Ha már Magyarország nem tud kitűnni a nemzetközi piacon iparban tömegtermeléssel, mert az ország területe kicsi és nincs annyi nyersanyagunk, miért nem olyan iparra építünk ami kevés terméket gyárt, de azok különleges, drága dolgok?
Pl. restaurálnánk Csepelen vagy máshol egy régi gyárat századfordulós kinézetre és ott gőzgépekkel termelnénk kis mennyiségben drága, korhű luxusárukat. A restaurált gyár látogatható lenne, az ott dolgozó munkások fizetése magas lenne, mivel ki kéne őket képezni 100 éves gépek használatára, a termékek ára pedig csillagászati, mert az egész világon csak mi gyártanánk ilyeneket és ilyen Nyugat-Európai, Amerikai gyűjtők vásárolnák őket, akik hasonlóan, korhűen akarnak berendezni helyeket, vagy nekik is vannak 100 éves gépeik, eszközeik, amikhez alkatrészeket gyárthatnánk egyéni megrendelésre.
Mit szóltok az ötlethez?
Azon az úton kellene elindulni , mint a finnek.
Finnország miután kivált az Orosz Birodalomból ,kb velük volt egy szinten.
A II VH ideje alatt Magyarországnál gyengébb volt.
És most már elég szép életszínvonalat értek el , pedig náluk nincs vas ,meg mindenféle nyersanyag, olaj.
Ami náluk van , az a Nokia.
Támogatják a kutatásokat , technológiát , innovációt.
Így tudnak fejlődni.
Hallottatok már Nokia méretű vagy Sony méretű multinacionális magyar cégről?
Ez itt a bibi.Nekünk nincs ilyenünk.
Ez az ötlet nem lehet megoldás egy ország gazdasági szerkezetét tekintve. A valódi megoldás az lehetne ha a komparatív előnyeinket igyekeznénk kihasználni és ennek rendelnénk alá sok erő és anyagi forrást. Ha nem a nyugati nagytőkét tekintenénk az egyedül üdvösítőnek, persze nem is üldözendőnek. Ha az Eu ban megszokott módon védenénk a gazdaságunkat és az érdekeinket. Igaz hogy kis ország vagyunk, de ennek vannak előnye is is. Pld nem kell piacvezetőnek lenni, elég csak úszni az árral középen a langyosban. A lényeg hogy a gazdaságunk szerkezete változzon és a duális rendszerben a magyar szegmensben is jelenjen meg a magas hozzáadott érték és a magasan feldolgozott termék. Máshogy nem fog menni.
Ha egy ország tőkés akar lenni akkor nem elég a bérmunkában bízni csodát várva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!