Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kellenek új menekülttábo...

Miért kellenek új menekülttáborok? Ezért.

Figyelt kérdés

[link]


Megy a felháborodás, hogy Vámosszabadi külterületén az állam mer rendelkezni a saját laktanyája felett, amikor sosem látott menekülthullám zajlik az EU összes határán a szír polgárháború miatt (még mielőtt megemlítené valami okos, én is felfogtam a cikkből, hogy pont ebben a csoportban nem volt szír), ami ránk az új jogszabályok (Dublini egyezmény) miatt új terhet ró, mert minden menekültstátuszért folyamodó jogi procedúráját az első EU-s belépés országában kell végezni.


Az már csak hab a tortán, hogy a görögök, akik hatalmas menekültnépességgel jelentkeztek az utóbbi 1-2 évben teljesen feladták a meglévők ellátását (akik így Magyarország felé vették az irányt) és a határőrök is inkább nem járőröznek, csak hogy a nagyon népszerű török folyosón át érkező tízezreket ne kapják el, mert akkor nekik kellene ellátni őket és a menekültstátusz megítélését elvégezni.


Tudom, hogy hőzöngeni meg gyűlölködni egyszerűbb, de miért nem lehet az ilyen nagyon triviális igazságokat felfogni? Ja és van egy jó tippem: nem Vámosszabadi az utolsó falu, ahol új tábor nyílik, az ő 200-nyi extrakapacitásuk ezen a hétvégén elfogyott.



2013. jún. 30. 12:57
1 2
 11/11 Komplikato ***** válasza:

"az ő 200-nyi extrakapacitásuk ezen a hétvégén elfogyott."


Nem probléma, a táborban ahol tegnap verekedés volt a focipályáért valami négy-ötszörös a népsűrűség mint amire tervezve volt. Persze EU meg dobja az ívet, hogy nem lehet állati sorba tartani embereket csak mert menekültek ...

Persze itthon se pénz rá, se akarat, se szakértelem a helyzet megoldására és kezelésére.

2013. jún. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!