Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kellenek új menekülttábo...

Miért kellenek új menekülttáborok? Ezért.

Figyelt kérdés

[link]


Megy a felháborodás, hogy Vámosszabadi külterületén az állam mer rendelkezni a saját laktanyája felett, amikor sosem látott menekülthullám zajlik az EU összes határán a szír polgárháború miatt (még mielőtt megemlítené valami okos, én is felfogtam a cikkből, hogy pont ebben a csoportban nem volt szír), ami ránk az új jogszabályok (Dublini egyezmény) miatt új terhet ró, mert minden menekültstátuszért folyamodó jogi procedúráját az első EU-s belépés országában kell végezni.


Az már csak hab a tortán, hogy a görögök, akik hatalmas menekültnépességgel jelentkeztek az utóbbi 1-2 évben teljesen feladták a meglévők ellátását (akik így Magyarország felé vették az irányt) és a határőrök is inkább nem járőröznek, csak hogy a nagyon népszerű török folyosón át érkező tízezreket ne kapják el, mert akkor nekik kellene ellátni őket és a menekültstátusz megítélését elvégezni.


Tudom, hogy hőzöngeni meg gyűlölködni egyszerűbb, de miért nem lehet az ilyen nagyon triviális igazságokat felfogni? Ja és van egy jó tippem: nem Vámosszabadi az utolsó falu, ahol új tábor nyílik, az ő 200-nyi extrakapacitásuk ezen a hétvégén elfogyott.



2013. jún. 30. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb embernek az a gondja, hogy ezek a táborok nyitottak, és rászabadulnak a helyiekre. Ott aztán romlik a közbiztonság, az ingatlanok ára, és hát éppen ezért szarabb lesz az élet. Amit te írtál azok az előbb említett problémát nem orvosolják.
2013. jún. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz van az elsőnek.


Szerintem senkinek nem lenne problémája ,hogyha a menekülttábor zárt rendszerű lenne.

Csak valami ökör f_sz ott Brüsszelben nem törődve az európaiakkal olyan törvényt hozott , hogy csak nyílt létezhet mert ellent mond valami ember jognak.


Ne a menekültekre haragudjunk ,hanem elsőként azokra akik a törvényt hozták és ezzel károsítják meg az európaiak mindennapjait.

2013. jún. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ez így van, jogilag tiltott a zárt táborok megléte.


De a félelemben élők megnyutatására még az is szolgálhat, hogy amíg le nem csap az EU rá, addig holnaptól újra lesz lehetőségük zárt táborok létesítésére. Persze ez tisztán jogellenes, de az unortodoxia tábornagyát ilyesmi nem érdekli.

2013. jún. 30. 13:32
 4/11 anonim ***** válasza:
Görögorszagrol csak annyit, hogy Nemetorszagban kivetel ala esnek ebben a tekintetben, a nemet alkotmanybirosag ugyanis ha jol emlekszem 2006-ban, mindenestre a görög valsag elott kimondta, hogy a Görögorszagon keresztül Nemetorszagba erkezo menekülteket nem lehet visszaküldeni Görögo.-ba, mert Görögo. nem kepes egy a jogallamisagnak megfelelo menekültügyi eljaras lebonyolitasara. Tudom, hogy ez nem pont temabavago, de gondoltam erdekes.
2013. jún. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Remélhetőleg szemet hunynak afelett , hogy mi zártat építünk legközelebb.


Ilyen tökfejek hozzák a törvényeket akik még életükben nem laktak menekülttábor közelében.


Épp olyanok , mint itthon az egyik BKV vezér.Magyarázkodik a Combino villamosoknál amelyiknél nem lehet ablakot nyitni , hogy "áhh minek klíma , sokba kerül"...stb

Persze nem ő utazik vele ,az utasok meg dögöljenek meg grillezve.


A brüsszeli törvényhozó vízfejek ugyanilyenek.

2013. jún. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem vágom mit szórakozunk itt velük...

Kell indítani pár buszjáratot, adni mindegyiknek vagy 40-50 euró zsebpénzt és nyugatra kell őket utaztatni a jólétbe. Eredetileg amúgy is oda tartottak szerintem, csak lefülelték őket Magyarországon. Miért nem lehet ezt?

2013. jún. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6: mert nem "Ahogy Pistike elgondolta"-isztánban élünk.
2013. jún. 30. 14:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Esetleg valaki egy értelmes választ?
2013. jún. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
@8, ezt az olaszok mar megprobaltak. Dugtak 100 eurot a beerkezo feketek zsebebe es elvonatoztattak oket Hamburgba, volt ebbol botrany is. Az unios menekültjog ertelmeben viszont abba az orszagba kerül visszaküldesre a menekült, amelyikben az Unio területere lepett. Szoval ez a taktika nem muködik.
2013. jún. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az én válaszommal mi a gond?
2013. jún. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!