jobb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!