Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyugdíjkiadások visszafogása...

Nyugdíjkiadások visszafogása - egyetértesz vagy sem?

Figyelt kérdés

2013. júl. 1. 13:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Bizonyos szinten... attól is függ kiéből fognál vissza?
2013. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Már visszafogták Orbánék. A rokkantakat kivették a nyugdíjas kalapból, és sokuknak elvették a járadékát, még többnek kb. felére csökkentették. Akinek az egészségkárosodása nem éri el a 70%-ot, azok rehab ellátást kapnak, de csak 3 évig, ha az letelik, ott lesznek ellátás nélkül ezek is, ha még élnek.

A nyugdíjszámítás módját is megváltoztatták. Akik a rendszerváltás után nem tudtak folyamatosan dolgozni, pórul járnak, hiába dolgoztak azelőtt akármennyit.Márpedig tömegesen vannak ilyenek, különösen a hátrányos helyzetű térségekben.

A már meglévő nyugdíjakat nem fogják csökkenteni, mert törvény van a nyugdíjak reálértékének megőrzéséről, és ennek a törvénynek a módosítását egy párt sem meri meglépni. Ezek az emberek viszont folyamatosan meghalnak, és az új nyugdíjasok már sokkal kevesebb nyugdíjat fognak kapni.

2013. júl. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben lesz egy korrekt vázlat legalább, ami közli velünk egyszeri állampolgárokkal, hogy a megspórolt összeggel mit is fognak kezdeni, el lehet gondolkozni a javaslat támogatásán.


Amennyiben hosszútávon megtérülő ágazatokba (felsőoktatás, kutatások) fektetnek be, vagy meglévő rendszerek racionalizálása és feltőkésítése ( egészségügy, állami tömegközlekedés, közigazgatás és közoktatás) folyik akkor érdemes szerintem támogatni.


A munkaerőpiac manipulációjára, barátok feltőkésítésre, illetve egy másik célcsoport közé szórásának, semmi értelme sincs, mert csak bukunk rajta, ahogy az elmúlt negyed évszázadban is.

2013. júl. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Azt nem értem 12/13, hogy akik rendsz.váltás ........ stb.

A nyugdijszórzók azok adottak akár váltás előtt akár váltás után vagyunk. A problémát csak az okozhatja,hogy menyi évet tudott szerezni és mennyi volt a valós keresete és az annak megfelelő befizetése. Aki feketén dolgozott vagy min.bérre volt bejelentve az ráfázott. Én nem mentem bele, mert olyan munkahelyet kerestem ahol nem nagyon keresték a kiskaput. Persze volt hátrányom,de a végén "megérte", bár akkor baleknak neveztek. Tehát nem értem az érvelésedet!

2013. júl. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kedves előző! Drága kormányunk 2013-tól megváltoztatta a nyugdíjszámítás módját. Az életpálya jövedelmet az 1988-tól a szolgálati idő végéig elért bruttó jövedelem valorizációjával határozzák meg. Tehát az 1988 előtti jövedelmek (akkor még mindenkinek volt) nem számítanak bele. Aki addig becsületesen dolgozott, de a rendszerváltáskor "racionalizálták", és azóta hol kap munkát, hol nem, az megsütheti.

De aki folyamatosan dolgozik azóta is, az is kevesebbet fog kapni az új rendszer szerint. Ezen az oldalon találsz táblázatos kimutatásokat a témában.


[link]

2013. júl. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Olvastam. Itt vastagon ront a magánnyugdij pénztári befizetés. Egyébként nem muszáj elfogadni. Választásra kell menni és általános reformot kell követelni . Azért elmondanám, hogy nyugdijas vagyok és a nyugdijat, korhatárt elszámolást nekem is változtatták és természetesen nem előnyömre. Igaz,hogy esetem nem megnyugtató, de nekem még talán szerencsém volt,mert lett nyugdijam !
2013. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!