Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A melegházasság engedélyezésér...

A melegházasság engedélyezéséről lehet népszavazást kiíratni?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem hogy ez most nagyon problémás kérdés, de ha lehetséges, akkor a melegházasságot támogatók miért nem próbálkoznak meg egy népszavazást kiírni, mint hogy csak felhívják rá a figyelmet hogy hol engedélyezik és hol nem, mik az érvei, ellene mellette, stb.

2013. júl. 2. 21:48
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Megnéztem a linket de hogy "honnan szedtem a tiltott témákat" kérdést nem értem az alkotmányban amit belinkeltél kb ugyan ezek a tiltott témák vannak.
2013. júl. 2. 23:40
 22/28 A kérdező kommentje:

20-asnak válaszul


Magyarország alkotmánya:

Országos népszavazás

8. cikk

(1) Legalább kétszázezer választópolgár kezdeményezésére az Országgyûlés országos népszavazást rendel el.

A köztársasági elnök, a Kormány vagy százezer választópolgár kezdeményezésére az Országgyûlés országos

népszavazást rendelhet el. Az érvényes és eredményes népszavazáson hozott döntés az Országgyûlésre kötelezõ.

2013. júl. 2. 23:42
 23/28 anonim ***** válasza:

Két sorral alább pedig ez szerepel:


"(3) Nem lehet országos népszavazást tartani

a) az Alaptörvény módosítására irányuló kérdésrõl;"


Erről beszélek. Mivel az Alaptörvényben benne van, hogy a házasság férfi és nő között köttetik és mivel az alkotmányt nem lehet népszavazással módosítani, ezért nem lehet népszavazást kiírni a "melegházasság" engedélyezéséről. Ezt írtam az első hozzászólásomban. Erre hoztad a listát, amelyben tényleg "kb ugyanezek a tiltott témák" vannak felsorolva mint ebben. Egy jelentős eltérés azonban mégiscsak van a két lista között, nevezetesen az, hogy a hivatalos szövegben szerepel az általam fentebb idézett rész, mely szerint nem lehet népszavazással megváltoztatni az alkotmányt.

2013. júl. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
9%

A legtöbb ember szerintem leszarja a melegeket, köztük én is, vannak haverok, de nem érdekel a hálószoba titka.

A bajt akkor követéttek el, mikor kivonultatok az utcára, és a hálószoba titkaitokat elkezdtek mutogatni. Otthon mindenki azt csinál, amit akar, vagy éppen egy erre fenttartott szórakozóhelyen.

Én se megyek az utcára az asszonnyal, és nyúlkálok a bugyijába, mert ez ránk tartozik.

De el lehet menni a UK-be ott is össze lehet házasodnak, ha fontos a papír.

Szerintem van ennyi meleg, de sokan elmennének szavazni, és tuti nemmel szavaznának, mivel a sok nyugdíjas úgyse tudna mit csinálni:D

2013. júl. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"20-asnak válaszul

...

Az érvényes és eredményes népszavazáson hozott döntés az Országgyûlésre kötelezõ."


Ez így igaz, csakhogy arról nem írhatsz ki népszavazást, hogy törvény/rendelet szülessen arról, hogy engedélyezik a melegházasságot. Csak arról lehet kiírni a népszavazást, hogy a parlament tárgyalja az adott témát.

2013. júl. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet, de úgy le lesztek szavazva mint a csuda.

Már ha vannak még józan gondolkodású emberek.

2013. júl. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
87%
"már a Biblia korában is" OMG akkor te élj továbbra is a "Biblia" korában, ne egyél disznót, ne hordj kétféle anyagból készült ruhát ja és hidd h a föld felett nem világűr hanem égi vizek vannak meg a nappal azelőtt létrejött mielőtt egyáltalán a csillagokat "megteremtődtek volna" micsoda középkor ez az ország halálra vagyunk mind ítélve nem csoda h minden normális ember menekül
2014. jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Azért csak 2 meleget ismersz,mert a többi heterónak álcázza magát.

Akit meg látsz az úton arról mindegyikről azt hiszed,feltételezed,hogy heteró,pedig nem az.

A valóságban biztos több még 10%-nál is.

Sok meleg meg is házasodik,szerencsére egyre kevesebben.

2014. júl. 23. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!