Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A trafiktörvénynek mi volt a...

A trafiktörvénynek mi volt a magyarázata?

Figyelt kérdés
Ugye sokat hallottunk a trafikokról, a dohányárusításról, de annak tulajdonképpen mi a célja? Amikor bejelentették, volt valamilyen indoklás, hogy miért lesz így jobb? Akkor nem követtem, és most így utólag meg nem világos, hogy mivel indokolták?
2013. jún. 30. 19:09
1 2
 11/15 doboszoli ***** válasza:

A magyarázat:

1. A fiatalok védelme.(ezzel szemben fagyit, jégkrémet, üdítőt is árusíthatnak a trafikok, amit ugye a megrögzött bagósok fogyasztanak,nem a gyerekek.)

2.A csökkent munkaképességűek és társaik munkához jutásának segítése.(ha van néhány milliócskájuk befektetni, árura, koncessziós díjra, épületre.)

Az egészet megkoronázta Lázár "hirtelen jött"(persze a koncessziók kiosztása UTÁN) ötlete, a haszonkulcs meg négyszerezéséről.

Hát nem aranyos?

2013. júl. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kérdező! Az hogy a sorok között nem tudsz olvasni, az nem jelenti azt, hogy az első nem adott jó választ.

Az első szerint gondolom az volt a tartalom, hogy bármit is mondtak, az nem igaz. Ha valami nem igaz, azt nem is érdemes ragozni. Egyébként a többiek mind ugyanazt írták csak más szavakkal. Az a lényeg, hogy mit akarsz megérteni a szavakból.

2013. júl. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A "hivatalos magyarázat" megismerése fontos. De csak akkor, ha össze tudjuk és akarjuk vetni a valósággal. Mert minden "hivatalos" megismerésének az a célja, hogy eldönthessük, az intézkedő jó vagy rossz cél érdekében cselekszik-e, és erről igaz, vagy hazug szavakkal beszél-e. E döntésünknek pedig az a célja, hogy a politikai intézkedések közelébe csak arra alkalmas személyeket engedjünk, egyidejűleg tartsunk távol minden rossz célt megvalósítani igyekvő, hamis embert.

A trafiktörvény magyarázata szerint védi az ifjúságot a káros dolgoktól, amiről a vak is látja, hogy így nem védi. A magyarázat szerint igazságosabb elosztás kell, amiről minden elfogulatlan ember látja, hogy nem igazságos és fölösleges aránytalanságot szül. A magyarázat szerint megszünteti a káoszt, ami nem volt, és rendet teremt, ami nem lett. A magyarázat szerint a meglévő állapotokat rendezni kellett, ami igaz, de a végrehajtás nem rendet, hanem aránytalanságot, igazságtalanságot, és tipikus kizsákmányoló hatalmi újraelosztás eredményezett. A magyarázat szerint hazugság azt állítani, hogy ez a politikai klientúra kifizetése volt, ami tényleg igaz abban az értelemben, hogy ennél jóval több: a kifizetésen túl a kibővítése volt.

Most már csak az a kérdés, ha a magyarázatot nem volt kedve a kérdezőnek a hivatalos Fidesz kommünikéből megismerni, akkor mennyire fogja elfogadni az itteni véleményeket, és mi alapján dönti el az ellenkező tartalmú válaszokból melyik az igazi. De erre nem hiszem, hogy választ kellene kapnunk.

2013. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

#11 ; #13, köszönöm a válaszokat!



70%-os, ne legyél már ennyire értetlen. tudom hogy mi történt, láttam hogy milyen balhék voltak a trafikok körül, csak mivel nem olvasok egy politikai dolgokkal foglalkozó oldalt sem, ezért kíváncsi voltam, hogy mondjuk egy fidesz-közeli lap, ahol nem a mutyiról beszélnek, mivel magyarázzák ezt az egész trafikdolgot, mi rá a magyarázatuk. Mit írták, az volt rá a magyarázat, hogy a fiatalokat akarják ezzel védeni, meg hogy kisemberek kezében lehessen a dohányárusítás joga. Most ennyit nem lehetett leírni? Nem értem valaki hogy lehet ilyen rohadt idegesítő, hogy nem fog fel egy ilyen egyszerű kérdést, hanem nekiáll okoskodni. Ne magyarázd már meg, hogy én mit hiszek el, nem azért kérdeztem a hivatalos magyarázatot, hogy annak higyjek, és én is ezen a véleményen vagyok, hogy ezek csak ürügyek, nyilván fontosabb volt, hogy néhány ember ezzel nagyon jól járjon, de attól még nem lehetek kíváncsi a hivatalos magyarázatra? Azt fogom megérteni, amit látok, nem azt amit a fidesz hivatalos oldala közzétesz, de attól még nem lehetek kíváncsi? ahogy írta a 13. válaszoló, "A "hivatalos magyarázat" megismerése fontos. De csak akkor, ha össze tudjuk és akarjuk vetni a valósággal."

Igen, össze akarom vetni a valósággal, de úgy, hogy nem ismertem a hivatalos indokokat, nem tudtam. Nem értem mit nem lehet ezen felfogni, legyél olyan kedves és takarodj a kérdés alól, rohadt idegesítő hogy mindent el kell magyarázni.

2013. júl. 1. 12:14
 15/15 A kérdező kommentje:
Azzal hogy nagyon diplomatikusan próbálsz fogalmazni, még nem segítesz azon, hogy közben rohadtul értetlen vagy. Van olyan, hogy az ember arra kíváncsi, hogy mi zajlik, mi történik, és miből mi következik, én most egyszerűen arra voltam kíváncsi, hogy maga a párt mivel magyarázta. Azzal magyarázták meg hogy lopni szeretnének? Nem, hanem azzal magyarázták meg, hogy a fiatalok így nem látják a cigit a boltban. Nem tudsz különbséget tenni? Így hogy volt néhány rendes válaszoló, megtudtam azt amire kíváncsi vagyok, te pedig ha nem vagy képes 3 sort értelmezni (egyébként rajtad kívül mindenkinek sikerült), ne játszd el hogy te most nagyon megmondtad az igazat, mert láthatóan csak hülye vagy és nem érted a kérdést. Hihetetlen idegesítő, jobban felhúzol mint mikor valaki csak úgy vakon zsidózik, vagy nácizik, mert te még eljátszod hogy mellette intelligens vagy (pedig ha az lennél, nem lennél ilyen pofátlanul értetlen)
2013. júl. 1. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!