Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A melegházasság engedélyezésér...

A melegházasság engedélyezéséről lehet népszavazást kiíratni?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem hogy ez most nagyon problémás kérdés, de ha lehetséges, akkor a melegházasságot támogatók miért nem próbálkoznak meg egy népszavazást kiírni, mint hogy csak felhívják rá a figyelmet hogy hol engedélyezik és hol nem, mik az érvei, ellene mellette, stb.

2013. júl. 2. 21:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
12%

Hogy lennem ár az országban 400-500 ezer homo? :D

Ha most én ismerek mondjuk 500 embert, akkor abból vagy 25-30-nak kéne homonak lennie, de én csak 2 homárt ismerek.

2013. júl. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Az alkotmányba igen be lett írva hogy a család alapja férfi és nő, de ezt nem értem miért ne lehetne népszavazásra bocsájtani.


Tiltott témák

Nem bocsátható népszavazásra:

A) a költségvetéssel, az adókkal, illetékekkel, vámokkal kapcsolatos kérdések

B) a hatályos nemzetközi szerződésekből eredő kötelezettségek

C) a népszavazás alkotmányos rendelkezései

D) az Országgyűlés hatáskörébe tartozó személyi és szervezetalakítási kérdések

E) az Országgyűlés feloszlása

F) a kormányprogram

G) a hadiállapot kinyilvánítása, rendkívüli állapot és szükségállapot kihirdetése

H) a fegyveres erők alkalmazása,

I) a helyi önkormányzati képviselő-testületek feloszlatása,

J) a közkegyelem gyakorlása.


A másik, hogy ez nem hamisítás, hanem tény, szinte mindenhol kb 4-5 % az lmbtq emberek aránya, nem értem ez miért lenne sok, 100 emberből 4-5 db. A tipikus példa mindenki körül van egy két meleg ember csak természetesen a rossz vélemények miatt ezt nem tudatják másokkal.


A másik meg egy átlagembert miért zavarja, ha két nő vagy két férfi házasodik? A heteró pár, vagy egy heteró ember miért érzi magát felsőbbrendűnek hogy több jog illesse meg mint honfitársát aki nem heteró beállítottságú? azért mert ez van és kész?

2013. júl. 2. 22:48
 13/28 A kérdező kommentje:
11-es te 500 emberről tudod hogy az ágyban kivel mit csinál? 498 ellenkező neművel, 2 meg azonos neművel?
2013. júl. 2. 22:50
 14/28 anonim ***** válasza:
6%

"Én csak azt nem értem, hogy elv a népesség 4-5% a lmbtq ember így, 400-500 ezer magyar meleg."


Azzzzzz. Ki mesélt neked be ilyen hülyeséget?

2013. júl. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
3%
hagyjuk már, ez csak önámítás, magatokat csapjátok be ezzel a nevetséges "statisztikával", mást nem.. Nincs ennyi beteg ember itt.
2013. júl. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
82%
Hagyd, ezen az oldalon nem éri meg ilyen témában kérdést feltenni. Egyébként szerintem lehet(ne) népszavazás, ha összegyűlik elég aláírás, csak sajnos nem hiszek benne, hogy lenne értelme, annyira homofób a társadalmunk. Fényévekkel el vagyunk maradva, csak a gyűlölködés megy...
2013. júl. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

ez az általánosan elfogadott szám. guglin találtam pl ezt

[link]

2013. júl. 2. 23:13
 18/28 anonim ***** válasza:

Te hol nézted ezeket a "tiltott témákat"?

Mert amit én olvastam abban benne van: [link]

Márpedig az egészen biztos, hogy a Magyar Közlönyben megjelent szöveg a hivatalos. Továbbá az sem rémlik, hogy valamelyik módosításban kivették volna belőle ezt a részt. De ha mutatsz róla hivatalos dokumentumot, akkor megkövetem magam. :)


A többi kérdésedre válaszul pedig, azért szeretném elmondani, hogy az egy borzasztó nagy csúsztatás, hogy egy meleg állampolgárt kevesebb jog illet meg mint egy heteroszexuális állampolgárt. Mindenki ugyanazokkal a jogokkal rendelkezik. Ez egy olyan tény, amit nem lehet vitatni. Egy heteroszexuális ugyanúgy nem házasodhat egy azonos neművel mint egy homoszexuális. Emellett egy heteroszexuális pár, akik bejegyzett élettársi kapcsolatban élnek, szintén ugyanolyan jogokkal rendelkeznek és ugyanazokat a kedvezményeket vehetik igénybe mint egy ugyancsak bejegyzett élettársi kapcsolatban élő homoszexuális pár tagjai.

Azzal alapvetően semmi probléma nem volna, ha a melegek azért kampányolnának és küzdenének, hogy a bejegyzett élettársi kapcsolatban élőket ugyanazon kedvezmények, jogok és juttatások illessék meg mint amik a házaspárokat is megilletik. A probléma azzal van, hogy értelmetlenül ragaszkodnak a házasság kifejezéshez, amely pedig fogalmilag férfi és nő kapcsolatát jelöli. Egy átlagembert - vagy legalábbis engem :) - azért zavarja a "melegházasság", mert az nem házasság. Sosem volt az és sosem lesz az függetlenül attól, hogy milyen törvényeket hoznak róla. Ettől egy meleg pár még élhet együtt, alkothat egy családot, lehetnek boldogok és lehet normális életük.

2013. júl. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Wikipédián és kormáy.hu oldalon néztem ezeket a "tiltott témákat", de lehet nem jók, majd utána érdeklődök még de én még a magyar közlönyben sem olvastam olyan jogszabályt ami megtiltaná az alkotmány egyes részeinek (nem az egészet) népszavazással való módosítását.


A másik, az élettársi kapcsolatról neked kell még informálódnod, mert pl gyereket nem fogadhatnak örökbe. Több meleg pár ismerősöm van aki pl ezért nem kötött élettársi kapcsolatot, és ezt elhagyva az egyik fogadott örökbe gyereket. Mert ha be lennének jegyezve ezt nem lehetséges.

De nem vehetik fel egymás nevét, illetve mesterséges megtermékenyítésben se vehetnek részt.

Két homoszexuális embernek meg egy heteró párnak tehát nem azonosak a jogai mert a heterók házasodhatnak, örökbe fogadhatnak, felvehetik egymás nevét, ha nem lehet gyerekük mesterséges megtermékenyítésben részt vehetnek. A homoszexuálisok, ha papírt akarnak kapcsolatukról akkor jogaik megnyirbálásával tehetik ezt.

2013. júl. 2. 23:36
 20/28 anonim ***** válasza:
Népszavazást lehet kiírni, csak nem arról, hogy kötelezően engedélyezett legyen, hanem arról, hogy tárgyalja a parlament. Ugye mindannyian tudjuk, hogy egy ESETLEGES pozitív eredmény esetén is mi lenne a parlamenti döntés? Mindamellett biztos vagyok benne, hogy csúfos bukás lenne a népszavazás eredménye (a melegjogok szempontjából). De ezt szerintem a melegjogi aktiviták is tudják, ezért nem csinálják.
2013. júl. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!